Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 118 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İçinde psikolojik değerlendirme bulunan raporla emekli olursan, her yıl kontrol muayenesine çağırlırısın. Ve bu da kontrol muayenesi sonrası emekliliğin iptal edilme riskini beraberinde getirir. Onun için, zorunluluk değilse, raporda psikolojik değerlendirmelere yer vermemek en iyisi... Bu yönde karar verirsen, ssk statüsünde prim yatırmaya devam et ve 2017'de ssk statüsünde emekli ol.

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

peki abi bağkura devam etmiş olsam ne olur

benim için garanti ve en yakın stadü hangisi olur abi

yanlış değilsem 1999,08.08 bağkur başlama tarihi 4b tablosuna benim raporum 2.derece ve 16 yıl 4320 gün istiyo 2015de buna göre bağkur doluyo tekrar ozaman 2.derece rapor olmuş olsa bende ne olur

düşüp bayılacam abi ya bir insanın hayatında herşey bukadar olumsuz gidemez ya

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Raporunu % 60 ve üzeri olarak alabilir misin, bilemem. Eğer alabilirsen, o zaman bağkur'dan emekli olmak çok daha avantajlı tabii.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

çok sğl Bülent abi tabi bunun için bağkura geçip vergi indirimi alıp 2015 te emeklilik için müracat etmem gerek demi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yok Ersin. Bağkur'dan emekliliğin vergi indirimi ile hiç bir ilgisi yok. Bağkur'dan emeklilik zamanın geldiğinde sigorta müdürlüğüne gidip 5510 sayılı yasanın 28. maddesine istinaden emekli olmak istediğini söyleyeceksin. Seni hastaneye sevk edecekler... O zaman verilecek rapor emekliliğinde temel alınacak

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent abi hastanede rapor için müracat ettiğim zaman bana ortapedi yazmıyolar fizik yazıyolar

ben şimdi ozaman bağkura devam etmem daha iyi demi yani kısaca bana ersin bence bağkur senin için daha yakın yol diyebilirmisin ve şimdi sigortadayım bana kısaca yapmam gerekeni söylrmisin abi bugün çok yordum seni biliyorum ama allah senden kat kat razı olsun abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Fark etmez... Gerekirse (fazldan oran verecekse) fizik doktorundan ortopediye sevk istersin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

bağkur özürlü tablosuna göre %60 üstü rapor alsam benim emeklilk sürem 2014de doluyo %50 üstü alsam 2015 de doluyo tabi ben yanlış anlamadysam tabloyu doğrumu abi

Bülent abi ssk sicilim 98 bağkur 99 eğer ben emeklilik için bağkura müracat etmiş olsam en eski sicildenmi hesaplama yaparlar

abi ne yapayım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, alacağın orana göre emeklilik süren belirlenir.

Evet, emeklilik hesabında ilk kaydın hangi statüde olduğuna bakılmaz. İlk hangisiyse, hesaplama o tarihten başlar.

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

98den girişim bu yıılın 11.ayında 15 yıl oluyo 2014.11. ayında 16 yıl oluyo ve bağkura göre ikinci derece rapor alırsam sneye 12.ayda emekli olma şansım var demek oluyo ve bana 3 yıl kazandırmış oluyo yani herşey bağkurdan rapora bakıyo ben bu şansı deneyim abi sigortayı terk edip bağkura geçeyim bi umut işte olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bunun için sigortayı terk etmene gerek var mı? Daha doğrusu, son 2520 primin fazlası bakur'da kaldığı sürece -son sigortalılığın ssk bile olsa- zaten emekliilk işlemleri bağkur'dan olur... Bu bilgiye göre gerekiyorsa bağkur'a geç, gerekmiyorsa geçme...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

bunu bilmiyorum işte abi ssk ya devam etmem bağkura zararı yok heralde diye biliyorum ama ssk.ile bağkur emekli tablosu farklı %50 bağkurda 2.derece gösteriyo ssk.ise bu oran 3.derece böyleyse eğer bağkur benim için daha büyük şans bunun sebebi maaşın sskdan biraz düşük olması heralde peki ben şimdi ssk ödemeye seneye 11.aya kadar devam etsem ssk beni bağkuramı göndericek

98- 2013 15 yıl yani bu yılın 11.ayı bana %60 rapor verseler emeklimi ediyolar benim kafa gitti abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

son 2520 primin fazlası bakur'da kaldığı sürece -son sigortalılığın ssk bile olsa- zaten emekliilk işlemleri bağkur'dan olur. Yani evet, sigorta müdürlüğü emeklilik işlemlerini bağkur (4b) olarak başlatır.

% 60 rapor alırsan, gün/ay/1999 + 15 = gün/ay/2014 tarihinde emeklilği hak etmiş olursun. Ama bu çok çok çok çok zordur. Şansın %5'tir. Bağkur emeklilikte çok zorlar... Ama şansını dene tabii

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

şimdi Bülent abi içime güzel bir ışık yaktın hayırlıdır inşallah şimdi abi bağkur 4440 gün primim var+ssk 617 gün ikisinin toplmaı 5bin küsür söyle diyebilirmisin senin prim ihtiyacın yok senin yıl dolmanı beklemen gerek diyebilirmisin

eğer dediğin gibi ise ilk sicilden hesap başlarsa bu yıl 15 doluyo ben bu yıl bu şansı denesem ne kaybedirim abi başvursam bana zararı olurmu ewet bağkur zor diyolar

bunu bana hak veren kurum niye zorluyo ben bunu anlamıyorum özür belli adamın durumu belli 15 yıl ödemiş çekmiş zaten normal insanı 20 yılda emekli eden kurumu var devletin

bak abi benim şimdi işe gitme saatim geldi inan bana işe değil işgenceye gidiyorum adeta 12 saat ben bu psgoleji ile işte kalıyorum inan içimden gelmiyor bile bunu yapmak çünki çok çektim bu yaşıma kadar

ben şimdi sskdan 1261 günü doldurmak için boşuna uğraşıyorum sonuçta 4b olarak işlem olucak bana bunu kimse söylemedi zamanında kime sordumsa 3buçuk yıl ssk öde emekli ol dediler

Bülent abi ben bu şansı denemek istiyorum abi benim anam ağladı bu devlete bu primleri öderken yeri geldi borç aldım yeri geldi cebimde sigara param kalmadı öderken ben o %60 raporu alsam ankara düşürüp geri göndericek ben tekrar uğraşıcam taki mahkemeye kadar kaybedicek neyim var söylediğim gibi prim ihtiyacımda yok

abi gece işten geldiğimde ilk işim senin cevaplarına bakmak olucak herşey için çok sğl abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    15 yıl süren dolduğunda emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvurabilirsin. Hiç bir kaybın olmaz.

Yalnız, ona güvenip işten ayrılmanı tavsiye etmem. Olası bir terslikte açığa düşme...

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon