Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 118 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    98den sigorta girişim var ve 99.un 8.ayından 2011.11.ayına kadar bağkur ödedim ve 2011.11 ayından tekrar sigortaya geçiş yaptım 2012.2.ayında özürlü olarak işe başladım ve şimdi hala çalışmaktayım bağkur ve sigorta ile yaklaşık 4600 gün pirim ödemem var bu yılın 3.ayında vergi indirimi için ankaraya raporum gitti ve hala cevap gelmedi d raporum var artık ayaklarım ve ruh sağlığım çalışmamı çok zorluyo her iki ayakta poli sekeli var ben ne yapabilirim yaşım 32 ve artık çok zorlamaya başladı ayaklarım.şimdiden tşkr ederim bilgi veren herkese.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

2011/11 tarihinden itibaren ssk ya 3,5 yıl 1261 gün ssk primi öder iseniz ssk şartlarına göre emekli olursunuz. 64% raporunuz ,le 2. derece vergi indirim hakkı kazanır iseniz 17 yıl 3480 güne tabi olursunuz. gün/ay/1998+17 : gün/ay/2015 tarihinde emekli olabilirsiniz. Ayıca vergi indirimi müracaatına baş vuralı uzun zaman olmuş müracaat ettiğiniz yeren sorun...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

mrb arkadaşlar aylar sonra vergi indirimi sonucum geldi onuda tasadüfen öğrendim kimse arayıp senin rapor sonucun geldi demedi nasıl bir ülkede yaşıyoruz ne yapıyo bu devlet memurları anlamıyorum. %64 olarak göndrdim %51 olarak onaylanmış şimdi nasıl olucak bu iş bana ne gibi faydaları olucak. birde şunu bilmiyorum ben işten çıksam yada çıkarılsam başka bir yere işe başlasam tekrarmı ankaraya rapor göndermem gerekicek vergi indirimi için

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Size erken emeklilik hakkı sağlar ssk için. Yukarıdaki officer abinin dediği gibi yapıp ssk'dan emekli olacak olursanız yeniden ne emeklilikte nede iş değiştirince rapor istemezler.
    Ancak bağkur'dan emekli olacak olursanız emeklilik zamanınızda kurum sevkiyle yeniden rapor isterler ve alacağınız orana göre emekli ederler.

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

benim eski raporum sürekliydi ama son aldığım raporu iki yıllık yaptılar bu yılın sonunda süresi doluyo peki benim 2015te emeklilik hakkım doluyo benden ozaman tekrar rapor istemiycekmi ssk siz artık rapor almanıza gerek kalmıycak diyosunuz.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet isteyecekler, Kontrol süresi sonunda emekli olur iseniz ssk ya emekli olmaz iseniz tekrar maliyeye vergi indirim hakkı için müracaat edeceksiniz.

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

mrb arkadaşlar çok soru soruyorum ama bir türlü kafamda netleşmeyen sorular var baştan anlatayım

98 yılından sigorta girişim var ve bu yıldan sonra bağkura geçtim 2011 yılının 11. ayına kadar bağkur ödedim ve 2011. 11. ayında tekrar sigortaya giriş yaptım 2012 den bu yana sigortadayım çalışıyorum
    % 64 raporum var vergi indirimi için baş vurdum sonuç yeni geldi % 51 ile onaylanmış.
    şimdi benim toplamda 4600 gün prim sayım var bağkur ve sigorta. bunun 600 sigorta tabi sadece.

ben şimdi işten ayrılsam yada çıkarılmış olsam benim vergi indirimi hakkım biter mi yada başka bir yere işe başlasam tekrar vergi indirimi için uğraşmam gerekir mi.

son olarakta bunlara göre ben hangi tarihte emekli olabilirim

lütfen beni aydınlatın şimdiden allah sizden razı olsun diyorum bu soruları gidip bir sigorta kurumunda sormak imkansız insanın yüzüne dai bakmıyolar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Vergi indirim hakkı bir kez elde edildiğinde, üzerinde özellikle "z yıl için geçerlidir" diye bir süre kısıtlaması yoksa, bu hak yaşam boyu geçerlidir. Yani yeniden yeniden vergi indirimine başvurmanız söz konusu değil. İşyeri değiştirdiğinizde yeni işyerinizden yazı aıp defterdarlığa vereceksiiniz, onlar da size yeni işyerinizde vergi indirimi uygulanması için belge verecekler...

Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilik işlemi o statüde gerçekleştirilir. Eğer ssk (4a) statüsünde emekli olmaya hak kazanırsanız, yukarıda da dediğim gibi, kazandığınız vergi indirim hakkı size erken emeklilik hakkını da sağlayacak.

Ama son 2520 primin fazlası bağkur (4b) olursa, o zaman emeklilikte vergi indiriminizin hiç bir anlamı olmaz. Emeklilik zamanınız geldiğinde sigorta müdürlüğüne başvuruğ hastaneye sevk almanız lazım. O süreç sonundaki rapor oranınız emekliliğinizde temel sayılır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent,
    Bu 2520, 4c için de geçerli mi?
    2007 temmuzda mühendis kadrosuna geçmiştim.
    2014 temmuzda 2520 gün olacak..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

2520 herkes için geçerli. "4c hariç" gibi bir düzenleme göremedim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent, sağol...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

benim 2520 olan primim bağkurdan şimdi bana söylenen şu sen sigortadan 1261 gün doldur deniliyor ve 2015te malulen emekli olma süren doluyo deniliyor bu doğrumudur bu .z. dediğin ankaradan gelen rapordamı geçiyo

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

ssk dan emekli olmak istiyor iseniz 3,5 yıl 1261 gün süreyi doldurmak zorundasınız yoksa ssk şartlarına göre emekli olamazsınız..

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

mrb arkadaşlar ben birbuçuk yıldır özel sektörde çalışıyorum daha önce kendi işimi yapıyodum bağkurluydum poli seke %51 raporluyum vergi indiriminden faydalanmak için kendi işimi bırakmak zorunda kaldım işe girdim şimdi ben işten ayrılsam ve kendi sigortamı kendim ödesem tekrar vergi indirimi almak için uğraşmam gerekirmi benim birbuçuk yıl daha sigorta ödemem gerekiyor erken emekli olmam için beni bu konuda aydınlatırmısınız.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SSK primlerinizi kendinizde ödeyebilirsiniz sıkıntı yok ama ssk primi ödeyebilmeniz için bir işyerinde ssk lı olarak çalışan görünmeniz gerekli. gün/11/2011 tarihinden itibaren ssk ya 1261 gün prim ödemeniz gerekli ssk şartlarına göre emekli olun. Sigortanızı kendinizde ödeseniz tekrardan vergi indirimi için uğraşmanıza gerek yok vergi indirim hakkı bir defa alınır ve o hak ile emekli olunur.

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon