Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    reha60 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2015
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Annem meme ca ikinci evre kanser hastası. 2007 yılında hastalandı.Şimdi malulen emekliliğe müracaat etti. Üniversite hastanesinde heyete girdi. Heyette şu tanılar kondu ;
    1- Meme ca
    2- Major Depresyon
    3- Hipotiroit
    4- Her 2 kulakta sağ45db sol40db işitme kaybı
    5-Astım
    6-Servikal lordozda düzleşme ve servikal diskopati bulguları
    7- Her 2 yumurtalığının yokluğu (doktorun yazdığı cümleyi tam olarak anlayamadığımdan böyle yazdım)

Bu şartlar altında annem malulen emekli olabilir mi ?

Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sigorta başlangıcı ve prim gün sayısı nedir acaba?

SGK, malulen emeklilik için tek bir rahatsızlıktan dolayı maluliyet cetveli'ne göre malul olmayı şart koşuyor. Ama aslında bu yasal değil. SGK malulen emekliliğinizi "malul durumda değilsiniz" diye reddettiğinde, şu temelde dava etme hakınız olacak: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    reha60 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2015
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bülent Bey

ben 14.04.1999 sigorta girişliyim ,
    prim günüm 2852
    2007 yılında meme kanseri oldum.emekliliğe müracaat ettim malüllük geldi fakat kontrol muayenesinden sonra iptal edildi.

ben şimdi yaklaşık 6 aydır yeni bir işe girdim,ve bugün vergi dairesine gidip vergi indirimine müracaat ettim,yarın heyete giricem,

bende meme kanseri,hipotroid,astım,psikiyatrik tedavi alıyorum,overlerim alındı,kulaklarımda hafif düzeyde işitme kaybı var.boyun düzleşmesi ve C5veC6 da sinir kaybı var.

Şimdi ben size şunu sormak istiyorum sizce bu rahatsızlıklardan tahmini % kaç oran verirler.

bir de benim vergi indirimim sonuçlandıktan sonra emeklilik için kalan primimi isteğe bağlı ödeyerek emekli olabilir miyim.
    Çalışmakta bayağı zorlanıyorum.

Bir de ben çalışırken bir doğum yaptım ama doğumdan sonra çalıştım. 2010 yılından sonra prim boşluğum var acaba kızıma doğum borçlanması yapabilirmiyim .kızım 2002 doğumlu teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@reha60, Malulen emeklilik hakkınızı kaybettiyseniz en erken vergi indirim hakkı alıp erken emekli olabilirsiniz.
    3.derece vergi indirim hakkı kazandığınızı varsayarak hesaplama yapıyorum,
    Vergi indirim hakkı kazanır iseniz;
    18 yıl 4080 güne tabi olursunuz.
    4080-2852:1228 gün eksik priminiz kalır
    Doğum borçlanması yapar iseniz
    1228-720:508 gün eksik priminiz kalır bu eksik kalan prim sürenizi de ssk dan tamamlar iseniz yararınıza olur. İsteğe bağlıya geçmeniz emekli maaşınız da düşüşe sebep olur.
    Son olarak
    14.04.1999+18 : 15.04.2017 tarihinde emekli olabilirsiniz
    Bugünden itibaren 2 yıl var bu süreye eksik kalan günleri tamamlamak için uzun bir süre

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İsteğe bağlı değil de çalışan statüsünde sigortalı olun derim. Böylece elde edeceğiniz sakatlık indirim hakkı size erken Yaşlılık emekliliğini de getirir.
    Eğer isteğe bağlı prime dönerseniz ve son 2520 primin fazlası bağkur (4b) olursa, o zaman bugünden elde edilecek vergi indiirm hakkı size hiç bir şey kazandırmaaz. Emeklilik zamanı geldiğinde yeniden rapor almanız gerekir...