Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 118 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İlker'İn dediği gibi, bir kez defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde etmek demek, bu hakkı yaşam boyu kullanırsınız demek (tabii, vergi indirim hakkınız 1-2 yıl süreli olarak alınmamışsa. bu bilgi vergi indirim yazınızda yer alır)

Elde edilmiş sakatlık indirimi size erken yaşlılık emekliliği hakkını da kazandırmış oldu

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

benim vergi indirimimim 3.dereceden geldi bana 2.dereceden vergi indirimi alırsanız 17yıla tabi olursunuz demişlerdi şimdi benim emekli olma sürem uzadımı ya

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Emeklilikte sakatlık oranı (sakatlık indirim derecesi) belirleyicidir:

ssk (4a):

2008 oncesi - 1998 SGK  girişim, %64 raporum ve 4600 prim ödemem var. Ne zaman emekli olabilirim?

bağkur (4b):

bagkur - 1998 SGK  girişim, %64 raporum ve 4600 prim ödemem var. Ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

mrb efendim çok soruyorum yada anlayamıyorum emekli tablosuna göre 18yıla tabiyim ama ssk 3buçuk yıl diyo buna göre 2015de doluyo tabloya göre 2016 diyo karma karışık bir durum içinde kaldım ben prm fazlam bağkurdan bu ayrı karışık tablo ayrı karışık ben net bir şekilde kardeşim sen sskdan 1261 günü doldurursan erken emekli olursun deyin yada sen 1261 günü doldurmuş olsanda emekli olamazsın deyin şimdi benim durumum net olarak nedir

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

1261 primi ssk'dan tamamladığınızda ssk şartlarına göre 18 yıla tabiisiniz, ve 2016 yılında emekliliği hak edersiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ersin, kafa karıştıracak hiç bir durum yok. Bağkur'u unutun...

gün/ay/yıl olarak doğum tarihinizi ve ilk sigortalı olunan tarihi yazar mısınız? Bir de ilk sigortalılık TAM prim miydi yoksa staj felan mıydı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

herkese slm 1981 doğumluyum 1998.yılının 11.ayından sigorta girişim var.1999 yılında ise bağkurlu oldum 2011 yılının.11.ayına kadar bağkur ödedim. ve bu aydan sonra özürlü olarak tekrar sigortalı bir işe başladım %64 raporla vergi indirimine müracat ettim ve %51le vergi andirimi hakkı aldım benim prm sayımın fazlası bağkurdan ben sigorta şartlarına göre emekli olmak için çalışıyorum 1261 günü doldurmak için ama son prm sayım sayımın fazlası bağkur ve burda aldığım cevap hangisi fazla ise o kurumdan emekli olursun oluyo ve ozamanda benim vergi indirimi hakkım boşuna gitmiş olucak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

98'in 11. ayındaki sigortalılık (yani 18 yaşından önceki sigortalılık) TAM primse (yani staj değil idiyse) SSK'dan emeklilik tarihiniz:

Emeklilik için sigorta başlangıç tarihiniz: 1981 + 18 = gün/ay/1999
    Emekli olacağınız tarih: gün/ay/1999 + 18 = gün/ay/1999 = gün/ay/2017 (bu tarihe kadar son 1261'in fazlası ssk olacak şekilde toplam priminiz 4080 günü geçmeli)

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

sğl Bülent abi 2 sene daha taktın bana yani ben şimdi boşuna bağkurdan sigortaya geçmiş oldum demi bağkura devam etsem bundan daha kısa sürede olurdum heralde bağkurda özürlü emekli tablosu farklı çünki şimdi bana öneriniz nedir..ne yapmalıyım

prim fazlam ssk olmalı diyosunuz ssk olması için bana 2017 tarihide yetmiyor söylediğim gibi benim 4600 civarı bağkurum var

Bülent abi benim durumumu birde bağkura göre hesaplarmısın 12.yıl 6 ay bağkurum var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sigorta müdürlüğünün sevki ile alacağın raporun oranına göre emeklilik için aşağıdaki tabloya tabisin. En erken hangi statüde emekli olunabiliyorsa, o statüde emekli olmaktan yanayım ben

bagkur - 1998 SGK  girişim, %64 raporum ve 4600 prim ödemem var. Ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

yani bağkurmu ozaman nasıl bir yol izlemeliyim benim şimdiki raporum süresi bu yılın 12.ayında doluyo

Bülent abi belki kızıyosun bana ya anlamıyo yada inatla aynı şeyleri soruyo diye ama inan bana bir an önce benim emekli olmam lazım artık kaldıramıyorum çok çektim bu hayatta yoruldum artık

o yüzden bu konuları bilenler sizsiniz ve sizden gelen cevaplar doğrultusunda ilerliyorum yanlış bir şey yapmak istemiyorum o yüzden benim ne yapamam nasıl bir yol izlemem gerekirse bana o yolu tarif edin lütfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Emeklilik zamanı geldiğinde 5510 sayılı yasanın 28. maddesi uyarınca erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için sigorta müdürlüğüne başvurmalısınız. Onlar sizi hastaneye sevk eder. O zaman alacağınız rapor emeklilik için belirleyici olur... Bağkur'da önceden alınan raporların hiç bir anlamı yoktur.

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

ben şimdi ssk.yamı devam edeyim yoksa bağkura gerimi döneyim ozaman

ben 2000 yılından bu yana babamdan malül maaşı alıyorum babam 98 yılında vefat etmişti bunu almamın bana sakıncası varmı benim iki ayak poliseke abi çocuk felci ve 2 yıldır piskiyatri tedavisi görüyorum almış olduğum raporda piskiyatrinin vermiş olduğu oranda var

Bülent abi deki ersin sen şu anda boşuna ssk.dasın senin prim fazlan bağkur sen bağkurda bu işi yap de ben boşuna sskdan daha erken emekli olucam diye onun bunun ağız kokusunu niye çekeyim fabrikada abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ersin, raporda psikolojik değerlendirme de varsa, bu durum emekliilk için risk oluşturur. Psikolojik değerlendirme olmadan yüzde kaç rapor alabiliyorsun bugün?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    %40 önceki raporum fizikten

ne gibi risk olur

Bülent abi ben şimdi kanuna göre ssk.ya devam etmem biraz gereksiz oluyo gibi anlıyorum doğrumu

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon