Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    crazyblade Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    06:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba benim bir sorum olacak 25 yıldır böbrek hastasıyım. 06,08,2008 tarihinden beri kamu personeliyim. 2012 aralık ayınden beri de hemodiyaliz tedavisi görüyorum yakın bir zamanda canlı vericiden nakil olma ihtimalim var. nakil olursam malülen hemen emekli olabilir miyim ve emekli maaşı alabilir miyim?? adalet bakanlığında çalışıyorum ve en ağır kurum diyebilirm o yüzden emekli olup kendime ait işyeri açmayı planlıyorum.. bu konuda yorumlarınızı bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Dİyalize girmeye başlamanız da olası böbrek transplantasyonu da malulen emeklilik hakkı kazanmanızı sağlıyor. 10 yıllık hizmet süreniz olduğunda, makulen emeklilik talebiyle kurumunuza başvuru yapabilirsiniz.

Ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi bilemiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    crazyblade Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    06:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Ben Memuriyete 2008 tarihinde başladım. Böbrek hastalığım 25 yıldır vardı ancak 2012 de diyalize başladım ve 2013 te de nakil oldum. şuan 6,5 yıllık memurum. Malülen emeklilik için 3,5 yılın dolmasını bekliyorum.

Ali Tezel : Malulen Emeklilik Şartları Nelerdir? - YouTube
    youtube da ali tezel in bu videosunu buldum.2013 tarihli video ama. Memurlar hakkında biraz değişik uygulama olduğunu söylüyor. alacağı raporda polis ise polislik mesleğini yapamaz, asker ise askerlik mesleğini yapamaz raporu alırsa oran aranmaz diyor. Burada memur olarak benim nakil olduğum için alacağım %70 raporumla malülen emekli olabilir miyim. Yoksa mesleğini yapamaz raporumu almalıyım. Burada kafam karıştı.

Ayrıca şu 1800 -3600 prim olaylarından hiç anlamıyorum. 10 yıl sonunda emeklilik şartlarını taşıyor olabilecek miyim?. BU arada 2010 da aldığım %64 raporumla 2.decere vergi indiriminden faydalanıyorum halen.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maluliyet cetveli herkesi bağlar. Siz de günü geldiğinde malulen emekli olabileceksiniz...