Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sev Avatarı

Gerçek Adı
    sevgin
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar!

ben 2001 de % 40 oranında devlet hastanesinden işitme kaybı dolayısyla engelller ıçın (süreklıdır yazılı) sağlık kurulu raporu aldım.
    7 yıl özel sektörde çalıştım. çalışma dönemnde bizim raporlarımızı işveren istedi ve vergi indirmnden yaralanmak ıcın ankaraya önderdıler. sonrakı sürecte raporların oranlarının düşürülüp vergı ındırmınden yaralanamadığımızı öğrendık.
    ışım tehlıkelı olduğu ıcın ayrılmak zorunda kaldım.
    çalıştığımız yerde özür derecesine göre emeklılık akkından yararlanambılmemız ıcın vergı ındırımınden muaf olma mecburıyetı var mı? yoksa engellı statüsünde çalıştığımız ıcın özür oranına göre belirlenen yıllar içerisinde çalışıp vergi indiriminden yararlanmadan emekli olabılıyor muyuz?
    ve engellı statusunde benım yeniden bir iş yerine girebilmem için yeni bir rapor almam gerekıyor mu yoksa mevcut raporla yenı bir yerde iş imkanı bulabilir miyim?

bilgilenirirsenız sevınırım..teşekkürler!

Üye
    muzy1 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    142
    Verilen Beğeniler
    47

yeni tarihli bir sağlık raporu çıkar ve o raporla vergi indirimi için tekrar maliyeye başvur, eğer vergi indirim hakkı elde edersen alacağın yüzdelik raporuna göre erken emeklilik durumundan yararlanabilirsin. %40 tan daha aşağı bir rapor alırsan erken emeklilikten faydalanamazsın, normal statüden emekli olabilirsin
    erken emeklilik için vergi indirimi şarttır.
    engelli statüsünde yeni bir iş yerine girebilmen için mevcut rapor oranının %40 ve üzeri olması gerekli

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Engelli kadrosunda çalışmak erken emekli olacaksınız anlamına gelmez siz 5510 saylı yasadan evvel işe girdiğiniz için vergi indirim hakkı almadan erken emekli olamazsınız. İş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak bulunduğunuz ilin maliyesine vergi indirim hakkı için müracaat edin ve rapor vermeye yetkili hastaneye sevk alın.

Üye
    sev Avatarı

Gerçek Adı
    sevgin
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler..cevaplar ıçın kısa bir süre önce gazetede okumuştum.Engelli raporu en az %40 olmak üzere artık malıye ve astaneye sevk edılmeyecek ve rapor oranı düşürülmeyeck ve ış veren tarafından mevcut rapor kabul edılecek ve engellı mevcut haklarından yararlanabılcekmiş.şmdki kanunda böyle bir şey var mı?bu doğruysa benm 2001 tarıhli raporum geçerliğini koruyor mu ?yoksa yenı tarıhlı bır rapor almammı gerekyor?kafam karışıyor bu ülkede her sanıye kanunlar değşyor ya yararımıza ya zararımıza anlamadım gitti.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mevcut raporunuzla engelli statüsünde işe yerleşebilirsiniz.
    Ancak erken emeklilik için vergi indirimi şart.