Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    28 Kasım 2013 güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: iftar Mesajı Gör
    selamlar.sonunda başardık çok şükür bu site sayesinde yaşlılık emekliliğimiz oldu e devletten baktım bağlandı yazıyor.kağıt henüz eve gelmedi.aylık bağlanma oranı a göstergesi 9475 hisse 1/1 yazıyor.hepinizden ALLAH razı olsun 9 ay önce çıktığımız bu yolda sonunda başardık.

babam 2.5 yıl önce akciğer kanseri ve koah teşhisi ile malulen emekli oldu. akciğerin sol alt lobu ameliyatla alındı kemo, radyoterapi tedavisi gördü şu anda da 3 ayda bir kontrole gidiyor erciyes üniversitesinde
    2 yıl sonra kontrol muayenesi sonunda red geldi maaşı kesildi
    yüksek sağlık kurulunada başvurduk telefonla öğrendikki red edilmiş.

ilk emekli olduğundaki sağlık raporu ve şimdiki sağlık raporu falan hiçbişi yok yani % kaçtan rapor aldı bilgi verilmiyor sgk ya gittim oran kaçla iptal edildi diyorum bilemeyiz malulen emeklilik şartları ortadan kalkmış deniliyor.

şimdi red kağıdı hala gelmedi adresimize mahkemeye dava açın deniliyor formlarda falan ama kazanma şansımız var mı yada ne kadar sürecek mahkeme kazanamazsak masrafı ne olacak? tekrardan muayene isteyebiliyor muyuz belki yapılan tahliller farklılık gösterir

kısacası şaşırdım yardımcı olurmusunuz lütfen bu arada hayrlı ramazanlar arkadaşlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklilik şartları ortadan kalmış ise babanız vergi indirim hakkı alıp erken emekli olabilir. Gün ay ve yıl olarak doğum tarihi, ilk işe giriş tarihi, elinizde var ise rapor oranı bilgilerini paylaşa bilirmisiniz.

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10.10.1957 doğumlu 1981 ilk sigortalı başlangıç tarihi yüzde oranıyla ilgili hiç bi bilgimiz yok nerden öğreneceğimide bilmiyorum bimer e yazdım sadece bakalım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Eğer 3600 ve üzeri sigorta primi varsa, sakatlık oranı cetveli'Ne göre de % 40 ve üzeri işgücü kaybı oranına sahip rapor alabilirse, defterdarklıktan elde edeceği sakatlık indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilir.

Yapmznız gereken, babanızın 10 gün bir işyerinde çalışan olarak sigortalı olması ve o esnada defterdarlığa sakatlık indirimi için başvurmasıdır. Defterdarlık babanızı hastaneye sevk eder. Oradan alacağı % 40 ve üzeri rapora istinaden de vergi indirim hakkı tanır. Bu hakkı elde ettiğinde, erken Yaşlılık emekliiğinden yararlanmak için sigorta mdüürlüğüne başvurabilirsiniz...

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3050 gün primi var 600 gün 20 ay askerlik borçlanması var yaşı 56, 3600 den emekli olması için askerlik borçlanmasını yatırmamız 6000 tl gerekiyor sanırım bide 59 yaşı beklemek zorunda sanırım yani 3 yılı var eger 3600 den emekli edilirse.benim öğrenmek istediğim tekrar mahkemeye başvurmadan malulen emeklilik için hastaneye sevk isteyebilirmiyiz eğer verirlerse hastaneye sevki hastane masrafları bizemi ait olur?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Dava ile filan uğraşmayın uzun süreç ben olsam bir iş yerinde 10-15 gün kadar ssk lı görünüp iş yerinden çalıştığıma dair belge alıp maliyeye vergi indirim hakkı için müracaat eder ve hastaneye sevk edilirdim. Babanız 40% ve üzeri rapor alır ve bu rapor ile vergi indirim hakkı kazanır ise hemen emekli olabilir. Bu hakkı kazanır ise askerlik borçlanması yapar prim gün şartını da tamamlamış olur. Engelli bireyde yaş şartı aranmamaktadır.

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim ALLAH razı olsun.bu bilgilerle bugün kayseri sgk ya gittim.askerlik borçlanmasınıda yatırınca günü dolucakmı bakıcaz dedi 3.300 gün primi varmış 1957 doğumlu işe ilk giriş tarihi 1981.askerlikte 20 ay zaten kurtarıyor sanırım 3600 gün olması gerekiyor yüzde 40 üzerindede rapor alırsak emekli olucak inşallah.akciğer kanseri ve koah hastası bu oranı alırmı bilmiyorum.koahtan sadece ilaç kullanıyor nefes darlığı falan yok akciğer kanserindende alt lobu 10 cm büyüklüğünde alındı metastaz yayılım yok denilmişti.bu arada sağlıktanda yararlanamadığını öğrendim kaymakamlığa başvuracak dediler varya Müslümana gavur eziyeti yaptıkları.herşey için sağolun hayrlı iftarlar

deftarlık hastaneye sevkedecek ama sosyal güvenliği yok sağlıktan yararlanamıyor önce kaymakamlığa gidip dilekçe ile başvurucaz sanırım önce sağlıktan yararlanmalıki hastanede heyete gireceği için para isterler öle değilmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Heyet raporu için bazı hastaneler para istemezken bazıları isteyebiliyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

05/07/2013 tarihi itibariyle bi işyerinden sigortalı olarak işe girdi babam. yani 14 gündür sigortalı
    . ben polis memuruyum üzerime almak için sağlıktan yararlanmsı için başvurmuştum. bugün aradılar yarın babanızı ve annenizi üzerinize sgk dan alabilirsiniz dediler. ancak muhasebeci bi tanıdığım dedik i üzerine alma zaten sigortalı işe girmiş gözüküyor bir ay sigortalı olması yeter sağlıktan yararlanması için. doğru mu acaba
    şu anda sağlıktan yararlanamıyorlar sanırım. defterdarlığa ne zaman başvursak acaba hemen hastaneye sevk ederse sağlıktan yararlanamadığı için para isteyebilirler ne yapmamı önerirsiniz

cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum şimdiden herşey için teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Benim mantığım şu şekilde diyor:

1- Babanızın 1 ay sigortalı olmasına gerek yok. 10 gün yeter.
    2- Bu esnada sağlık güvencesinin sizin üreniziden olması için gerekli işlemleri tamalayın.
    3- Bence rapor alış esnasında da sizin üzerinizden sağlık güvenceli muamelesi görecektir. Velev ki sorun olusa, bence 20 gün fazladan sigorta primi yatırmamış olmaktan kalan parayı hastanede rapor sürecine harcmızş olursunuz...

Önemli olan hemen defterdarlığa başvurup sakatlık indirimi için hastaneye sevk almak...

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün deftarlıktan hastaneye sevk aldım.pazartesi devlet hastanesine gidicek.bakalım ne zaman sonuçlanacak.doktor raporunu ankaraya falan gönderip oranı düşürüyorlarmış falan dediler ama yeni kanun çıkmış sanırım artık ankaraya gönderilmeyip hastane raporu baz alınacak diye bilginiz varmı? sizin sayenizde bir umut daha doğdu ALLAH razı olsun hepinizden.

orta derecede yazmış koah tan rapora doktor cetvelde %40 orta derce etkilenme öle değilmi atardamardan kan almışlar sonuç haftaya akciğer kanserindende en az alsa birde sol kolu dirsekten kırılmıştı şimdi tam açılmıyor kemik yanlış kaynamış ondanda oran gelirmi acaba bilmiyorum son bilgiler bunlar balhzat formülüne göre hesap yapamadım.telefonla aldığım bilgiye göre fvc= 4,57 2,87 62 fev1=3,63 1,85 51 fev1/fvc=77 66 aynen yazdığı buymuş oranlarmı bunlar solunum testinin sonuçları yorumlayabilirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu detaylardan bir şey anlamadım maalesef. Hastane raporu Ankara'ya gönderecek, Ankara nihai kararı verecek...

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne kadar sürecek peki bize dönüş ne zaman olur

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hastaneye gidip rapor işini halletmiş iseniz şimdi hastane raporu maliyeye yollayacak maliyede Ankara'ya gönderecek 30-45 gün içerisinde Kayseri maliyeye sonuç gelecektir. Daha sonra bu sonuç babanınız çalışıyor göründüğü yere yazılı olarak bildirilecektir. Takip ediniz.

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tşkler ortalama 2 ayı bulur yani saol ilker kardeşim senin sayende girdik bu işe ALLAH razı olsun.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon