Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emin çevik Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim evraklar 1 hafta oldu ankaraya gideli.ama evrak takibe baktığımda böyle bir evrak bulunmamaktadır diye yazıyo.ne kadar zaman sonra bilgiler görünüyor.yazarmısınız

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dün sgk yı aradım ve 4 aydır bekliyorum beni tekrardan bulunduğum ilde başka bir hastaneye onkoloji bölümüne sevk etmişler yazıklar olsun bu devlete kanser hastasıyız resmen sürünüyoruz verecekleri iki kuruş için çektiğimiz acı çektiğimiz eziyet bize kalıyor

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yonca kardeşim ben 9 ocakta müracatımı yaptım 3 hastane gezdim ve sonunda 3 aralıkta kabul edilmiş benimki birde kontrol muayene idi yeni müraacat değildi yani yani. bu yolda allah yar ve yardımcın olsun rabbim hep iyilerle karşılaştırsın. ve çok büyük geçmiş olsun allah acil şifalar versin inşalah iyi olursunda bu devlete ihtiyacın kalmaz

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Inşallah hepimiz iyi olalım yoksa zaten bu devlet yolunda bunlar yüzünden ölürüz biz lanet olsun bu sisteme de çok öfkeliyim bir insan sağlığı bukadar ucuzmu insanı resmen süüründürüyorlar hastaneler pislik içinde git gel git gel ona gir buna gir enfeksiyon kaptım kendime gelemiyorum ama bu devlet hala kendini düşünüyor biz sürünüyoruz kimin umrunda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bitmez bu eziyetler! Sabırla hastaneye gidip rapor sürecini tamamlamak lazım. Ya sabır!

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

şimdi bu yazıyı okudum insanlıgımdan utandım resmen,yazık degilmi bu insanlara yapılan haksızlıklar,agır bir hastalıkla ugraşıyorlar,moralli olmaları lazımken,sagolsun devletimiz moral filan bırakmıyo,gerçekten çok ayıp yaaa,yazıklar olsun bu devlete ve bu sisteme ve böyle insanlıga,başka ne denirki bilemiyorum artık,son olarak yonca hanım sizede çok geçmiş olsun,allah şifalar versin,ankara da çıkması gereken bir evragınız filan varsa bana burdan söyleyin,burdan hızlı bir şekilde çıkartmaya çalışırım,sskda çalışan müdür düzeyinde arkadaşlarım var ama size ne kadar ve nasıl yardımcı olurlar bilemiyorum,tekrar geçmiş olsun,allah yardımcınız olsun...

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Hakan can

Günaydın kadeşim uyanmakta bir nebze hayata dönmektir inş arkadaşımıza usulsüz bir yöntemle faydanız dokunmasından ki varsa imkan yakışır genel anlamdsaki utanç tablosuna o müdür düzeyinizdeki ark ve çevrenizi durumlardan haberdar ederek bir başlangıç yapınız.

Teşekkürler .

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim paylaşıp okuyup cvp yazan herkeze dün ağıdım geldi ankaradan samsun tıp fakültesi medikal onkolojiden bazı tektikler istenmiş udrasyon pet ve ct metazdaz olup olmadığı nüksü olup olmadığı komik olanda benim lenflerdeki kanserim şu anda beyin yoluna doğru geçiş yapı hala bir rapor istemelerine sinirden gülüyorum perşembe günüü hastaneye müracat edip istedikleri şeyleri yaptırcam zaten sonuç gelene kadarda ben enfeksiyon kapar geberirim devletimiz sağolsun

bu arada kimse bu hastalığa yakalanmadan bilemez devletimiz insanları süründürmeye malesefki alışmış acaba bölesine biir acı yaşamışlarmıki bu savaştan anlasınlar size evraklarım tamamlandıktan sonra da yazıcam artık bu emekliliğin sonunu göremiyorum malesef 4 ayda gelen sonuç birde 21 yasa çıkmış bunlar sadece yasa hiçbir hükmü yok yasa çıkmadan öncede sürünüyorduk şimdide sürünüyoruz değişen malesefi başka hiç bir şey yok

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa dikkatinize çok acele sizden bir yardım istiyorum şimdi ben samsunda yaşıyorum ama kanserle alakalı her tedavim ankarada yapılıyor emeklilik işleri için sgk beni samsunda heyete gönderdi girdim şimdi tekrar onkolog için samsunda başka bir hastaneden rapor isstendi bugün gittim ve bana denilen şey tedaviniz ankarada bu rapora biz ne yazarız benim sgk ya dilekçeyle beni tedavi gördüğüm hastaneye sevk etmesini isteyebilirmiyim ne yapmam gerek ltfen bana yardımcı olun çok acil sizden cvp bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, Samsun'daki hastaneden "tedavi gördüğü xxx hastanesinden rapor verilmesi uygundur" diye bir yazı alıp sigorta müdürlüğüne gidebilir ve Ankara'ya sevk alabilirsiniz.

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 hafta oldu istedikleri hastaneyi zar zor yaptırıp tamamladım hastaneyede teslim ettim
    onlar tarafından ankara sgk ya gönderilcek gitmesi 2 haftayı bulur dediler

tiroid ve lenf kanseri için geçerli olan evre yada hastalıkta emeki olmak için ne aranıyor
    benim heyet raporumda şöle : Tümör capı 2,2x1.8 cm çevre yağ dokusuna ınvazyon regional LN metastazı sol boyun disseksiyonunda LN metastazı
    sonuç : T3N1b +yaş 45+ MO evre I

sizce sonuç bu sonuca göre emeklilik şansı varmı şimdiden teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yonca hanım, maluliyet cetveli'ni incelediniz mi?

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yonca hanım merhaba;

1. Lenfoma (T-hücreliLenfoblastik Lenfoma hariç)
    A. Non-Hodgkin lenfoma: 1 veya 2’de tanımlananşekliyle;
    1. Agresif lenfoma (diffüz büyük B-hücreli lenfoma dahil), başlangıçantineoplastik tedavi sonrasında ilerleyen hastalık
    2. 12 aylık periyot süresince birden fazla antineoplastik tedavi başlanmasıgereksinimi olan, yavaş ilerleyen lenfomalar (mikozis fungoides ve folikülerküçük çentikli hücreli dahil)
    B. Hodgkin hastalığı:Antineoplastik tedaviden sonra ilerleyen hastalık
    C. Kemik iliği veya kök hücre nakli ile beraber olan lenfomalar: Nakiltarihinden itibaren en az 12 ay süreyle malul olarak kabul edilir. Sonrasında,var olan herhangi bir rezidü hasar(lar)ı etkilenen vücut sistemi kriterlerialtında değerlendirilir.

Konu başlığınızı ve durumu okudum ama anlamadığım bişey var bu haliyle %90' a zaten hak kazanıyorsunuz ve Ankaraya sevki halinde 2 hafta gibi uzun bir süreyi bulmuyor. Acaba atlanan bir belge veya eksik birşeylermi var. Bir de Yonca hanım siz metastasik kanser grubunda değilsiniz yani mestastas yapan bölgeler risk faktörünü oluşturan ve malüllüğe etki edecek grupta sayılmıyor.

Epeyce çaba sarfetmişsiniz. Dilerim iyi haberler alırsınız. Sevgilerimle. Geçmiş olsun

Üye
    yoncaaa Avatarı

Gerçek Adı
    üzgün
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beynim inanınki almıyor yani şu verilen raporun bu tabloya göre olup olmayacağını anlayamıyorum okadar kafam doluki anlatamam inanın geçermi benim rapor yoksa yinemi red gelir anlıyamıyorum

şöle anlatim 2000 senesinden 2011 senesine kadar kimse hiç bir hastane hiç bir dokror bana kanser tehşisi koymadı acı gerçeğim bu burun kanamaları halsizlik yürümekte güçlük ayaklarıma felç inmiş gibi oluyordum nefes alamadığım zamanlar tüpe bağlanıp hava yardımıyla ayakta duruyordum biopsi dahi yapıldı ama yanlış yerden alındığı için yine kanser olduğumu anlamadılar ve hastalığım tiroidde başlayıp soluk boruma kadar yayıldı 7,30 saat 1 ci tiroid ammeliyatında kaldım 15 gün sonra leflere sıçradığını sölediler kulak arkasından diğer boyuna yakın yere kadar kestiler 6,30 saatda bu ameliyatta kaldım sol kolumu felç bıraktılar iş hayatım bitti kanserim 4 cü evreydi 1 tedavi aldım 3 ay önce sonuçlarımın kötü çıkması sonucu tekrar tedavi aldım ve 2 hafta önce yapılan konturollerde kanser nodüllerinin tekrar büyüdüğünü öğrendim 11 gün sonrada ankarada konturollerim var ben samsunda yaşıyorum fakat burda samsunda bu ameliyatı kimse üstlenmediğ için ankara onkoloji hastanesinde tedavi görüyorum kan oranlarım devamlı yüksek yada düşük boynumda devamlı ateş var ve göğüsümde kol altlarımda ve kalp üzerindede şişlikler var emeklilik heyet raporumda bu yazdıklarımdan ibaret değil 1 sayfa ben sadece bunları yazdım dilerseniz hepsinide yazabilirim ben ömür boyu tedavi altındayım en büyük hatam bu hastalığı kendi hastanemde heyete sokmayıp yaşadığım şehirde açmak oldu ve 3 senedirde emeklilik için uğraşıyorum onlar ısrarla red veriyor ben bu hastalık yüzünden herşeyimi kaybettim işimi yaşama azmimmi neşemi nişanlımı hayatta şu an sadece ailem için yaşayan ölüyüm malesef salı günü bu raporlaarı hastaneye bırakalı 2 hafta olucak hastane 2 hafta sonra gider ankaraya dedi sonuç ya ocak sonu yada şubat ortası gibi gelir umudum varmı yok çünkü ben bir çok hastalığımı rapor edemedim malesef çünkü tedavi sürecindeydim ve aldığım tedaviden önce yapmam gereken hastanenin istediklerinden dolayı baya bir diyet türü ve ilaçlar kesildiği için ayakta durmakta zorlanıyordum tedaviye 2 gün kala heyete girdim ve belirli günlerde heyet olduğu içiin 11 hastalıktan sadece 5 tanesinden heyete girdim olumsuz olursada bu sebepten olur çünkü tedavi olduğu için red ettim diğerlerini

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Lütfen öyle söylemeyin hiç bişeyi kaybetmiş değilsiniz. Daha güzel günler olacak. Yeterki içinizdeki güce inanın.

Ben de normalde Çapada tedavi görüyorum ama Ankarada yaşıyorum. Sizin gibi bende evraklarımı yaşadığım şehir dışındaki hastanede sundum heyete ve 3 günü bulmadı geri dönüş yapmaları. Atlanan bişey olsa gerek. Hastaneyi aradınızmı, kontrol ve takibini yapıyorsunuz değilmi?

Reddiniz heyetin size vereceği oranı etkilemez. Sadece şunu bilmenizi isterim metastasik kanser grubunda değilsiniz. Yani metastas yapan böleler oranı etkileyici ve risk faktörünü oluşturan bölgeler arasında değil. Bir de Ankara onkolojide doktorunuz kim? Belki tanıyorudur. Tanıyorsam yardımcı olabilirim

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon