Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emekli olabilmek için ssk dan çıkışınızın alınması şart emekli olduktan sonra iş yeriniz emekli olarak tekrar işe giriş bildirgesi verecek emeklilik müracaatı yapıp ertesi gün ssk lı işe giriş yapar iseniz emeklilik talebiniz iptal olur. İlk önce emekli olacaksınız emekliliğiniz kesinleşecek sonra iş yeriniz giriş yapacak. Tekrar işe giriş esnasında emekli (SGDP) l,i olarak girilecek.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Officer,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Ben alo 170 e sordum. Bana sadece esnaf olursanız SGDP i ödersiniz dedi, normal SGK lı çalışırsanız SGDP kesilmez dediler.

Sizce doğrumu.?

Saygılar,..

Bir şey daha sormak istiyorum Sayın Officer,

Peki bu süreçte işyeri beni nasıl sigortasız çalıştıracak.? Buna yanaşmazlar. Ne yapabilirim.?

Saygılar,

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben anlamadım. Benimde raporum sürekli ve 62% ancak psikiyatri olduğu için ankara 1 yıl süreli demiş. Şimdi emeklilik için başvuracağım bu durumda rapor bitiş tarihinden ne kadar önce ben nereye başvuracağım.? Maliyeyemi yoksa SGK yamı.? Birde istediğim hastaneye sevk alabilecekmiyim yoksa onlarmı tayin ediyor hastaneyi.? Tekrardan yani sıfırdanmı heyet raporu çıkartacağım.? Kafam çok karıştı.!!!

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer emekli olursanız rapor tarihinden 3 ay önce sgk dan sevk alarak aynı hastaneye gidebilirsiniz. Heyet raporu dediğiniz gibi sıfırdan başlayacak, ama elinizdeki raporunuzuda mutlaka götürmeniz gerekiyor sizin açınızdan.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın yabangülü,

Siz rapor yeniletirken hep aynı doktorlaramı gittiniz acaba.? Eski raporu götürmenin faydası nedir.? Diyelimki farklı bir doktor denk geldi ve ben seni tanımıyorum, eski doktorun bu oranları vermiş bende tedavi görmeden ben sana aynı oranları veremem derse ne olacak.? Birde sizin kaç sene sonra raporunuz sürekliye çevrildi.?

Saygılar,

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben raporu yenilerken hep aynı hastaneye gittim tabiki herzaman aynı doktor denk gelmiyor, bu sebeple size eski raporunuzu muhakkak götürün diyorum, birde tedavinizi kesinlikle yarıda bırakmayın doktorunuza gitmeye devam edin. Farklı doktor çıksa bile ben şu doktorun sürekli hastasıyım diyeceksiniz.
    Benim doktorum sürekli rapor verdiği halde Ankara 3 rapordan sonra sürekli yazısını gönderdi.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yabangülü7234 sizin tecrübelerınizde yararlanmak istiyorunm sgk bana 2 yıl sonra ya konrol muayenesi verdi daha benim günüme var ama şimdiden merak ediyorum kredi çektim konrol tarihimi geçiyor ondan biraz teleşlandım beni merak ettiğim siz kontrole çok çağrılmışsınız sizin kontrolleriniz de maş kesilme olayı oldumu benim hastalığımdan şüphem yok ama sgkanın cevabı geç vermesinden kokuyorum benim kontrol tarihim 1 eylül ama e şifremde 1 ekım yazıyor tabıki ankarada gelen evrakda 1eylül yazıyor ona göre gitçem sevk için unkanına bir şunu merak ettim kontrol tarihinde 3 veya 4 önce ay önce gitsem sorun çıkarmı birde resim istiyorlarmı hastaneye sevk edildiğiğniz zaman hastane işiniz çok sürüyormu şimdiden size çok teşekkür ederim not ben malül emeklik için

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk ya kontrol tarihinizden 3 ay önce başvuracaksınız, işlemler daha önce nasıl rapor çıkarttıysanız aynı şekilde işlem görüyor tabikide yeni rapor için sizden resim isteniyor. Bu arada benimde 2 kere maaşım kesildi ama rapor onay verildiği zaman toplu olarak maaşımı aldım.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyvah kortuğum başıma gelecek herhalde çok teşekkürederim cevap için

yaban gülü 7234 kafama takıldı ben sgk için unkapanına gidiyorum Unkapanı 3 ay önce gidince niye erken geldin deyip gönderirlrmi geriye yürümede çok zorluk çekiyorum o yüzden sordum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ben olsam emekli maaşımın kesilmesindense riski göze alıp erkenden giderdim sanırım. Eğer memur mırın-kırın ederse şefine çıkın ve durumu anlatıp kolaylık göstermesini rica edin.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci dereceden vergi indirimden faydalanmama ve vergi dairesinden gelen yazıyı işyerime vermeme rağmen mali müşavir maaşımın net 1.900.-TL olması ve bürütünün 2.000.-TL yi geçmesi sebebiyle vergi indiriminden faydalanmayacağımı söyledi. AGİ alıyorum. Aynı anda ikisinden de faydalanamammı.? Niye bana böyle söyledi.? Vergi indirimi alamamam dolayısı ile aylık ne kadar kaybım var.? Ne yapabilirim.?

Birde ben yenileyici depresyon 40% + hipertansiyon 10% + Tedavi ile kısmen düzelen obsesif bozukluktan 30% alarak 2. derece emekli oldum. 1 sene sonra rapor yenileceğim. Doktor obsesyonumun geçmediğini ve tedavi ile düzelmeyen derecede obsesyondan 70% verebileceğini söyledi. 70% tedavi ile düzelmeyen obsesyondan alırsam ankara raporumu sürekli olarakmı onaylar.? Yoksa yine 1 yıl kontrol koyarmı.?

Görüşlerinizi bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aynı anda hem asgari geçim indirimi hem de sakatlık indirimi uygulanıır. Ama miktar düşer ve bazen de sıfırlanaiblir. Örneği aşağıya ekliyorum:

Obsesyon için alınacak rapor "sürekli" olursa, sgk da bu karara uyup sürekli olacak şekilde onaylayacaktır.

UGNufwr - Kronik majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu ve okb nedeniyle malulen emeklilik

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bülent bey,Benim ilk raporu zaten sürekli ancak psikiyatri olduğu için ankara 1 yıl sonra kontrol koydu yani 1 yıl süreyi koyan sgk değil. Şimdi ben obsesyondan 30 kısmen düzenlenen değilde 70 tedaviyle düzelmeyen alırsam ankara raporunu süreklimi onaylar yoksa yine 1 yıl kontrol koyarım? Saygılar

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sgk unkapanında işlemlerimi yaptırdım. Zaten onlar diyor 3 ay önce gelin diye. İşlemler normal şartlarda 3 ay içinde oluyor ve maaşın kesilmesine fırsat kalmıyor. Benim 2 kere maaşımın kesilmesinin sebebi hastanenin vurdumduymazlığı oldu. 1.seferde hastane yanlış rapor düzenledi raporum ankaradan hatalı diye geri geldi. 2. seferde hastane raporumu kaybetti ve ben kendim bizzat giderek raporumu ortaya çıkardım ve unkapanına elden teslim ettim. Bu aksaklıklarda maaşımın kesilmesine sebep oldu, ama değim gibi paramı toptan aldım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "tedaviyle düzelmeyen" sürekli ibareli rapor olursa Ankara da buna uyacaktır diye düşünüyorum. Ama bunu kimse bugünden bilemez...

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon