Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    siso7708 Avatarı

Gerçek Adı
    metin ciniviz
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar

ben metin yalova da yaşıyorum epilepsi ve kolumda felcim var

yeni malülük yasası hakkında haberler çıkıyor yayın organların da bu konu hakkında beni ve benim gibi arkadaşlarımı bilgilendirirseniz sevinirim

araştırmalarıma rağmen yeterli tatmin edici bilgiye ulaşamıyorum sgk da bile yasanın hala eskisi gibi olduğu bilgisi var hasatalıklar eklenmiş fakat avantajı belirsiz

teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

maluliyet cetveli'ndeki yeni düzenleme:

1. Epilepsi – konvülsif epilepsi: (grand mal veya psikomotor) Tipik bir nöbetin detaylı bir şekilde tarif edilerek belgelendirildiği, ilişkili olan tüm olayları içeren; en az 3 aylık tedaviye rağmen ayda üç ve üçten fazla yaşanan ve beraberinde;
    A. Gündüz yaşanan ataklar (bilinç kaybı ve konvülsif nöbetler)
    veya
    B. Gün boyunca aktiviteyi belirgin olarak kötüleştiren artçıları bulunan gece atakları.

2. Epilepsi – nonkonvülsif epilepsi: (petit mal, psikomotor, fokal) İlişkili olan tüm olayları içeren tipik bir nöbet şeklinin detaylı bir şekilde tarif edilerek belgelendirildiği, en az 3 aylık tedaviye rağmen haftada birden daha sık ortaya çıkan ve beraberinde
    A. Bilinç değişiklikleri veya bilinç kaybı ve atipik davranış gibi geçici postiktal bulguların olması
    veya
    B. Gün boyunca aktiviteyi belirgin olarak kötüleştirmesi

Üye
    siso7708 Avatarı

Gerçek Adı
    metin ciniviz
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar epilepsi hastasıyım prim günüm ve yılım bu yıl dolmak üzere %60 rapor ile malülen emekli olabilirmiyim
    yardımcı olur sanız sevinirim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malulen emeklilikte aranan oran % 60'tır (5510 sayılı yasanın 25. maddesi). Ama sgk açısından belirleyici olan oran değil, maluliyet cetveli'dir. Yukarıdaki şartlara uymanız gerekiyor, sigorta başlangıcından önce rahatsız değilseniz, yada yukarıdaki seviyede değilse(% 60 ve üzeri oranınız yoksa ve sonradan bu oran % 60'a çıkmışsa) prim ve gününüzü doldurduktan sonra maluliyet tespiti için başvuru yaparsanız hem malul sayılıp sayılmadığınızı öğrenirsiniz hemde işinizi kaybetmemiş olursunuz. malul sayılırsanız işten ayrılır emeklilik başvurusu yaparsınız. malulluğunuz sgk kayıtlarına geçer ve yeniden rapor almazsınız. malul sayılmazsanızda % 60 olduğu için rapor oranınız hukuki yoldan hakkınızı ararsınız.