Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ercan28 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1 yıl verilen rapor süresinde emekli başvurusu yapılırmı yoksa rapor süreklimi olması lazım? Bilen varmı.

Dün zor bela engelli raporu için okmeydanı hastanesine kişişel başvuru yaptım elimde dr kagıdıda var başvur diye.ordaki memura böbrek

hipertansiyon ve bel fıtıgı oldugunu söyledim,kendisi bana verdigi kagıda dahiliye ve nefroloji yazdı beyin cerrahi yazmadı.bu memurun

isteği ilemi oluyor yoksa ben istek yapabilirmiyim ve ben şimdi başvuruyu yarıda kesip devam etmesem bana bir zararı olurmu.

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 yıllık süreli raporunla emeklilik başvurusu yapabilirsin, rapor süren dolduğunda yeniden rapor çıkartman gerekicek.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Memur uzamnmış demek!!! Aslıdna sevke de gerek yokmuş, orada bakıp verseymiş raporu heşmetlim!

Bence muayenelere başladığında dahiliyeciden vs. nörolojiye sevk yazdırabilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ercan28 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vermiş oldugunuz bilgiler için çok teşekkürler ederim,

Şunu da belirtmek isterim kişisel başvuruda para talep ediliyor,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

vergi indirimi içinse rapor, defterdarlık sevki ile hastaneye gitmek lazım. O zaman ücret ödenmiyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ercan28 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzninizle bir şey dile getirmek istiyorum. herkes engeli adayıdır kimin ne olacağını yarının ne getireçegini allah bilir. ben engelli ile sağlam bir insan arasında gidip geliyorum,
    şöyle anlatayım böbrek değerlerim 39 ile 67 arasında gidip geliyor. dr vermiş oldugu ilaç ve tafsiyelerini yapıyorum bu sene bu yüzden oruç da tutamıyorum allah affetsin.
    4800 günle %40 la emekli olma ihtimalim var, rapor senelik olduğunda emekli oldum diyelim 1 sene sonra rapor iptal oldu yüzdem değişti ben burada

1) engelli emekli olup tekrar çalışmak istesem sigorta pirimim 4800 in üstüne mi yatıyor, yoka yeni sigorta kimlik ve numarasımı veriliyor?

2) 1 sene sonra rapor iptal olduğunda tekrar sigortalı çalıştığımda yine kaldığım yerden 4800 in üzerine devam mı ediyor?

bu konula ilgili beni yönlendirirseniz ve büyüklerim bana akıl verirse sevinirim.saygılar sunarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

1 yıl sonunda emekliliğiniz sonlandırılırsa, yeniden çalışmaya başlarsınız. Tabii ki ondan sonraki primler önceki primlerin üstüne eklenir. Bu açıdan hiç bir kaybınız olmaz.

Üye
    ercan28 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun bilgiler için,o zaman emekli olur çalışırsam engelli olarak yeni sigorta kimlik numarası verecekler ama o sadece engellida geçerli olacak,inşallah doğru anlamışımdır,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yeni numara vermeyecekler. Sanki emekli olmamışsınız gibi her şey kaldığı yerden devam edecek...

Üye
    ercan28 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok ama çok teşekkür ederim, ali tezel e sorsak dünyanın parasını almıştı bizden