Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 95 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saysaffet Avatarı

Gerçek Adı
    saffet
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben 1 hafta önce yüzde 48 rapor aldım ama depresif nöbet yaygın ankisiyete bozukluğu majör depresyon konusunda bir puan bile vermediler haseki hastanesi

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler.. Öğrenmek istediğim kronik majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu ve Okb için ayrı ayrı oran verirlermi.? Örneğin depresyon 40%, anksiyete bozukluğu 40% gibi. Sırf bu teşhislerle emekli olanınız varmı.? Veya sırf depresyon 40% ile emekli olanınız.?

Not : Aranızda sadece depresyon veya anksiyete bozukluğu veya Okb den rapor alıp emekli olanınız varmı veya duydunuzmu.?

Çabalarım boşa çıkmasın istiyorum.. Lütfen yardım edin.

Üye
    saysaffet Avatarı

Gerçek Adı
    saffet
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

yaygın ankisiyete den ben hiç puan almadım

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öğrenmek istediğim kronik majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu ve Okb için ayrı ayrı oran verirlermi.? Örneğin depresyon 40%, anksiyete bozukluğu 40% gibi. Sırf bu teşhislerle emekli olanınız varmı.? Veya sırf depresyon 40% ile emekli olanınız.?

Not : Aranızda sadece depresyon veya anksiyete bozukluğu veya Okb den rapor alıp emekli olanınız varmı veya duydunuzmu.?

Çabalarım boşa çıkmasın istiyorum.. Lütfen yardım edin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Ahmet bey, toplamda % 40 işinizi görüyr zaten. Ve sakatlık oranı cetveli'ne göre her teşhise ayrı ayrı oran verilir, sonra bunlar Balthazard Formülü ile toplanarak toplam oran bulunur. Canınızı sıkmayın, bence süreç lehinize sonuçlanacaktır.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Oturanboğa,

Cevabınız için çok teşekkür ederim. SGK doktoruna gittim durumu anlattım bana orta depresif nöbetten 10 gün rapor verdi. Ve gelmeye devam et dedi. Tüm süreci bilmediği için özelden beni 10 yıldır takip eden doktoruma rica ettim bana detaylı epikiriz yazacak ve ben SGK doktoruna götüreceğim. Epikrize kronik majör depresyon, genelleşmiş anksiyete bozukluğu ve kronik okb ve bu güne kadar denenen ilaçlar ve ilaçlarla sonuç alınamadığını yazacağını söyledi. Benim endişem SGK doktoru özel psikiyatristin yazacağı epikiriz raporunu ne kadar dikkate alacağıdır. Sizce dikkate alırmı.? Birde 40% yeter demişsiniz ancak ankara da oranlar düşürülmekte o konuda da endişe etmekteyim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Alacağınız epikriz mutlaka o lumlu etki edecektir.

Malum, oranlar sakatlık oranı cetveli'ne göre veriliyor. O cetvele atıf yapılıp teşhis doğru olarak yazılırsa, Ankara oranı düşürmeyecektir. Yeter ki rapordaki ibareler doğru olarak yazılsın.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün doktora tekrar gittim. ( 2. gidişim ) Detaylı yazılmış epikiriz verdim ( Kronik depresyon, obsesyon ve anksiyete ) doktor okudu. Benim verdiğim ilaçları kullanıyormusun dedi hayır dedim. Bana kullan 15 gün sonra tekrar gel dedi. Epikirizide okuduğu için durumum ciddimi dedim, hayır dedi zaten yıllardır çekiyorsun dedi. Giderken benim verdiğim ilaçlar iyi gelecek dedi. Oysaki verdiği ilaçları ben daha önce denemiştim ama doktora diyemedim zaten kullandığım ilaçlar epikiriz de de yazıyordu. Bir daha ki gidişimde ilaçlar iyi gelmedi diyeceğim. Heyete sokması konusunu ne zaman açmam gerekir.? Sizce beni heyete sokarmı.? Kafam iyice karıştı oysaki başta çok umutluydum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.?

Unutmadan ekleyeyim. Bu gittiğim doktorun tanısı orta depresif nöbet idi ve 10 gün rapor vermişti.

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

İlaç neden kullanmıyorsunuz , bu hastalıklar zaman zaman yeniler . iyi gelmedi derseniz başka ilaçlar yazacak, anladığım kadarıyla siz ilaç kullanmak , yani iyileşmek gibi bir amacınız yok.
    iyi geldi derseniz, doktor ilaca devam et , bilemedin 3 ay sonra kontrole gel diyecek.
    Şimdi hemen heyete koymaz.
    Bir üç ay bekler.
    iyi gelmedi dersen de yeni ilaçlar yazacak, onbeş gün sonra gel diyecek...
    Aynı süreç. iyi geldi diyene kadar anlatabildim mi.
    Sonrasında raporunuzu alırsınız .
    Sorun olmaz ..
    Doktorlar psikiyatri rapor öncesi 3- 6 ay takip etmek istiyorlar, kendilerini kurtarma açısından..
    bence acele etmeyin , derim.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz beni yanlış anladınız. Ben zaten önceki doktorumun ( özelden gittiğim ) verdiği 5 ayrı ilaç kullanıyorum. Senelerdir denenmeyen ilaç kalmadı. SGK doktorunun verdiği ilaçları da zaten daha önce denedim sonuç alamadım ama doktora diyemedim. Benim epikirizde de yazdığı gibi depresyonum, obk ve anksiyete bozukluğum hepsi kronik. 20 senedir bu hastalıklarla mücadele ediyorum. Allah düşmanıma vermesin. Denemediğim antidepresan, antipsikotik, antiepileptik ve trankalizan kalmadı. Psikiyatrik ilaçları sürekli değiştirmekte iyi değil, her birinin bir sürü yan etkisi mevcut. Ama bunu doktora anlatamıyorsun. En son gittiğimde 13 yıldır özelden gittiğim doktorumun epikiriz raporunu sundum. Bana zaten senelerdir çekiyorsun, önemli değil verdiğim ilaçlar iyi gelecek diyor. Oysaki aynı doktor ilk gittiğimde durumun ciddi seni yatıralım diye kaç defa ısrar etti. Çalıştığım için kabul edemedim. Bu doktorları da anlamak mümkün değil, bir dedikleri bir dediğine uymuyor. Bu durumda verdiği ilaçlar için iyi geldi mi demek yoksa iyi gelmedi demek mi uygun olur.? Heyet olayından ne zaman bahsetmem uygun olur.? Saygılar,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bece tedavinizi yürüten doktora danışın bu konuyu. O size bi çözüm yolu önerecektir...

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Oturanboğa,

Allah sizden razı olsun. Tavsiyeniz üzerine psikiyatri doktorumla açık açık konuştum. Eski doktorumunda epikiriz raporonu verdim okudu. Durumum ciddi imiş. Aslında seni yatırmamız gerekir dedi. İşim dolayısı ile kabul etmedim. Kendisine emeklilik için gerekli şartlarımın oluştuğunu yaşımı beklediğimi söyledim. Bana heyet raporumu istiyorsun dedi evet dedim. Tamam ben 40% veririm, tansiyonun varsa dahiliyeye de git 10% oda verir %50 rahat alırsın dedi. Şimdi yeni muayne olduğum için 10 gün beklemem gerekiyormuş. Hastanede başvurumu yaptım. Psikiyatri doktorunun heyet gününü öğren sabah 8.30 da hastanede ol dediler.

1.) Psikiyatri doktorum beni heyette nasıl hatırlayacak.? Bana epikirizide gelirken getir dedi.
    2.) Dahiliye tansiyon için tetkikler istermi.? Bana istemez dediler ama görüşünüzü almak istiyorum. Eczaneden kullandığım tansiyon ilaçlarına dair döküm aldım yeterli olurmu.?
    3.) Heyet raporumun oranı ankara dan düşürülürmü.? Mesela 50% alsam.! Son zamanlarda düşürülmüyor diye duymuştum.
    4.) Raporu süreklimi talep edeyim.? Bir faydası olurmu ankara için.?
    5.) Benim şikayetlerim obsesif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu ve kronik depresyon aslında doktorun her birine ayrı oran vermesi gerekiyor ama 40% dedi. Anlamadım. Doktoruma yeniden söylesem bu durumu yanlış anlarmı.?

Acil görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiatri doktoruna gittiğiniz zaman elinizdeki dökümanların hepsini götürün, majör depresyon olarak %40 sürekli rapor aldım, 3 senedir 1 yıl kontrol olarak yeniden hastaneye sevk ediliyorum. Ama şimdi sonuç ne olur bende bilmiyorum son raporum Ankaradan onaylanıp henüz elime gelmedi. Bu arada emekliyim.
    Dahiliye ile ilgili orada sizi muayene edip şikayetlerinizi soracaklar, elinizde belge varsa sunun.

Üye
    iskender2828 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Yabangülü,

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Sizin başka hastalığınız varmıydı yoksa sadece majör depresyon 40% raporlamı emekli oldunuz.? 40% majör depresyon raporunuz ankara dan düşürülmedenmi onaylandı.? Ankaradan onaylanması ne kadar sürdü.?

NOT : Diğer sorularım günceldir ;

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende başka rahatsızlıkta var kalça protez ameliyatı geçirdim, Ankaradan majör deprasyon olarak %40 düşürülmedi ama dediğim gibi son raporum henüz elime ulaşmadı. Psikiatri yüzünden her yıl kontrol veriyorlardı ama bu sefer ne olur bilmiyorum. Hastane raporumu gördüm, rapor süreklidir yazıyor. Bende şimdi ne olacak diye merak edip duruyorum.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon