Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevecen53 Avatarı

Gerçek Adı
    tevfik
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    s.a sayın admin,

ben 29 yaşında epilepsi hastasıyım. yüzde 40 raporum var. 3 yıldır 2022 maaşı alıyorum.
    18 yaşlarında sigortalı bir işte çalıştım şu an bakamıyorum netten ama 180 günüm vardı sanıyorsam.
    19 20 yaşlarında hastalığım başladı askerden muaf tuttular, raporumda bazı günlük akteviteleri engelleyen sık nöbetleri oluyor ibaresi de var,r
    aporumu yukseltmek istedim doktorum yasalara göre 2 ayrı hap kullandın için yukseltemeyiz dedi. fazla olsa yukseltcekti hastalığa göre deyil hap sayısına göre rapor veriyolarmış,
    psikayatristen alırım ama ikisi işe yaramıyormuş.

şuanki pozisyonumda erken emekli olma şansım var mı yoksa da hastalığıma uygun rapor vermiyorlar bana hakkımı nasıl ararım,

bi bilgi verirseniz memnun olurum..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

40 rapor erken emeklilik için yeterli fakat pirim ve yılıda tamamlamanız vergi indirimi almanız gerek

erken emeklilik için aşagıdaki tablodan sgk giriş yılınıza bakarak hesap yapabilirsiniz

2008 oncesi - Epilepsim var. Erken emekli olmaya dair bilgi edinmek istiyorum..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Uğur'a ek olarak ben de epilepside malulen emeklilik şartlarına dair bir not düşeyim: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1320642
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sevecen53 Avatarı

Gerçek Adı
    tevfik
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey malulen emeklilik te zorunlu rapor oranı % 40 ve üzeri diyorsunuz ama çoğu sitelerde zorunlu % 60 yazıyor..
    ben epilepsi hastasıyım ve şu durumların 'şartların' hepsi hemen hemen var bende ,

% 40 raporla malülen emekli olabilirmiyim yani ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Malulen emekli olabilmek için % 60 ve üzeri rapor lazım (ben hiç bir yerde % 40 dememşimdir, siz yanlış anlamışssınızdır)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugur bey merhaba bende aynı konuda muzdarip biriyim benin 01.07.1997 bagkur girişim var vede bir fiil yatırdım taki 01.01.2013 e kadar yaklaşık 5800 gün felan var 12.02.2013 te özel sektörde sigortalı olarak çalışmaya başladım benim epilepsi rahatsızlıgım var vede %40 raporum var ben şunu duydum acaba dogrumudur bagkur emekli ettigi zaman maaş düşük oluyormuş bende bir süre özel sektörde çalışıp ssk dan emekli olmak istiyorum sizce ne yapmam lazım ssk şartları varmı ben ssk dan emekli başvurusunu ne zaman yapabilirim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    195
    Verilen Beğeniler
    85

Faruk Bey, son 2520 gün primin 1261'i hangi statüde ise, o statüde emekli olunur erken emeklilikte.
    Bu sürede vergi indirimine başvurup 3. derece olarak kazanırsanız bu süreyi doldurduğunuzda ssk'dan emekli olursunuz....

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sgk dan emekli olmanız için vergi indirimi almanız vede 1261gün sgk prim ödemiş olmanız gerekli sgkdan emekli olaca iseniz sgk başladıgınız tarihten 3.5 yıl sonra baş vura bilir siniz emeklilik için daha erken bagkur far ket mez deriseniz 18 yıl 4080 prim ile emeklilik baş vurusu yapa bilir siniz

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Peki bağkurdan oldum diyelim aylık olarak alacagım rakam nedir acaba ssk ile bağkur arasında ne kadar oynuyor