Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    diyabetli1977 Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    11.08-2014
    Saat
    19:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Seranko,

C-Peptid teşhise yönelik tahlil olduğundan kontrol tahlillerinde bir sebep yoksa istenmez. İlk teşhis koyulduğunda mutlaka C-Peptid'e bakmışlardır.

Hem insülin hemde hap kullanman ise muhtemelen bünyende insüline karşı direnç olmasından kaynaklanıyor. Eğer tip1 olmasaydın da hap kullanmak zorunda kalacaktın. Kalıtımsal yatkınlık genelde buna neden olur.

Saygılar
    Sedat Uslu

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım öyle oluyor.. Baba tarafımın tamamı diyabetti ve hepsi buna bağlı rahatsızlıklardan dolayı vefat ettiler... Hastanede yattım demiştim ya... Sadece hap ile denediler bakalım nasıl olacak diye.. Yani 20 yıl öncesine geri döndürdüler beni 250-300 den aşağı düşmedi şekerim. İnsüline başladılar normale geldi.. Normale geldi dediysem 150 nin altında yine değil.. Doktor bu senin standardın olmuş dedi.. 100 ün altına düştüğü zaman ellerim başlıyor titremeye,ter basıyor,içim daralıyor,gözlerim kararıyor (hipoglisemi).. 150 yi bulduğu veya biraz geçtiği zaman kendime geliyorum.. Aslında standartların üzerinde ama maalesef bu böyle benim için.. Cevabın için teşekkür ederim.. Sağlıcakla kal..

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Sedat cevap için teşekkür ederim şimdi anladım

Benimki 0,10 bu birmi demek matemetik 0.9 mu yüksek ben mi anlamadım 0.9 dan yüksek değilmi benim değerim matemetik kafamı karıştırdı gene 0.10 mu yüksek 0.9 mu yüksek

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

SGK rapor yenilemem için yeniden hastaneye sevk etti.. Ben de bu hafta işlemlere başladım.. Dahiliye ile başladım.. Bütün tahliller yapıldı. AKŞ:230 TKŞ:338 HA1C: 9,1 KOLESTEROL:50 İDRARDA GLUKOZ:++++ VS VS... Bana tip II diyabet (%20) + Hipertansiyon (%10) verdiler.. Oysa ki ilaç kullanım raporumda

TANILAR;
    E10.9 İnsülin bağımlısı DM,komplikasyonu olmayan
    I10 Esansiyel(Primer) hipertansiyon
    E78.4 Hiperlipidemi,diğer

TEŞHİŞLER;
    405 Arteriyel hipertansiyon
    7021 DM
    70211 Tip 1 DM 'de strip kullanım raporu
    408 Hiperkolestorolemi,hiperlipidemi

İLAÇLAR;
    İNSÜLİN BAŞTA OLMAK ÜZERE 7 KALEM İLAÇ Sabah 30 IU akşam 18 IU oluyorum... 1000 mg Glukofen alıyorum sabah akşam vs vs vs..

Doktora sordum ilaç raporuna göre ben TİP1 değil miyim dedim.. Öyle yazıyor çünkü dedim.. Hayır dedi.. Onu ilaçları daha rahat alabilmen için öyle yazıyoruz dedi.. Sen TİP 2 sin dedi. Gerçi c-peptit değerine bakmadık ama daha önceki tahliller vs (6 ay önce 1 hafta kadar hastanede yatırmıştı) senin TİP 2 olduğunu gösteriyor dedi.. Rapora da TİP 2 diye geçti... Şimdi bunların hangisi doğru ? Gidip c-peptit testi mi yaptırayım ?

Dİyabetin yanında psikiyatrik,nörolojik vs rahatsızlıklarım da var... Yarın da diğer doktorlara görüneceğim.. öneriniz var mıdır ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

orana etki edebilecek her durumu belirt mutlaka. Bol şans...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Valla sen de olmasan Oturanboğa halimiz arap Allah razı olsun.. Bizim burada işleri baya bir sıkı tutmaya başladılar.. Özellikle 1 ay önce yaşanan Sahte emeklilik (Rapor) ile 2 doktorun tutuklanması (Birisi psikiyatri hem de heyet başkanı) diğeri farklı,7 memurun hakkında görevi kötüye kullanmaktan disiplin ve kovuşturma vs.. Arkası da geldi daha sonra... Allah'a şükür sahte raporla falan işimiz olmaz.. Rabbim neyi hakkımızda uygun gördüyse o olsun. Keşke hiçbirimiz hasta olmasak da bu raporlara gerek kalmasa herkes mutlu ve neşeli olsa.. Ama hayat buna izin vermiyor işte.. Çünkü biliyoruz ki doğanın kanunu bu... Bugün 3 ncü gün.. doktor doktor geziyorum.. Yarın ve diğer gün de var... Yüce Rabbim tüm hasta kullarına şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine şifalar versin,dertlerine derman olsun... Hiç kimse hasta olmak istemez tabii.. Ama olacakla öleceğe çare yok değil mi ? Devletin kendi içinde , kendi kurumları ile barışık olmadığı , hemen hemen her bürokratın koltuğun sıcaklığına kapılıp da yalakalık prosedürünü elinden bırakmadığı ve gerçekleri söylemediği sürece PEKİ EFENDİM,PEKİ PADİŞAHIM SİZ NASIL EMREDERSİNİZ dediği sürece bizler daha buralarda çok kafa patlatır,dertleşiriz...

Üye
    burakada2010 Avatarı

Gerçek Adı
    burak ada
    Son Giriş
    22.10-2013
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar.dün rapor aldım tıp 2 teşhimde var.ama raporda tahli sonuçlarım yazmıyor.sadece tıp 2+hiper tansiyon yazmışlar ankara tahlil sonucun eksik dermi.bilen lütfen söylesin.ankaraya göndermeden düzelttireyim

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Burakada2010;

merhaba arkadaşım... Amannnn haaaa çok dikkat et... Ankara en küçük bir harf hatasını bile kabul etmiyor ve evrağı aynen geri gönderiyor ve sen bütün işlemleri baştan yapmak zorunda kalıyorsun.. Çünkü bunu bizzat ben 3 yıl önce yaşadım.. Ben de diyabet+ht+psikiyatri vs.. hastalıklara sahibim.. Benim doktor heyet kağıdına değerleri yazmayı unutmuş .. Heyetteki antikalar da dikkat etmemiş olsa gerek öylece Ankara'ya gitti.. Açıkçası ben de dikkat etmemiştim.. Çünkü hayatımda ilk kez heyet raporu alıyordum ve işleyişleri kanun ve yönetmelikleri bilmiyordum.. Ama zamanla insan herşeyi öğreniyor.. Hele ki bu ülkede herşeyi ister istemez öğretiyorlar adama.. Bir avukat gibi oluyorsun neredeyse.. Benim rapor ankara maliyeden üst yazı ile geri geldi.. Şeker ölçüm değerleri yazılmadığı için hastanın yeninden hastaneye sevkine ve yeni rapor istenmesi diye göndermişler.. Sağlık kuruluna gittim.

Evrakları verdim. Bakın eksik yazılmış düzeltin hemen göndereyim Ankara'ya dedim.. Yooook olmazzz dediler.. Tekrar heyete gireceksin.. Neden yaa dedim.. Ben zaten girdim. Memurun eksik yazdığı bir değer için ben neden yeniden heyete gireyim dedim.. Mecbursun yönetmelik böyle dedi.. Aslında yönetmelik falan öyle değil de,işlerine gelmiyor memurun hatası ortaya çıkacak ya,ben de ondan şikayetçi olacağım ya vs vs vs.. 1.5 ay sonrasına heyet için gün vermişlerdi.. Rapor tekrar Ankara'ya gitti 2 ay sonra geldi.. İlk müracaat ile raporun onaylanıp elime ulaşması arasında geçen zaman tam tamına 6 aydı ...Bizzat yaşadım Allah kimseye yaşatmasın.. Sen vergi indirimi için müracaat ediyorsan tip2 ve HT ile % 40 üzerind alamazsın ve yaptığın bütün işlemler boşuna gider ... Tip 2 den % 20 Hipertansiyondan % 10 alırsın ... Bunun da karşılığı balthazar formülüne göre % 28 yapar..

Farklı rahatsızlıkların da varsa en önemlisi GÖZ , ardından nöroloji,psikiyatri,ortopedi,fizik tedavi,kardiyooji vb bu doktorlara mutlaka görün.. İnşallah soruna yanıt verebilmişimdir.. Sağlıklı günler diliyorum..

Üye
    burakada2010 Avatarı

Gerçek Adı
    burak ada
    Son Giriş
    22.10-2013
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seranko cevabın için sağol.rapor üzerinde tahlil sonucu yazılabilecek bir yer görmedim aslında ama ankaranın sorun çıkardığını biliyorum.bilen varsa lütfen söylesin.raporda şeker tahlil sonucuları yazması şartmı.???sadece tıp2+hipertansiyon (28)yazıyor.ayrıca sol alt ekstremite polio sekeli yürüme zorluğu ........20 toplam %42.dediğim gibi görebildiğim tek sorun tahlil sonucu inşallah eksik diye geri göndermezler.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

burakada2010;

Tahlil ve tetkik sonuçlarının mutlak suretle rapora yazılması gerekiyor arkadaşım... Yoksa daha önce de yazdığım gibi benim ilk raporda olduğu gibi süründürürler.. Kendine yazık etme,al raporunu doktorlarına git tahlil değerlerini yazsınlar.. Örneğin DM için AKŞ,TEDAVİ ŞEKLİ,TİP I - II , KETOZ VARMI,HİPOGLİSEMİ VAR MI bunları mutlak suretle yazdır... Yazmak istemezlerse Ankara böyle kabul etmiyor geri gönderiyor de ve itiraz et... Eğer yine de yazmazlarsa başhekime git.. Yani ne yap ne et yazdır.. Benden sana tavsiye.. Tecrübelerden faydalanmak lazımdır.. görüşmek üzere..

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

selamlar bende gizli şeker yani diabetüs insibitüs var 4080i doldurduğumda diabetüs insibitüsden %kaç alırım.bu arada minirin diye bir hap kullanıyom günde bir tane

Üye
    diyabetli1977 Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    11.08-2014
    Saat
    19:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Hikaye biraz uzun olduğundan en başından tamamını buraya yazıyorum.

2012 Kasım ayında vergi dairesine vergi indirimi için başvurdum. Beni Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine yönlendirdiler. Hastane Sağlık kurul sekreterliği 2013 Mayıs ayı için randevu verdi. Mayıs 2013'de hastaneye gittim. Tahliller istendi. Tahlil sonuçlarına göre dahiliye uzmanı 1 hafta boyunca kan şekerimi ölçüp tekrar gelmemi istedi. Nedenini anlayamamış olmama rağmen kabul ettim ve hastaneden ayrıldım. 2 gün sonra tekrar dahiliyeye başvurdum ve benim yapacağım 1 haftalık ölçümün işlerine yaramayacağını, raporumu sağlık kuruluna kabul etmelerini istedim. Dahiliye uzmanı şekerimi kontrol altına almak için beni hastaneye yatırmaya kalktı. İtiraz ettim. Bu şekilde kurula girersem %30 alacağımı hastaneye yatmam gerektiğini söyledi. Ben kurula girmekte ısrarcı olduğumdan bana tedaviyi red ettiğime dair bir kağıt imzalattı ve kurula girdim. Kurulun kararını verdiğini bana söylemiş olmalarına rağmen beni nefroloji polikliniğine yönlendirmişler. 2 ay sonra telefon ile raporumu sormak için aramasam halen bekliyor olacaktım. Tekrar hastaneye gittim. 24 saatlik idrar tahlili aldılar. Yeniden kurula girdim. Bu sefer kurulda kardiyoloji muayenesi olmam gerektiğini yine muayene olmazsam %30 alacağımı söylediler. Bu sefer raporun çıkacağından emin olmak için sonuna kadar bekledim ve rapor çıktı. Ben sonuca Ankara'daki kurulun müdahele edeceğini düşünürken Ankara'daki kurul hastanenin kararını onaylamış. Rapor elime geçince acı gerçeği öğrendim. Raporda yazılan C-peptit tahlil sonucu 0,79 iken hastanenin yaptığı c-peptit sonucu 0,2.

Hastanenin verdiği rapora itiraz etme yollarım nedir ? Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık kurulunun hatalı olduğundan eminim.

Hastane şeker hastalığının bende ekstra hasar vermemesinden dolayı %30 vermekte ısrarlı. Yeniden rapor için başka hastaneye başvursam bir şey fark eder mi ?

Saygılar
    Sedat Uslu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İl sağlık müdürlüğümne gidip rapora itiraz edebilirsiniz. Sizi başka hastaneye sevk ederler...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12