Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yesil_izmit;
    bence hastaneden alınan rapor maliye veye sgk neresiyse artık onay almadan emeklilik için geçerli olmaz.bu kadar kolay emekli edeceklerini düşünmüyorum.mutlaka hastanenin raporunuda inceleyip olur verecek bir kurum vardır.keşke bu kadar kolay olsaydı.bir çok insan madur olmazdı.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba arkadaşlar bu konu hakkında yeni emeklilik başvurusu yapanların nasıl bir yöntem izleddiklerini yazabilirse ler sorular ve cevapları netleşir herhalde

benimde vergi indirim raporum yok ama %45 engelli raporumla özel bir işyerinde çalışıyorum emeklilik için rapor almama gerek kalmadımı acaba nasıl olacak selamlar ...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirim hakkıyla emeklilik daha önce 506 sayılı yasaya göre çalışanlar içindi. Emekli Sandığına ya da bazı bağ-kurlular (serbest meslek erbabı ya da basit usul vergi mükellefi gibi) da vergi indiriminden yararlanmalarına rağmen 506 sayılı yasadan yararlananlar gibi vergi indirim belgesi alarak erken emekli olamıyorlardı. 5510'la yine olamıyorlar. Ama raporla ve 5510 sayılı yasada belirtilen kriterleri taşıyanlar artık emekli olabiliyorlar. Yani;
    1- Emekli olabilmek için vergi indirimi artık şart değil.
    2- Alınacak rapor dahilinde %40 ve üzeri çalışma işgücünüzde azalma varsa ve diğer
    şartlarıda taşıyorsanız, emekliğe sevk edileceksiniz.
    3- 4/a sigortalı için erken emeklilikte, vergi indirim belgesi de esas teşkil ederken, diğerleri (bağ-kur-emekli sandığı) için gv matrahının düşmesi dışında bir yarar sağlamıyor.

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LODOS DENiZCiSi;

iyice kafam karıstı 1 ekim 2008 diye bir tarih var herkes başka sey söylüyor arkadaslar bu işi kesin olarak bilen varmı şimdi ben yukarıda yazan arkadasa göre hiç. vergi indirimine basvurmazsam bile emeklilik zamanım geldiğinde gidip % 45 rapor alırsam ankaradan vergi indirimi basvurusu yapmadan emekli olurum öyle mi ?

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Soru Lodos Denizcisi'ne ama yukarıdaki arkadaş olarak ben yanıtlayayım. Evet.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yalnız önceden alınan rapor geçerli olmayacak mı benim 2001 den %45 raporum var emeklilik için maliyeye başvurunca hastaneye sevk edip yeniden rapor alıp (hastaneden ) rapor ankaraya gitmeden emeklilik işlemleri başlatabilecekmiyiz özida bu konu hakkında yönetmelik hazırlıyor diye biliyordum anladıklarım doğrumudur?arkadaşlar ...teşekkürler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12