Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zbakiye Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2008 yılında işyerimin müracaatı ile defterdarlıktan vergi indirimi aldım.
    Doğuştan sol kol engelliyim oranım % 40 .
    Daha sonra işyerimi değiştirdim ve engelli kadrosunda çalışmıyorum. şimdi 3600 günümü doldurdum. Emekliliğe hak kazandım mı ve bu raporu ve defterdarlık müracaatımı yeniden mi yapmalıyım?

Engelli kartım var, engelim nüfusuma kayıtlı ve defterdarlığın işyerine gönderdiği vergi indirimi yazısının bir nüshası da bende mevcut.

Konu ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

vergi indirimi bir kez alınır ömür boyu geçerlidir tabi süresiz ise ve sizi emekli eder emekli olurken tekrar vergi indirimine başvurmanıza gerek kalmıyor emekli olurken sgk ya vergi indirim belgeniz olduğunu söylemeniz yeterli onlar maliyeden belgenizin olup olmadığını zaten sorgulayacaklar ve emekli olacaksınız dediğim gibi tekrardan vergi indirimi almanıza gerek yok

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Sigorta girişiniz 1 Ekim 2008'den önceyse ve ssk'dan emekli olacaksanız bir kez vergi indirimi almanız yeterli. Tekrar rapor istemezler sizden. Diğer statülerdense, yada sigorta başlangıcınız bu tarihten sonraysa kurum sevkiyle yeniden almanız şart.

Emeklilik hak kazanıp kazanmadığınızı hesaplayabilmemiz için,
    gün ay yıl olarak doğum tarihinizi
    gün ay yıl olarak -staj değil- tam primden yatırılmış sigorta başlangıç tarihinizi
    ve hangi statüden emekli olacağınızı yazar mısınız?

Üye
    zbakiye Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey cok tesekkur ederim cevabiniz beni cok mutlu etti. ve sayin kelebek eylul 961 dogumluyum, ise giris tarihim temmuz 1992 arada bosluklarim var ama toplam ssk li prim gunum 3710 . Tekrar yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

2008 oncesi - Vergi indirimim var. Emekli olurken yeniden vergi indirimine başvuracak mıyım?
    Prim gününüzü 3760 güne tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

50 gün daha çalışarak emekli olabilirsiniz 3710+50=3760 birşey kalmamış hayırlı olsun şimdiden emekli işlemlerini yaparken ne gibi işlemler yaptıysanız buradan paylaşırsanız diğer arkadaşlar içinde güncel bilgi olacaktır

Üye
    zbakiye Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok çok teşekkür ederimm mutlaka kelime kelime anlatacağım SÖZ...

Üye
    murti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.07-2013
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi ben de okuyun ca çok sevindim ben 2002 de vergiden muaf oldum bu yasa çıkarsa beni etliker mi torba yasası...

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

vergi indirimi süresiz onaylanmış bir kişi emekli o belge ile emekli olur emekli olurken tekrardan vergi indirimi almasına gerek yok çalışma hayatında bir kez vergi indirimi alındımı emekli eder emekli olurken sgk ya vergi indirim belgeniz olduğunu söylemeniz yeterli

Üye
    BUYUKADALIM69 Avatarı

Gerçek Adı
    OSMAN
    Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey ssk ya başvurdum yüzde 58 vergi indirimimle onlarda maliyeden vergi indirimimi sorgulayıp 30 günde neticelenir dediler 4047 günüm 01.01.1986 sigorta girişim var 24 haziranda başvurdum kaç günde belli olur maaşım

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de 2 yıl önce SÜREKLİ-ÖMÜR BOYU ibareli vergi indirim belgesi alarak emekli olmuştum. Yaşım 46. Ankara merkez sağlık kurulu 1 yıl sonra kontrol şerhi koyarak onaylayıp göndermişti.1 yıl sonra tekrar SGK ya gittim. 14 Ocak 2012 tarihli genelgeyi gösterdim. Benim hastaneden aldığım rapor SÜREKLİ ÖMÜR BOYU .. bu genelgeye göre benden yeniden rapor isteyemezsiniz dedim. Biz isteriz dediler.. Mahkemeye ver dediler.. Mahkemeye verme süremin geçtğini (1 aymış) sonradan öğrendim. Maaşımı kestiler. 5 ay maaş alamadım. Hastaneden tekrar aynı raporu aldım. Ankara yine 1 yıl sonra kontrol diye onaylayıp göndermişti. Bu kontrol muayene tarihlerim e-devlet menüsünde de yazıyordu. Şimdi yine kontrol diyorlar. 30 mart 2013 tarihli genelgeyi gösteriyorum ve ekliyorum. Her yıl kontrol muayene tarihim e-devlet menüsünde yazıyordu şimdi orada yok neden diyorum ? Biz bilmeyiz,git onu e-devlet yöneticilerine sor dediler.. Ben de e-devlete sordum. Bizimle ilgisi yok dediler.. SGK il müdürlüğü verileri giriyor. Sorumluluk onlara aittir. Sistemde sorun yok diyorlar.. SGK il müdürlüğüne bu cevabı yazıyorum , bizi ilgilendirmez git e-devlete diyorlar.. Konu için bu ay içinde 2 kez BİMER'e başvuru yaptım. Halen cevap yok. Bu nasıl iştir ? Ben 2 yıldır emekliyim. Hiçbir işte de çalışmıyorum. Neden evraklar halen daha merkez sağlık kuruluna gidiyor ? Emekli olanların vergi daireleri ile işleri olmaz ki... Neden benim oluyor ? Bir yerde yanlışlık mı var diye e-devlete az önce yine yazdım.. Cevap bekliyorum.. Yani sizin anlayacağınız her yıl paranoyak şizofren bir hal alıyorum. Zaten yeterince derdm ve stresim var bir de bunlarla uğraşıyorum.. Ne yapmalıyım sizce ?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Ankara merkez sağlık kurulu sürekli olarak vergi indirminizi onaylarsa sgk tekrar rapor isteyemez bazı vergi indirimi müracatları ankaradan süreli olarak onaylanabiliyor

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kanunlar ve yüksek yargı kararları yetkinin merkez sağlık kurulunda değil her yıl ilan edilen rapor vermeye yetkili hastanelerde olduğunu söylüyor.. Yönetmelikler de bunu yazıyor.. Ama bunu kazıyan yok.. Git mahkemeye ver diyorlar .. Mahkemelerin işi o kadar az ki zaten,ben gideyim de müracaat yapayım diye bekliyorlar.. Böyle birşey var mı arkadaşlar ?

Üye
    zbakiye Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Benim engelim doğuştan ortopedik ve %40. Defterdarlıktan vergi indirimi onayını aldım (Ankara onaylı) Nufusa kaydettirdim ama hiç engelli kadrosunda çalışmadım. 15 /08/2014 de emekliliğim yani 3760 günüm doluyor, Şimdi emekli olurken raporumu yenilemem gerekecek mi? Teşekkür ederim

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indirimini aldıysanız...ve süre konmadıysa sgk emeklilik sırasında tekrar rapor istemiyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon