Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nasil yani erken emeklilikte vergi indirimi olursa sgk kontrol şerhi koyabilirmi.bir başka deyimle vergi indirimi almak demek sürekli emeklilik değilmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Teorik olarak sgk her istediğinde kontrol muayenesi isteyebilir.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor yenileme tarihim 12.12.2014.
    SGK önceden gönderdiği yazıda bu tarihten itibaren 3 ay içersinde rapor yenilememem durumunda maaşımın kesileceğini yazmış.

Yani bu maaşımın 12.12.2014 tarihinden 3 ay daha devam edeceği anlamına mı geliyor.?

İkinci sorum ben 12.12.2014 tarihinden 3 ay evvel SGK dan sevk alabilir miyim.? ( İstediğim hastaneye sevk alabilir miyim.? )
    Peki 3 ay evvelsinden sevk alırsam bana hastane nasıl 12.12.2014 ten sonrasına ve önceden rapor verebilecek.? Daha doğrusu verebilir mi.? Yani ben 3 ay evvelsinden başvurdum diyelim heyet bana buna rağmen ( Rapor tarihi bitmeden ) 13.12.2014 tarihli ve önceden heyet raporu verebilir mi.? Yani 3 ay evvelsinden ama 13.12.2014 tarihli heyet raporu.!!

Acil cevaplarınızı bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, 3 ayda kontrol süreci sonuçlanmazsa maaş kesilir (5510 sayılı yasanın 94. maddesi)

Ancak, kontrol muayenesini Kurumun yazılı bildiriminde belirtilen tarihten başlayarak üç ay içinde yaptıran ve malullük veya sürekli iş göremezlik halinin devam ettiği tespit edilen sigortalının veya aylık ya da gelir bağlanmış olan malûl çocuğun kesilen aylık veya geliri, kesildiği tarihten başlanarak yeniden bağlanır.
    Kontrol muayenesini Kurumun yazılı bildiriminde belirtilen tarihten üç ay geçtikten sonra yaptıran ve malullük veya sürekli iş göremezlik halinin devam ettiği tespit edilen sigortalının malullük aylığı veya yeni sürekli iş göremezlik derecesine göre hesaplanacak geliri, gelir veya aylık bağlanan çalışamayacak durumda malûl çocukların ise almakta oldukları gelir veya aylık, rapor tarihinden sonraki ay başından başlanarak yeniden bağlanır.

Evet, önceden sevk alıp hastaneye giderseniz hastane rapor verecektir.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey,Benim öğrenmek istediğim heyet bana eski raporumun tarihi dolmadan nasıl önceden rapor düzenleyeceğidir. 12.12.2014 rapor bitiş tarihim diyelim 3 ay evvelsinden başvurdum heyet bana rapor tarihim bitmeden 13.12.2014 tarihine rapor verebilecekmi. ?Saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sevkle gidince sorun yapmayacaklardır.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaban gülü 7234 yardımcı olurmusunuz ben konturole temmuzun 7 side girdım Allahtan ogün işim bitti işim şimdı tedırgın oldum ağustosun 1 konturol muyenemdı acaba yetışirmi 1 ayda

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 Ayda açıkçası yetişebileceğini düşünmüyorum.
    Umarım dediğimin tersi olur. Size yanılmıyorsam 3 ay önce gidin demiştim. Artık beklemekten başka çareniz yok, hayırlısı olsun.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaban gülü 7234 cevabınız için teşekkür ederim bensize başımdan gecen olayı tam olarak anlatmadım ben 3ay dan hatta 3 önce gittim ssk ne yapacağı bellimi olur en sonunda korktuğum başıma geldı sevk almaya gittim dosyalarımın ankarada olduğunu söylediler birinci şoku orda yaşadım hazır dilekçe verdıler hemen apeseli postaya verdım ankarayı arıyorum dosyan bizde yok diyorlar unkapanına soruyorum devamlı orası yıne ankarada dosymn böyle 1 ay geçti 2ci kez unkapanına gittim sevk kağıdımı aldım artık ordaki memurlar beni tanır oldular hatta ordaki memur ankaradaki memurla tartışmışlar bende orda bedduva ettm beni süründürler benden beter olsun dedım ordaki memurda dedi olsun dedı neyseki sev olduğum hastanede işim 1 günde bitti size konturol tarıhimi yanlış yazdım sıkıntıdan eylülün 1 rınde benım merak ettiğim devlet hastanesine sevk verdıler ben ünüverste hastane sine ısrar ettim onlar vermedı birde konturol muayenesı olduğum hastane muayeneden başka rötgen emg istemedi sacede muayene istedı birde bana bakan doktor doçenttı benim hastalığımın caresı yok ve sürekli ve ilerleyen neden beni konturol muayenesi istiyorlar dedım aslında konturol muayenesı istememelerı lazım dedı ssg purodosürü dedi danıştiğim doktorların hepsi anısını söylüyor

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de bir sürü aksaklıklar çıkmıştı bu yüzden 2 kere maaşım kesildi, sonuç iyi olsun da gerisini düşünme Allah yardımcın olsun.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaban gülü7234 size çok soru sordum kusrumuma bakmayın sizde bilirsiniz emeklikdeki sıkntıları bazen isyan etmek geliyor sgknın bu uygulamasına benim merak ettiğim ben daha önce şimdi gittiğim hastaneden malül emeklğiye baş vurmuştum daha sonra beni ankara ünüverste hastanesine gönderdıler ondan sonra malül emekli olmuştum şimdi tekrar konrol muayenesine ilk gittğim hastane gittim şimdı benı ünürshasnesine yıne gönderirlermi bunu çok merak ettim

Üye
    batuhanalper69 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2014
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Hepinize bu zorlu yolda kolaylıklar diliyorum. Bende aynı şeyleri yaşıyorum. Ben değilim de aynı evde yaşadığım amca oğlum var.
    1- yaklaşık 20 yıldır obsesif kompulsif bozukluk, bipolar duygudurum bozukluğu hastalıklarından tedavi görüyor
    2- ilk işe başlama tarihi 1986
    3- 2300 gün primi var
    4- rahatsızlığının başlangıcı işe giriş tarihinden sonra
    tedavi gördüğü Bakırköy RSH hastanesinden yaklaşık 7 ay önce %70 tedavi ile düzelmeyen raporu aldık. SGK Küçükçekmeceye müracaat ettik.
    SGK Bölge sağlık kurulundan 3 ay önce ÇAPA'ya ikinci rapor için sevk ettiler.
    Sevkte en hafif işlerde dahi çalışıp çalışamayacağının belirtilmesi istenmişti.
    Mayıs ayında ÇAPA da kurula girdik. Sonucu sorduğumda En hafif İşlerde dahi çalışamaz raporu vermişler ve SGK ya göndermişler.
    Sgk evrak takipten baktığımda;
    1 24.06.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-3 (MALÜLÜK - İŞ KAZASI GELİRİ) ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 24.06.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-3 (MALÜLÜK - İŞ KAZASI GELİRİ) ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 27.06.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 SERVİSİ(GELEN-GİDEN EVRAK) ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 27.06.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 SERVİSİ(GELEN-GİDEN EVRAK) ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 30.06.2014 İSTANBUL SGİM İST.BÖL.SAĞLIK KURULU MALULİYET SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    6 30.06.2014 İSTANBUL SGİM İST.BÖL.SAĞLIK KURULU MALULİYET SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    7 14.07.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 SERVİSİ(GELEN-GİDEN EVRAK) ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    8 14.07.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 SERVİSİ(GELEN-GİDEN EVRAK) ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    9 16.07.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-3 (MALÜLÜK - İŞ KAZASI GELİRİ) ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    10 16.07.2014 İSTANBUL SGİM KÜÇÜKÇEKMECE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-3 (MALÜLÜK - İŞ KAZASI GELİRİ) ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    ibareleri mevcut.
    Sizlerden ricam sonuç ne olur bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyiz. Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Batuhan bey, bugülerde olumlu olarak sonuçlanacaktır. www.turkiye.gov.tr adresine bir bilgi düşer yakında.

Üye
    batuhanalper69 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2014
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevasınız için teşekkürler. İnşallah olumlu sonuçlanır.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    EVRAK NO : EVRAK TARİHİ : 21.07.2014
    EK SAYISI : 0 GİZLİ : Hayır
    GELİŞ ŞEKLİ : TAAHHÜTSÜZ POSTA GELİŞ NUMARASI :
    KONUSU : DİĞER
    Sıra No Tarih Birim İşlem
    1 22.07.2014 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 23.07.2014 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 24.07.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1 TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    4 24.07.2014 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI

yaban gülü 7234 benimm evrak sonucunda hastane ismi yazmıyor öncekı emekli işlemlerinde yazıyordu bırde evraklarımı Unkapanı ankaraya sihhiye göndermiş sizinde evrak takıbı aynıydımı emklilik işlerimdeki evrak taibi farklı

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon