Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cakapoo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    11:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1- tsk da sivil memurum 01 .11 2011 de kml+ankilozan spondilit teşhisi kondu o tarihten bu yana 9 ay sağlık kurulu istirahati ve 10ar günlük normal istirahatler aldım ve hiç çalışmadım.
    askeri doktor hastalıkların kronik sana sağlık kurulu raporu vermenin anlamı yok dedi ve kesin işleme(tsk da görev yapamaz) tabi tutulacaksın dedi.
    oyak ta 10 yılımı doldurmak istiyorum ve elyül ayında doluyor .bu sureyi nasıl geçiririm ?

2- bölük komutanı senin emekliliğinle ilgili bana evrak göderdiler dedi (sormadım). merak etiğim tsk sağlık kurumu beni herhangi bir askeri hastanenin sağlık kurulunca kesin işlem kararı verilmeden beni emekli edebilir mi?

yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Öncelikle şu sorumu cevaplayınız: Şu linkte engelli raporunuz olduğunu söylemişsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/67767-98-yilinda-45-rapor-aldim-2000de-memur-oldum-ne-zaman-emekli-olabilirim.html#post873649

T
    SK'ya memur olarak girdiğinizde engelli miydiniz? Engelli statüsünde girmediniz değil mi?
    ...
    1. Evet, yasal sıhhi izin süreniz dolduktan sonra ya da bitmeden de hastalığınızda iyileşme gorülmemişse kesin işlemli rapor için hastaneye sevkedilirsiniz kurumunuz tarafından. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok.
    Kesin işlemli rapor kararı çıktıktan sonra rapor kararınızın, mesleğiniz ve görevinize göre sınıflandırma çizelgelerindeki karşılığı dikkate alınarak hakkınızda ya sınıf değişikliği ya da emeklilik kararı verilir.
    Kesin işlemli rapor kararınızı görmeden şimdilik bir şey dememiz mümkün değil yani.

2. Hayır, kesin işlemli kararlı raporunuz çıkmadan emekliliğe sevkedilemezsiniz. Öncelikle yetkili hastaneye sevkedileceksiniz hakkıızda kesin işlemli rapor düzenlecek. Rapor kararına göre ve sınıflandırma çizelgelerine göre "görev yapamaz" kararı verilirse kesin işlemli raporunuz SGK'ya gönderilecektir. SGK maluliyet kararınızı onayladıktan sonra kurumunuz, emeklilik işlemlerini başlatacaktır.
    Lakin bunları demek için erken. Kesin işlemli rapor kararınız olmadan ne desek boş. Belki hastalığınız sınıflandırma çizelgelerine uyarlandıgında (mesleğiniz ve göreviniz dikkate alınarak) sınıf değişikliği kararı da çıkabilir.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de Deniz Kuvvetlerinde sivil memurum.
    Engelli statüsünde işe başladıysanız "TSK'da görev yapamaz" raporu ile sizi emekli edemezler..
    Ama engelli statüsünde değilseniz sizi bu gerekçe ile malulen emekli edebilirler.
    Malulen emekliliğinizi sizin isteminiz dışında gerçekleşebilir,
    Ama emeklilik işlemleri zaten 1,5 ay sürüyor,
    Bölük komutanına durumu söyleyip belgeyi 1 ay sonra işleme koymasını isteyin.
    O zaman Sizin kesin emekliliğiniz SGK'dan eylül sonu gelir,
    OYAK'tan da 10 yıllık emeklilik hakkını elde edip,
    Paşa paşa emekli olursunuz.

Üye
    cakapoo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tsk da sivil memurum gata dan tsk da görev yapamaz raporu aldım milli savunma bakanlığı raporumu onayladı ve bana tebliğ edildi 02.01.2014. bundan sonraki süreç nasıl olacak yani oyak ve tsk yardımlaşma derneğine malüliyet yardımı için ne yapmam gerekir,birliğimden net bir bilgi alamadım bekle diyorlar sadece.bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını bekliyorum saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

Başvuruyla birlikte OYAK işlemleri de kendiliğinden başlamıyor mu?

Üye
    cakapoo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tsk da sivil memurum gata dan tsk da görev yapamaz raporu aldım milli savunma bakanlığı raporumu onayladı ve bana tebliğ edildi 02.01.2014. bundan sonraki süreç nasıl olacak yani oyak ve tsk yardımlaşma derneğine malüliyet yardımı için ne yapmam gerekir,birliğimden net bir bilgi alamadım bekle diyorlar sadece.bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını bekliyorum saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

OYAK için nasıl bir prosedür işletilmesi gerektiği konusunda bilgisi olan var mı?

Üye
    cakapoo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GATA dan tsk da görev yapamaz raporu aldım emekli sandığı raporuma 6ncı dereceyi vermiş. oysa devlet hastanesinden yüzde 81 yani 1nci derece sağlık kurulu raporu aldım .emekli sandığının kararına nasıl itiraz edebilirim ,itiraaz süresi var mı .yardım lütfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hiç bilmediğim için soruyorum, 6. derece en düşük iş gücü kaybına, 1. derece ise en yüksek iş gücü kaybına mı işaret ediyor?

İtiraz için 30 günlük süre vardır.TSK'da da bundan farklı değildir...

Üye
    cakapoo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 1 nci derece en yüksek iş gücü kaybı. dilekçe gönderdim bakalım ne olacak .sagol oturan boga

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Takipteyiz... Dilerim olumlu sonuçlanır.