Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün hastaneden %48 oran almış babam devlet hastanesinden telefonla zorla öğrenebildim.yarın maliyeye göndeririz dediler.merak ettiğim şu oranlar ankarada düşürülüyor diye sitelerde okudum yine sitelerde 2013 yılında ankara merkez sağlık kurulunun hastane oranını onayladığı oranları düşürmediği falan yazıyor ne dersiniz vergi indirimi hakkı kazanırmı babam?

Üye
    castabala Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogru teşhise dogru oran yazılmışsa ve ek teki tahliller,filmler vs ne gerekse işte..onlar da tama sa hiç bir sorun çıkmaz......Tabii ki bu benim temennim..inşallah da sorun çıkmaz...çıkmaması gerek...biraz sabır...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Son kararı Ankara veriyor. Bu konuda yazmaktan yoruldum artık.

Belirleyici olan sakatlık oranı cetveli'dir. Bu cetvele göre % 40 verilmişse ve/fakat Ankara bunu düşürmüşse, o zaman dava açılabilir. Çünkü aslolan sakatlık oranı cetveli'dir. Hastaneler de Ankara da bu cetvele uymak zorundadır: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler bulent bey hepimiz yorulduk 6 aydır maaş alamıyor kanser hastası babam moralini yüksek tutun kanser moralle alakalı diyende devletimiz maaşı kesende devletimiz neyse teşekkürler ne ankaraymış be hakkımı sonuna kadar arayacağım paylaşırım

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün maliyeyi aradım % 48 den rapor almış ankaraya gönderdik raporu ama sizin işte bi sakatlık var babanız işyerinde çalışmıyor 1 ay çalışmış çıkmış şimdi çalışmıyor dedi nasıl yararlanacaksınız bu indirimden çalışan olması gerekir diyor.ne dersiniz 1 ay çalışıyor gösterdim başvuru yapmak için ne olacak sıkıntı çıkaracaklar gibi yardım lütfen.....

ilker bey bugün malmüdürlüğünü aradım evrağı takip için ankaraya yolladık % 48 oranla fakat babanız 1 ay çalışmış işte çıkmış bi sakatlık var bu işte yani dümenden çalışmış gösterdiğimizin farkına varmışlar.dedim çalışamadı çıktı işten.ne olucak şimdi ankara onaylasa malmüdürlüğü araştırdık 1 ay çalışmış diyip işimize taş koyabilirmi.emeklilikten yararlanmak için başvurduk biliyosun.çalışan olması şartmı vergi indirimi alması için.hastaneye sevk edilmesi için 10 15 gün çalışan göster dediniz ben 1 ay çalışan gösterdim ne dersiniz yardımcı olun ne yapmalıyım.

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz vergi indirimi için başvurmakla aslında vergi indirim hakkını tescil ettirmek istemişsiniz. Dolayısıyla çalışmıyorsa vergi indirimi alamaz çalışırsa alır, kimseyi ilgilendirmez.

Karar olumlu çıkarsa emeklilik için başvurucaksınız, bir sıkıntı çıkmaz. Hakkınızı hangi yönde kullanacağınız sizi ilgilendirir, müsterih olun.

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalık kardeş saol inşallah öle olur mantık olarak evet bende öle düşünüyorum ama umarım bi sıkıntı çıkarmazlar.bu arada 6 aydan falan geliyor ankaradan cevap dedi sürermi o kadar ya savaşmı var ülkede bizmi bilmiyoruz 6 ayda bi evrak nasıl gelir ya gerçekten ölemi

Üye
    Başar Avatarı

Gerçek Adı
    Başar
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    İzmir- Karşıyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun sizlere gerçekten büyük bir savaş veriyorsunuz allah sağlık versin kanser olmuş kişiye bukadar
    zulüm yapanlar utansın birde babanıza devletim şifresi alırsanız şifreyle girip dosyanın hangi aşamalarda olduğunu güncel görürsünüz allah yardımcınız olsun sonucu yazarsanız seviniriz.

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH razı olsun başar kardeş tamam vardı unuttuk şifreyi bidaha alalım bakalım.mesele para deil çok şükür ben varım ama evladı olmayanlar olupta durumu olmayanlarda var.kanser hastası adama yapılmaz bu ama inat ettim sonuna kadar gidicem bu işin o adamı ölmeden emekli edicem inşallah.

Üye
    Başar Avatarı

Gerçek Adı
    Başar
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    İzmir- Karşıyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakkınızı sonuna kadar arayın rapor düşük gelse bile ilerde başka hastalıklardanda sokun işallah emekli olur en azından ilerde annenizde yararlanır .Ben daha önce bu siteyi görseydim 4sene önce emekli olurdum hastalıklarımdan dolayı 4sene çalışamadan normal emekliliği bekledim 1sene önce normal yaşı bekleyerek emekli oldum bilseydim özür oranımın yüzde84 çıkacağını emeklilik için 4sene beklemezdim allah razı olsun yardımcı oldularda en azından bir özürlükimlik kartı çıkardım otobus vapur internet cep telofonu su normal telofon indirimli oldu bir emekli için çok büyük katkı sağladı. Hayırlısıyla babanızda olur işallah bu indirimlere sokarsınız

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Vergi indirim hakkını zaten emekli olmak için alıyor. Şimdi bekleme zamanı arada bir yoklayın çalışır göründüğü iş yerini...

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

e devlet şifresi aldım bulamadım hiçbiyerinde yazmıyor vergi indirimi evrak takibi diye yaklaşık 40 gün oldu hala ses yok ankaradan sitedeki nolarıda arıyorum cevap veren yok ne kadar daha beklicez bu ankaranın göndereceği evrağı bilmiyorum.ankarada akrabam var onu göndersemmi acaba merkez sağlık kurulunda dimi evrak ne dersiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

2-3 aydan önce sonuçlanmıyor sakatlık indirim başvurusu. Beklemekten başka yol yok. Çoğu gitti azı kaldı, sabır!

Üye
    iftar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malülen emekliliğe tekrarmı başvursak kanser hastalarına 18 ay süreli malüllük aylığı bağlanıyormuş ama babam 2 yıl zaten malülen emekli maaşı aldı bunu hesaba katarlar sanırım bide devlet hastanesinden %48 oran aldı vergi indirimi için bu orana yakın bi değer alacak ve malülen emekli olamayacak kafam allak bullak oldu yine en iyisi heralde vergi indiriminden emeklilik gibi geliyo onuda beklicez başka yolu yok yani neyse seçime az kaldı....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malul sayılıp sayılmayacağı yeni yayınlanan maluliyet cetveli ile belirleniyor. Bu cetvele göre maluliyetin gerektiğini düşünenler maullen emeklilik başvurusu yapabilir tabii. Ama sizin için buna gerek yok. Siz Maliye'den gelecek yanıtı bekleyin. İnşallah sakatlık indiriminiz onanır ve Yaşlılık emekliliğiniz gerçekleştirilir

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon