Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ruhisarp Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamun aleyküm iyi çalışmalar

ben 1975 dogumlu cocukken geçirdigim ateşli hastalık sonucu kalçamdan al taraf tutmuyor 100%80 agır özürlüyüm sgk yok 2022 malul maaşı alıyorum ve meslegim elektronik elektronigi kendi çabalarımla evde ögrendim şuan profosyonel elektronik tamircisiyim yaşadıgım yer kayseri develi ilçesi yaşadıgım yer ve konum itibari ile bizim meslete iş bulmak zor bi kaç küçük tv tamirci yanında çalıştım fakat sgortam hiç olmadı hiç başvurum yok ve bu konu hakkında hiç bir bilgiye sahip degilim babam memur emeklisi idi emekli sandıgından alıyodu babam vefeat edince anneme kalan emekli maaşı dün emekli sandıgını arayarak bilgi almak istedim acama ALLAH gecinden versin anneme bişi olursa o maaştan yararlanabilirmiyim diye bana verilen cevap 100%40 olması idi yani anneme bişi olsa devlet sadece bana 100%40 maaş vericek .bundan 2 yıl önce eşime bakım maaşı baglanmıştı eve kontrole geldiklerinde annem çalışıyor deyince maaşı kestiler şuan bakım maaşı almıyor eşim evli bi 4 yaşında bi kızım var .

acaba şuan sgk için neler yapmam lazım nasıbi başvuru yapmam lazım bunu prosudürü nedir bi yardımcı olurmusunuz saygılarımla iyi çalışmalar huzurlu salıklı günler

Üye
    mihmandar35 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emeklilik ve engelli emekliliği konularını araştırın.

Malullük sigortasından yararlanma şartları ile usul ve esaslar
    MADDE 6 – (1) Kamu görevlilerine malullük aylığı bağlanabilmesi için;
    a) Kanuna göre malul sayılması,
    b) En az on yıldan beri sigortalı bulunup, toplam olarak 1800 gün veya başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malul olanlar için ise sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olması,
    şartları aranır.

Üye
    ruhisarp Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap için teşekkür ederim ama araştırdıgım konulardan hiç bişi anlamadım şimdi sgorta başlatsam bi yerden 15 yılda emekli olursun diyolar 15 yılda emekli olunca maaş normal sigortalılar gibi alamassın diyolar bu dogrumu yani düşükmü ödeniyo . birde babamdan anneme geçen emeklilik maaşı bana geçerse 100%kaç alırım lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmu hayırlı günler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    200
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigortanızı şimdi başlatacak olursanız şu tabloya göre emekli olursunuz
    2008 sonrasi - %80 ağır özürlüyüm. SGK'dan emeklilik için ne yapmalıyım?
    2013- 15 yıl 3920 gün

* sigortalı olursanız 2022 maaşınız kesilir.
    * annenizin vefatı halinde % 50'si kalır: http://www.engelliler.biz/forum/dul-...tirilmasi.html