Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba. Ben şizoeffektif hastasıyım. Geçen sene 13.05.2012 tarihinden itibaren 3 ay hastanede yattım sonrasında 1.5 ay sağlık izini aldım. Kurumun sistemde hastanede yatış + izin birlikte hesaplanmış 113 gün heyet raporu olarak gözüküyor. Sonrasında işe hiç başlamadan yıllık izin aldım ve yıllık izin bitim tarihinde sonra yani 17.09.2012’den itibaren kesintisiz raporlarım var. Merak ettiğim yıllık izin aldığım için kanuni kesintisiz 18 ay heyet raporu yıllık izinin bittiği zamandan itibaren mi hesaplanacak.

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba. Ben şizoeffektif hastasıyım ve kamuda çalışıyorum. Şu an izinli olarak gözüküyorum. 18.03.2014 te 18 aylık izin süremi dolduracağım.
    Doktorum malulen emekli olursun dedi ama forumdaki mesajları gördükten sonra biraz endişeye düştüm.
    18 ay sonrası heyet raporunda % 60 altında bir engelli raporu verirlerse ne olacak diye kara kara düşünmeye başladım. Eğer heyetten çıkan rapor % 60 altında verilirse, 18 ay izin sonrası kanuni olarak bir daha göreve dönebilir miyim.

Eğer böyle bir durum olursa neler yapmalıyım?

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba. Şizoeffektif hastasıyım ve kamuda çalışıyorum. 3 ay lık periyotlar ile rapor aldım ve hastalığım daha geçmedi. 18 aylık kesintisiz rapor mart ayında dolacak. Benim sormak istediğim mart ayından sonra ikinci 18 aylık rapor alabilirmiyim ve bunun için neler gerekiyor.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanede yatılan süreler ve raporlar birlikte değerlendirilir. 18 ay sağlık sorunları nedeniyle çalışamadınız durumunuz düzelmezse bir 18 ay daha alabilirsiniz. Süre sonunda çalışamayacak durumdaysanız alacağınız rapor doğrultusunda emekli edilirsiniz. Emekli olamazsanız ben iyileştim deyip işe dönersiniz. Çalışabilir raporu isterler mi bilmiyorum. Size tavsiyem 36 ay rapor süresinin dolmasına az bir zaman kala hastaneden malulen emeklilik raporunu şahsi başvurunuzla çıkartın. Bütün raporlarınızla bir dilekçe yazıp emekliliğinizi isteyin. Uygun görürlerse emekli ederler, emekli olamazsanız çalışmaya devam edebilirsiniz. Devlet sizi ortada bırakmaz.

18 ay bitince yeni rapor alırsanız süre otomatik olarak uzar, farklı bir işleme gerek yok. Rapor tarihlerine dikkat edin arada boşluk olmasın. Allah yardımcınız olsun...

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba. Bende şizoeffektif bozukluk var. 2003 Mayıs ayında kamuda işe başladım. Şu an izin kullanıyorum 15 aydır izin alıyorum. Hastalığım düzelmedi İkinci 18 ay izin daha alacağım gibi gözüküyor . Forumda ki makaleleri okuduktan sonra kolay kolay malulen emeklilik yapmadıklarını gördüm ve biraz moralim bozuldu. 18+18 ay izin aldıktan sonra memurluktan emekliğe ayrılıyor diye duydum. Merak ettiğim 36 ay sonunda eğer % 60 ın altında iş gücü kaybı verirlerse durumum ne olur. Örneğin %40 rapor verseler emekli etmeyeceklerdir bu durumda dışarıdan pirim ödesem geriye kalan yıllarımı doldursam yine de emekli olabilir miyim?
    Saygılarımla,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Baştan yazayım, mevzuatı bilmeden yorum yapıyorum (bilen arkadaşlar cevap yazarsa çok yararlı olur): Memuriyette rapordaki orandan ziyade, rahatsızlığınızın mesleğinizi yapmanıza mani olduğuna dair bir ibare olursa, kurumunuz orana rağmen malulen emekliliği onaylayabilir. İlle de emekli olmak istiyorsanız, yukarıda arkadaşımızın yazdığı yöntem üzerinden bence bu yolu zorlayabilirsiniz.

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostempati merhaba, malulen emeklilik raporu şahsi olarak çıkartın demekle işten çıkmadan maluliyet tespitini mi kastediyorsunuz. Eğer öyleyse bunun için çalıştığım kurumuna dilekçe ile mı başvuracağım yoksa SGK'ya mı. Bu arada daha önce yazdığım mesajlar birleştirilmiş abuk sabuk bir mesaj iletisi olmuş arkadaşlardan özür dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?