Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnşallah sonuç olumlu olacaktır...

1- Epikrizi ve seni görünce anımsayacaktır doktor

2- Eğer tansiyona dair oran yazılacaksaü dahiliye doktou da tetkik isteyebilir. Doktorun tutumuna bağlı.

3- sakatlık oranı cetveli herkes bağlar aslında. Ama Ankara çoğu zaman bir ucundan arıza çıkartıyor. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden can sıkmaya değmez.

4- Rapor sürekli olursa çok çok iyi olur tabii ki. Ama genellikle psikiyatrik değerlendirme içeren raporlarda 1-2 yıl süre koyulur.

5- Aslında psikiytrik tm bulguların rapora yazılması çok çok daha iyi tabii. Bence doktorla karşılaştığınızda lisanı münasiple bu durumu ifade edin. "Ankara'dan oranın dönmemesi için olabildiğince yüksek oran almak istiyorum" deyin...

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Oturanboğa,

Allah hepinizden kat kat razı olsun inşallah, sizlerin sayesinde emekli olacağım inşallah. Ben bu siteye rastlamasaydım, bunlardan hiç haberim olmayacak ve sizin gibi değerli insanların görüş ve yorumlarıyla bunları başaramayacaktım. Allah bu siteyi kuran, yardımcı olanlardan gerçekten razı olsun.

Dün hastanede idim. İlk önce dahliye ye gittim. Hipertansiyondan 10% verdi. Sonra psikiyatriye gittim ( Önceki doktorumun epikirizi ile ) Epikirizi 3-4 defa okudu. Benide hatırladı. Heyete sokacaktınız dedim. Yenileyici depresyondan 40% ve obsesif bozukluktan 30% verdi. Toplamda 80% Aynı gün heyete girdim. Raporumu bugün aldım. Ancak sonuç ömür boyu 62%... Niye bu kadar düştü anlayamadım.

1.) Rapor oranım 62% olmasına rağmen Ankaradan 40% altına düşürülme ihtimali varmı.?
    2.) Raporda ömür boyu yazıyor. Sizce Ankaradan sürekli olarak onaylanma ihtimali varmı yoksa 1 yıl sürelimi döner.? ( Psikiyatri olduğu için soruyorum )
    3.) 62% oranla 2. kademe sakatlıkmı almış oluyorum.?
    4.) Bu belge ile başka ne tür haklardan faydalanabilirim.?

Yarın kısmetse vergi dairesi başkanlığına evrakları teslim edeceğim. Sizce Ankaradan dönmesi ne kadar sürer.? ( İl Bursa )

Birde sonuç illa işyerimemi gelecek.? Görmelerini istemiyorum. Bizzat Ankaradan geldiğinde benim alma şansım yokmu.?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılar,

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporunda psikiyatri olduğu için 3 yıldır Ankara dan 1 yıl sonra kontrol muayene koyuluyordu. Bugün rapor sonucumu öğrendim, süreklidir ibaresi koyulmuş.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Oranlar Balthazard Formülü ile toplandığı için, % 62 doğrudur.

Oranı Ankara'da düşmeyecekti inşallah. Kontrol şerhi koyulup koyulmayacağını da bilemeyiz. Bekleyip göreceğiz...

Evet, vergi indirimi açısından 2. derece sakatlık indirimi demek (ama malulen emeklilikte bu derece önemsizdir)

http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Ankara'dan onaylanıp gelmesi 2-6 ay arasında gerçekleşiyor

MAliye sonucu işyerine gönderir. Elden teslim etmezler.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bülent Bey,

Dün ankarayı aradım, dün itibarı ile sonuçlanmış ve postaya verilmiş ancak sonucu göremiyoruz dediler. Israr etmeme rağmen sonucu göremiyoruz dediler ve söylemediler. En büyük korkum psikiyatri ve şahsi başvuru olduğu için beni hakem hastaneye sevk etmeleri. Sizce bu mümkünmü.? Münkünse ne sebeple hakem hastaneye sevk yaparlar.?

Yerimde duramıyorum.

Acil cevap lütfen..

Saygılar,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Doğmamış çocuğa don biçmeyelim Ahmet bey Hele bir sonuç elinize ulaşsın bakalım...

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya gerçekten kafayı yiyeceğim. Ankarayı aradım.. Bir tek 0 312 415 33 17 açıyor ve bilgi veriyor diğer numaraları bence hiç aramayın ben açana rastlamadım. Çıkan bayan 2 sinde sonuçlandı postaya verildi dedi. Sonuç için 0 312 415 32 18 numarayı arayın dedi. Defalarca aradım çıkan bayan bana her seferinde fişe işlenmemiş 10 gün sonra arayın dedi. Bursa vergi dairesi başkanlığını arıyorum daha ulaşmadı posta diyor. Ben sonucumu nerden öğreneceğim Allah aşkına.? En büyük korkum 62% olan raporumun düşürülmesi ve 40% ın altına düşmem veya hakem hastaneye sevkimin istenmesi. Sizce böyle bir ihtimal varmı.? Her gece rüyama giriyor yok hakem hastane istenmiş yok onaylanmış,.... Lütfen bana bir yol gösterin... Psikiyatri olması hakem hastaneye sevkimin riskini yükseltirmi.? Yoksa onaylanmışmıdır.?

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şükürler olsun rabbime... Bugün 0 312 415 32 18 nolu numarayı aradım sonucu öğrenmek için. Bana defalarca aramama rağmen sonucu ısrarla söylemeyen bayan çıktı yine.. Ne arıyorsunuz sürekli ben sizi tanıdım artık, aramayın bir daha dedi. Yalvarırım sonucu söyleyin dedim tek isteğim bu... Söyleyemem dedi hem siz sonucu öğrenseniz ne olacak dedi bende safça onaylandıysa çok sevineceğim, Allah rızası için söyleyin dedim. İsmimi soyadımı istedi verdim telefonda.. Bana 62% aynen onaylanmış dedi. Dünyalar benim oldu.. Teşekkür edip telefonu kapattım. Ama psikiyatri olduğu için ne kadar süreyle onandığını sormayı unuttum. Raporum ÖMÜR BOYU sizce ankaradan da sürekli onaylanma ihtimali varmı.? ( Psikiyatri olduğu için soruyorum ). Ocağın 2 sinde postaya verilmesine rağmen halen bursa vergi dairesi başkanlığına ulaşmamış. Ama aynen onaylandığına o kadar sevindimki anlatamam. Rabbim bekleyenlerin başına nasip etsin inşallah... Yorumlarınızı bekliyorum...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim rapor sürekli olarak onaylanmış, oranda düşme olmamış. Sizinde sorun olacağını sanmıyorum.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ama sizin raporunuz üçüncüde sürekliye çevrildi benim ise ilk raporumun onanması 62% olarak benim sorum ise 62% sürekli verilen ve ankaradan onaylanan raporumun süreklimi yoksa 1 yıl sürelimi onaylandığı.! Sizce ilk seferinde ankaradan sürekli onanması mümkünmü.? Yoksa 1 yıllıkmı verilir.?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Hadi hayırlı olsun Ahmet bey! Çoğu gitti azı kaldı. Bundan sonra da süre kısıtlaması olmadan onanır inşallah. Sonra verin elinizi emeklilik...

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bülent Bey,

Nihayet raporum bursa vergi dairesi başkanlığına ulaşmış ama 1 yıl süreli. Şimdi inegöl vergi dairesine gönderilecek onlarda işyerine tebliğ edecekler. Buda yaklaşık 15 gün bir süreç.

Benim sorularım ;

1.) Raporum 2013 aralık ayında sonuçlandı şimdi yenilemesi 2014 aralıktan en az 2 ay önce yapılacak dimi.? ( Aslında emeklilik maaşından hak kaybı oluyor, aralıkta sonuçlanıyor şubat başı emeklilik için başvuracağım böylelikle 2 ay emekli maaşı alamayacağım )

2.) Rapor işyerime gelmeden bursa vergi dairesinde fotokopilerini alıp emekliliğe başvurabilirmiyim yoksa illa işyerime tebliğini beklemek zorundamıyım.?

3.) Önyazı ve rapor fotokopilerini işyerinden alıp hangi evraklarla başvurumu yapmam gerekiyor.?

4.) SGK başvurudan sonra bana bir yazı verecekmiş işten emeklilik üzerine çıkışımı isteyeceğime dair ben bu belgeyi işyerime vereceğim çıkışım yapılacak ama ertesi gün yine beni SGK lı yapabilirlermi.? ( İşyeri )

5.) Çıkışım yapıldıktan sonra SGK ya işyerinden bir yazı götürmem gerekiyormu.?

6.) Emekli maaşı başvurudan sonra yaklaşık ne zamanda bağlanır.?

7.) Ben maaşın bankadan yatmasını istiyorum. Bunu kime söylemem gerekiyor başvuru sırasında.?

Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılar,

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli emeliliği için başvuracağım ancak çalışıyorum. İşten çıkış bildirgesini SGK ya diğer evraklarla sunduktan ne kadar sonra çıktığım iş yeri beni tekrar sigortalı olarak gösterebilir.? Örneğin çıkıştan sonra ertesi gün aynı işyerinde tekrar SGK lı gösterilip çalışmaya başlayabilirmiyim.? Bu durum emeklilik işlemlerini etkilermi.? İşyeri sigortasız 1 gün bile çalıştırmıyor yoksa işimi kaybedeceğim.

Acil yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar,

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım öncelikle İstanbul'da isen unkapanına giderek vergi indirim yazının fotokopisi ile emekli olur yazısı alıyorsun sonrasında bu kağıdı işyerine göstererek çıkışını alıyorsun. çıkışını aldığın kağıtla emekliliğe başvuruyorsun. Ve çıkışını aldığın günden 1 gün sonra eşyerine tekrar giriş yaptırabiliyorsun. burada dikkat etmen gereken önemli detay ise tekrar iş yerine giriş yapılırken normal emekli olmuşsun gibi sadece SGDP girişi ile sigortalı oluyorsun bu çok önemli hayırlı olsun

Üye
    koçum Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rapor oranları heyete girdinmi düsüyor kardes onna göre ben emekli olamadım düsürdüler

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon