Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    asimiro Avatarı

Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar. öncelikle burada sorularımıza cevaplar veren arkadaşlara ve bizi açıklamalarıyla aydınlatan herkese teşekkür ediyorum.

ben 1 yaşındayken geçirdiğim rahatsızlıktan dolayı sol bacağımda yürüme cihazı kullanıyorum. 1998 yılında iş hayatına başladım ve 1999 yılında %40 raporla vergi indirimi aldım.2103 şubat ayında rahatsızlığımın ilerlemesi sonucu çalışamaz duruma geldim. SGk'ya malulen emekli olmak için başvuruda bulundum. beni sevk ettikleri hastane i rapor verdiği halde SGK red cevabı gönderdi.

1-yeni yasaya göre tekrar müracaat etsem olurmu.?
    2- 1998 sigorta girişim ve 3700 günüm var normal %40 ile ne zaman emekli olurum.?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sizde biliyorsunuz ki malulen emeklilik için en az 60% oranında rapor almanız gerekli 60% oranında rapor alabilecekseniz malulen emekliliği müracaat edin. Önerim vergi indirim hakkı alıp erken emekli olmanızdan yana, vergi indirim hakkınız var mı ?

Üye
    asimiro Avatarı

Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1999 yılında vergi indirimi aldım % 40 üzerinden.

2013 şubat ayında sgknın beni sevk ettiği hastane % 69 rapor verdiği halde sgk red etti.

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende poliosekeliyim malul degil erken emekli oldum bişekil doldur prim ve seneni erken emekli ol

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

yeni maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak düzeye geldiyse işgücü kaybı, malulen emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Eğer işgücü kaybı oranı bu derece değilse, o zaman % 40 ve üzeri raporla elde edilen sakatlık indirimi ile erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanılabilir. Bunun şartları aşaüıdaki taloda belirtilmiştir (98 başlangı. ve % 40 raporla 16 numaralı kritere tabisiniz):

2008 oncesi - Polio sekeli hastası malulen emekli olabilir mi?

Not: sakatlık oranı cetveli'ne göre yeni rapor alsanız % 60 ve üzerinde olacağını düşünüyorsanız, yetkili hastaneler'den birinden yeni bir rapor alıp defterdarlığa giderek "yeni raporuma karşılık 3. dereceden sakatlık indirimimin 2. derece olarak değiştirilmesini istiyorum" diyebilirsiniz. O zaman yukarıdaki tabloya göre 10 numaralı emekliliik kriterine tabi olursunuz.

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emekli olma.vergi indirimin var günlerini yıllarını doldur erken emeklilik hakkından yararlanıp emekli ol.bende her iki bacağımdan polio sekeliyim günümü yılımı doldurdum vergi indirim belgesinide alıp yüzde60 raporla erken emeklilikten faydalandım ve emekli oldum

Üye
    asimiro Avatarı

Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar.. merak ettiğim bir konu var sayın oturan boğa. sizin dediğiniz gibi yetkili hastaneden % 69 rapor aldım. arkadaşların yazdıklarını okuyorumda vergi dairesinin rapor oranlarını düşürdüğünü yazıyolar. bende başvuruda bulunduktan sonra 3. dereceden 2. dereceye düşürürlermi? öyle bir sorunla karşılaşırmıyım acaba. rapor tarihi 2013.?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Teorik olarak evet, son karar mercii Maliye'dir. Ama onlar da hastane sağlık kurulları gibi sakatlık oranı cetveli'ne tabidirler aslında. Yani, oranın düşmemesi gerek... Bekleyip görmekten başka yol yok.

Üye
    asimiro Avatarı

Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamlar..Ankara'dan raporum % 69 olarak onaylandı.. Oturan boğa ve diğer cevap veren arkadaşlar çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplarla beni aydınlattığınız için....