Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    altay Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SGK.nın sizi sevk ettiği üniversite hastanesi şizofreni yada a tipik psikoz tanısı koyarsa malulen emekli olmanız mümkündür.vergi indirimiyle emekli olabilirsiniz.Ama şunu unutmayın sgk.sağlık kurulunun bilgi havuzu var orada;hangi traihlerde hastaneye gittiğinizi,ne tanısı konduğu ve hangi ilaçları hangi dozda alıyor bunlara da bakıyorlar.Size tavsiyem önce sgk.dan hangi hastaneye sevk edileceğini öğrenin ve o hastaneye gidip elinizde ne kadar psikoz teşhisli rapor yada reçete varsa gittiğiniz hastaneye beraberinizde götürün.Geçmiş olsun

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

altay kardeşim şurasına katılmıyorum sgk.sağlık kurulunun bilgi havuzu var orada;hangi traihlerde hastaneye gittiğinizi,ne tanısı konduğu ve hangi ilaçları hangi dozda alıyor bunlara da bakıyorlar.benim istanbulda anadalou yakasında aklına gelen tüm hastanelerin psikiyatri kliniğinde muaynem ,ilaç kullanım raporlarım ve aldığım ilaçlar var ama sgk ara kararda mutlaka epikriz istedişimdi bir örnek 2008 den 2012,2013 erenköye kaçdefa gitti kaç defa ilaç değiştirdiler yattım ama sgk ara kararında 1 hastaneden epikiriz itedi dün yazmıştım ALLAHTAN rapor aldığım hastaneye 3 senede 5 veya 6 kez tedaviye gitmişim ilaç kullanma raporu var da epikriz verdiler mesela ben ilk rapor çıkarmaya gittiğimde daha önceden tedavi gördüğüm hastanelerden epikriz temi istemek için başhekimliğe dilekççe verdim çoğu hastane yatmayan hastaya epikriz veremeyiz dediler bende ozaman geldiğim tarihleri konulan tanıları yazılan ilaçları göstern döküman olarak verin dedim döküman olarak verdiler hala bazı hasyaneler ayaktan mauynede epikriz veremiyorlarmış rapor aldığım hastane şansıma sistemi epikriz olarak çıkardı verdi

ayrıca şuda olabilir sgk.sağlık kurulunun bilgi havuzu var orada;hangi traihlerde hastaneye gittiğinizi,ne tanısı konduğu ve hangi ilaçları hangi dozda alıyor bunlara da bakıyorlar madem bakıyorlarda hala ayrıca niye epikriz isteniyor görüyorsa sgk yoksa çile olsun diyemi bunu anlamış değilim

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın admin bi konu vardı formlarda onu bulamıyorum sgk dan kağıt geldiği halde e devlette maaş bilgisi niye gözükmüyor spas falan hepsi var ama ödeme bilgisi yok konuyu link olarak yazarmısınız

http://www.engelliler.biz/forum/emek...orunmuyor.html

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bende atipik psikozdan emeklilik için uğraşıyorum ilk önce doktorum beni 2022 maaşına yönlendirmişti ilk heyetten %80 rapor verdiler sonra burdan bir arkadaşın tavsiyesi ile malülen emekliliğe başvurdum önce en son primimin ödendiği sgk müdürlüğüne gidip hastaneye randevu aldım sonra 2.ci defa heyete girdim hastane 15 gün sonra raporu sgk ya gönderdi onlarda sgk sağlık kuruluna şimdi beklemedeyim 1 ay az biraz geçti telefonda 2 ay sonra ara demişlerdi 1 ay kaldı bakalım..evrak takibi raporlar bsk ya gönderildi diyor...şimdilik bu kadar sonucu ve diğer prosedürü yazarım arkadaşlar...

Üye
    ot doktoru Avatarı

Son Giriş
    09.09-2016
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evt vergi indiriminden emekli olabilirsiniz kontrollü

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

aydınyavuz bende atipik psikozdan malulen emeklilik için başvurdum önce en son primimin yatırıldığı sgk ya gittim hastaneye sevk aldım sonra heyete girdim..heyet raporu yani hastane raporu sgk ya gönderdi..orasıda ist bölge shk sağlık kuruluna gönderdi şimdi ordan haber bekliyorum..10 15 gün içinde belli olucak sanırım..devamını daha sonra yazarım...

ot doktoru akrdeş vergi indirimi nedir nasıl bir yol izleniyor ben şimdi malulen emkli olursam vergi indirimi için ne yapmam gerekiyor?prosedür tam olarak nasıl işliyor..saygılar..

Üye
    AYDINYAVUZ Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

özgürcecall arkadaş bende 22 mayıs 2014 perşembe günü BAKIRKÖY RUH ve SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ nden malülen emeklilik için rapor aldım. Raporumun içeriğini ben tam olarak bilmiyorum. (şizofreni veya atipik hastalığından ikisinden birisi olduğunu bilebiliyorum). (Bana raporumun bir nüshasını vermediler). (Onun için tam olarak bilmiyorum) Senin raporunun içeriği nasıl. Mesala ağır özürlü=EVET seçeneği işaretlimi malülen emeklilik için aldığın raporda. Başka ne yazıyor raporunda ÇALIŞAMAZ yazıyormu raporunda. Bende 2 hafta sonra BAĞCILAR SGK ya soracağım, rapor o zamana gelmiş olur sgk ya... Başka bilgiler olursa sizlerle paylaşırım. Teşekkür ederim, iyi günler..

