Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zk7474 Avatarı

Gerçek Adı
    muhtar
    Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar ben kendi iş yeri olan 1 kişiyim usta öğretici belgelerim vardır iş yerimin dışında herhangi bir inşaatta çalışabiliyorum mesleğim inşaat elektrik ciğim ben vatandaşın verdiği bir iş üzerine çalışırken merdiveni elektrik direğine dayadım ve merdivene çıkarken belirli bir mesafeden düştüm sigorta dan gelen yetkili şahız düşmeme ve kaza lan mama rağmen iş kazası olarak saymadı ben bu durum karşısında mağdur oldum ve doktorun bana verdiği %62 raporum vardır bu durumda malulen emekli olabilir miyim. tarafıma bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden tşk ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olma şartları 10 yıl 1800 gün prim ve 60% ve üzeri rapor olması gerekli şartları taşıyor iseniz (kendi işiniz olduğuna göre bağ-kur lusunuz) kuruma direk malulen emekli olma talebinde bulunacaksınız ve kurum sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edecek 60% ve üzeri rapor alır iseniz malulen emekli olacaksınız.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

ben işten çıkışta motorla kaza yaptım (alkollü), işyerimide 5 ay olmuştu açalı. 6. aydan sonraki bütün sağlık masrafımı karşıladı bağ-kur, 5 yıl sonrada emekli etti. bu dönemde işime devam edip pirimleri ödedim

Üye
    labidu Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değilde iş yerinde kazaya uğrayıp yanlız sigorta prim gün sayısı misal 750 gün olsun bu kişilerin emekli edilmesi gibi bir durum varmıdır.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

bildiğim kadarıyla iş kazalarında prim gün sayısı aranmıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Muhtar, maluliyet cetveli'ne göre malul durumda isen, en az 10 yıllık sigortalılık süren ve 1800 gün primin de varsa, evet, malulen emekli olabilirsin. Bunun için sigorta müdürlüğüne başvurman yeterli...

labidu, yelpaze'nin de dediği gibi, iş kazası ösz konusu olduğundaprimin hiç bir önemi yok. % 10 ve üzeri işgücü kaybı varsa, sürekli iş göremezlik geliri almaya hak kazanırsınız
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...