Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 59 mesajın 46-59 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    az önce sgk yı aradım ve evrağımın red ile sonuçlandığını öğren dim size bir sorum olacak ben ilk başta kendimi vergiden muaf mı etmeliydim sonramı malülen emeklilik için müracat etmeliydim fikri olan varsa paylaşabilirmi lütfen

EVRAK BİLGİLERİ
    VARİDE NO : 480,351 VARİDE TARİHİ : 09.01.2014
    GELDİĞİ YER SAMSUN 19 MAYIS ÜNİ. SAĞ.UYG.ARAŞ.MERKEZİ T.C. KİMLİK NO
    SİCİL NO : TAHSİS NO :
    ADI : YONCA NUR SOYADI : AKYOL
    EVRAK NO : 2038 EVRAK TARİHİ : 24.12.2013
    EK SAYISI : 1 GİZLİ : Hayır
    GELİŞ ŞEKLİ : TAAHHÜTSÜZ POSTA GELİŞ NUMARASI :
    KONUSU : DİĞER

1 09.01.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 09.01.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 22.01.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 23.01.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 23.01.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    6 23.01.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    7 24.01.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    8 24.01.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    9 27.02.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    10 27.02.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    11 28.02.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    12 28.02.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    13 03.03.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    14 03.03.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    15 04.03.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    16 04.03.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    17 05.03.2014 ŞAHIS TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yonca hanım anladığım kadar ile sizin maluliyetinzi onaylanmıyor.O halde neden basında kanser hastası malul sayılıyor dendi. saçmalıktan başka bişiy değil bunlar, bende kendi çabalarım ile ulaşabildiğim makamlara malul sayılan bir kişide yıl aranmaması için TBMM de her gün çıkan torba yasalara böyle bir maddenin eklenmesi konusunda mailler ve telefon ile görüşmeler yapıyorum bakalım hayırlısı. Bizler çaba vermeyince bizim yararımıza çıkıyor denilen yasalarda ben hiçte böyle bir yara göremiyorum.

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef kanser tanısı olan herkez malül sayılıyor diyor süreci başlatıyoruz hastaneye sevkte diyorlarki 3 organınızın zarar görmesi gerek benim 3 organım zarar gördükden sonra napim malülen emekliliği öldükten sonra gelecek parayı napim söylicek birşey bulamıyorum çok üzgünüm 8 aydır çektiğim sitres bana kaldı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hay ben bunların yaptığı işe!

Red kararına karşı itiraz ettniz ve o itirazınız da kabul görmedi, öyle mi?

Sizin sigorta başlangıç tarihiniz, toplam yatırılan sigorta prim gününüz nedir? Bağkur'dan mı SSK'dan mı emekli olmaya çalııyorsunuz?

Hayır, malulen emeklilikle vergi indiriminin hiç bir ilgisi yok

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey benim 2000 iş günüm var bu 3 cü red malesef şöylede birşey var herkez yanlış yol izlediğiimi söylüyor sizcede öylemi ilk başta kendimi vergiden muaf mı etmem gerekiyordu vergi indirimi alıp sonramı malülen emekli olmalıydım ? ((( gerçekten çok üzgünüm bu sonucu haketmedim

bu arada ssk dan

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bütün kriterler uyuyor sizin neden red gelmiş ki garip bir durum. Bülent abi nin de dediği gibi vergi indirmiyle alakası yok sanırım.

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yoncaaa;

Yonca benimde ameliyattan dolayı ( pankreas, dalak, 12 parmak bağırsağı , safra kesesi ve safra yoları midedende 5 cm ) alınmıştı , birde çocuk felcinden dolayı koltuk değneği ve yürüme cihazı kulanıyorum belimde skolyoz mevcut yinede benden 10 yılımı doldurmam beklenmektedir.Mahkemeye vermeyi düşündüm 3 yıl sürer dediler boşuna uğraşmış olursun bende bekliyorum bakalım, kısmetse 1 kez itiraz edim diyorum bakalım sonuç ne olur....Şu an itibarı ilede 2323 prim günüm bulunmaktadır.
    Konu _Songül_ tarafından değiştirilmiştir (08.03-2014 Saat 11:52 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yanlış bir yol izliyor değilsiniz.

Doktorunuzla konuşun... Eğer o size "maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız lazım" derse, bence son red kararına karşı dava açın. Mahkeme eliyle alacağınız yeni rapor size malulen emeklilik hakkını kazandıracaktır.

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben 2 ameliyat ve tadavilerimi hep ankarada oldum samsunda yaşıyorum ve ömür boyu tedavi ye mahkum edildim her 2 ayda bir kansere bakılıyor ben heyete samsunda girdim doğal olarak beni ameliyat eden 7 doktorumda ankara demet evler onkolojide burda heyet işlerini yaparken ankara sgk beni hastaneye sevk ettiğinde raporu yazacak doktor bana yalanda uğraşıyorsun çünküü red alıcan dedi çünkü ameliyat burda değil ve ne işlem nasıl bir yol izlediklerini bilmiyoruz sadece yazarız istediklerini demişti ama maaş alma kağıdını maaş belirleme yerlerini yapınca ben bunun olumlu geleceğini sanarken hayal kırıklığına uğradım

bir de şu var ben en son heyet istendiğinde kanserden dolayı ankarada tedaviye gircektim 12 doktordan sadece 6 tanesine girebildim ve diğerlerini iptal ettim ama sadece o gün koldan % 40 aldım yani onkolog ve diğerlerinden ne geldi bilmiyorum
    şunu öğrenmek istiyorum şimdi tekrardan red cvp na itiraz hakkım var mı 8 ay sonra ve varsa bunu ankarada ameliyat olduğum hastanede mi yapmalıyım çünkü herşeyimle onlar ilgileniyor orda heyete girsem sizce nasıl olur

birde şöye birşey var malülen emekli olan bir arkadaş bana ilk önce vergiden muaf olman bu indirimi alman baştan beri yanlış yol izlemişsin demesi kafamı çok karıştırdı bende bu sebepten dolayı size böyle birşeyi sordum arkadaşım çalışıyor ve vergi indirimi için heyete girdi bunlar farklı şeymi kabull olduğunda malülen emekli olucam dedi açıkcası anlamış değilim bu arada songül hanım çok üzüldüm çok geçmiş olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ben olsam bir süre sonra Ankara'da bir işyerinde 1 hafta sigortalı olur, sonra malulen emeklilik başvurumu Ankara'da yapardım. Böylece ameliyatınızı yapan hastaneye sevk için bir lansınız olur (malulen emeklilik başvurusu esnasında görevli memurdan bu konuda talepte bulunabilirsiniz. İnsan evladı ise yardımcı olacaktır)

Malulen emeklilik ile vergi indiriminin hiç bir ilgisi yok.

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dediğinizi yapıcam bülent bey çok teşekkür ederim herşey için

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Bülent bey bende tedavi olduğum ilde sgk lıyım fakat aynı hastaneye yönlendirmediler.Daha sonra heyete girdiğim hast. raporlarında eksiklik görüp tedavi olduğum hastanenin onkoloji polikliniğinden rapor istediler.Daha sonra neticeye karar verdiler.

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey bir sorum olucak size 1 haftalık sigorta neden yaptırmalıyım ve 1 hafta sonra işten çıkışmı göstermeliyim bunu samsunda yaşadıığım şehirde yapamazmıyım ankara neden ?ben nisanda ankaraya gidicem ve herşeyi kendi hastanemde yapıcam tabi bunun için önce nasıl olacağını araştırıcam hastaneme sevkimi yaptırmak için sizden sorularıma yardımcı olmanızı beni aydınlatmanızı rica ediyorum
    şimdiden çok teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En son sigortalılık hangi ilde ise, malulen emeklilik başvurusu da o ilden yapılır. Ankara'dan yaparsanız, ameliyatınızı yapan doktorun olduğu hastaneye sevk edilmek için rica etme şansınız olur.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234