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

aydınyavuz kardeşim..benim ilk 2022 için başvurduğum ve heyete girdiğim heyet raporun da ağır engelli bölümünde hayır yazıyor ve zihinsel ruhsal bozukluk kısmında %80 oran ve atipik psikoz (tedavi ile çalışma olanağı vermeyen)yazıyor..ben daha sonra malulen emeklılık için başvurdum o heyet raporunu görmedim bende bana nüsha veremdiler sgk bağcılar gitti benim raporda onalrda ist.böl.sgk sağlık kuruluna gönderdiler bugun aradım cevap gelmiş..ara karar verilmiş.heyete sevk alıp tekrar giriceksin dediler bana ..senin yaş kaç ve senide ikinci kez heyete soktular mı?birde hastane sana ne teşhisi koymuştu?iyi günler...

Üye
    AYDINYAVUZ Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Tam olarak malülen emeklilik için aldığım rapora doktorun ne yazdığını bilmiyorum. Bende sormadım doktora (Büyük olasılıkla ATİPİK PSİKOZ yazmıştır zannediyorum.) Ama bildiğim TEDAVİYLE ÇALIŞMA OLANAĞI OLMAYAN yani YÜZDE 80 diye biliyorum. Sen hangi hastaneden aldın raporu. istanbul danmı?

Üye
    ahmet gunes Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de Bakırköy Ruh Sinir'den aynı şekilde SGK'ya malüliyet için 2008 de rapor aldım.
    Bu raporda, Özürlü Raporu'nda olduğu gibi ağır özürlü ve Süreklidir şeklinde ibare yazmaz, sadece işgücü kaybının yüzdesi yazıyormuş doktoruma rica ettiğimde bu kadarını söylemişti. Raporu ve varsa epikriz belgelerini SGK'ya gönderiyorlar, iş bitmiyor..
    Sonra sizi bir Üniversite Hastanesine yollayıp 2. bir rapor istiyorlar. Ben İst. Çapa Tıp Fak.'ne gittim oradan da rapor aldım.
    Raporda Başkasının Yardımı olmadan hayatını idame ettiremez şeklinde ibare vardı..
    Ayrıca Malülen Emeklilik için:
    * En az 1800 gün prim ödemiş olmanız
    * En az 10 senelik sigortalı olmanız
    * En az %60 ve üzeri işgücü kaybı olduğunuzu sağlık kuruluşlarınca ispatlamanız
    gerekiyor..
    Hepsi tamamsa SGK'nın internet sitesinden EVRAK TAKİBİ kısmından sonucu takip edip beklemeniz gerekiyor. Ankara gidiyor sanırım bilgileriniz onaylanırsa emekli oluyorsunuz.

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

evet aydınyavuz bende bakırköy mazhar osman ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden aldım.raporu orda 1 ay da yattım....birde arkadaşlar şu vergi indirimi konusu nedir nasıl işler bana uygunmudur..ahmet güneş akrdeşim bütün şartlara uyuyorum ..2002 sigorta başlangıcım ve 2524 gün prim gün sayım var...

Üye
    ozgurcecall Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar

ben heyete girdim heyet % 80 tedavi ile çalışamaz raporu verdi .
    .sgk ya gitti sgk 2 ay sonra geri döndü ve raporu yeterli görülmediğini ve ilk yatış tanı kronik hal alıp almadığı tedaviye cevabı vs epikriz raporunu istedi ilk tanıyı koyan yatışım olan hastaneden ayrıca askerlik terhis belgemi de..
    epikriz raporunda şunalr var.. f20.0şizofreni/paarnoid şizofreni-ön tanı.. f28:şizofreni şizotipal ve delüzyonel bozukluklar,organik olmayan psikotik bozukluklar.ön tanı ..
    servsiste yapılan tedavi ve seyır hepsını yazmaaycağım kullanılan ilalar fılan var anlaşılır kısmı: kliniği düzelen hasta hezeyanlı algılamaları üzerine içgörü geliştirdi. hastanın öyküsünde 3-4 yıl önce müphem bir hipomanik atak tariflendi.. şüpheiliğin eşlik etmediği depresif ruh halinin egemen olduğu dönemler de tariflenen hastanın birkaç gün süren izola psikotik belirtilerin olduğu atakalrıda olmuş.. öykü suboptimalşizoefektif bozuklıuk yada psikotik özellikli duygudurum bozukluğu tanısı konamadı.. psikotik belirtilerin olmadığı ifade edilen effektif belirtilerin olduğu dönemlerin olduğu yönde ifade verilmesi nedeniyle şizofreni tanısı konamadı.. hasta psikoz tanısıyla taburcu edildi..
    takipleri srasında tanının netleştirilmesine karar verildi.

diyor..

arakdaşalr başka arakdaşlarda lütfen deneyimlerini ayrıntılı şekılde paylşırlarsa hepimiz fikir sahibi oluruz.. özellikle artık atipik psikoz ve diğer ruh hastalıkalrından malulen emkli olmuş hak kazanmış arakdaşalr yazaralrsa aydınlatıcı olur..

uamrım sonucum olumlu olur ve bundan sorakı denyımleride paylaşırım ..olumluyada olumsuz olarak..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yakın zamanda atipik psikoz ve diğer ruh hastalıkalrından malulen emekli olmuş arkadaşlar varsa ve deneyimlerini aktarırsa çok yararlı olur..?

Üye
    AYDINYAVUZ Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

SGK Bugün benim için ara karar verdi. SGK ilk aldığım raporu yeterli görmemiş Başka bir hastaneye Erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk etti. Ilk raporu Bakırköy ruh ve sinir hastanesinden almıştım, ilk raporumda hastalığım ŞİZOFRENİ(tedaviyle çalışma olanağı olmayan %80 yazıyordu. Şimdi rapor alma süreci nasıl işleyecek acaba. Uzun sürermi ki.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Neyi eksikmiş raporun? Özellikle "şunu yaptırın" dedikleri bir şey var mı?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon