Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 125 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pyraz Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1997 sigorta girişliyim şu ana kadar 3925 prim günü sigortam yattı %60 engelli raporum var ve aynı oranda vergi indiriminden yararlanmaktayım şu an ssk'ya tabiyim emekli sandığı statüsüne geçersem emeklilik şartlarımda ne gibi değişiklik olur konuya vakıf arkadaşlar bilgilendirirse müteşekkir olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

@pyraz

Memur olduğunuz tarihten geriye doğru 3925 gün gideceksiniz. Tarih 1 ekim 2008 öncesine varırsa, 5400 gün hizmet süresi ile emekliliği hak eder olacaksınız.
    Diğer yandan bu durumda 10 yıl fiili olarak kamuda çalışmanız gerek ki o statüde özlük hakkı elde edebilesiniz.

Yani, 10 yıl fiili olarak memur olduktan sonra emekli olabileceksiniz.

Not: bu çok karışık geliyor bana. daha net bilgisi olan arkadaşlar varsa, görüşlerini paylaşmaları çok yararlı olur.

Üye
    kocyigit Avatarı

Gerçek Adı
    Xxxxxxx
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    Xxxyyy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar..

Forumda aradığım konu ile ilgili mesaj bulamadım. Belki de yeterince aramadım
    Sorunum şu;
    İlk işe başlangıcım 2005 (SSK)
    Memuriyet girişi 2010
    Toplam prim gün sayısı 3.000 (2000 ssk)
    2008 yılında çıkan kanuna göre mi emekli olacağım ?
    Ne kadar maaş alırım? Bilen arkadaş(lar)ın bilgi vermesini rica ediyorum.
    Doğum yılı uygunsuz olduğundan emekli maasi.com sitesinde hesaplama yapamadım.
    Teşekkür ederim,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

@kocyigit 5400 hizmet günü ile emekli olabileceksin. Diğer yandan bu durumda 10 yıl fiili olarak kamuda çalışmanız gerek ki o statüde özlük hakkı elde edebilesiniz.

Üye
    neyzen86 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben de bişey sormak istiyorum.

11.2005 sigorta girişim var.
    10.2014 tarihinde de memur oldum.
    memuriyet öncesi 2574 gün ssk primim var. bu da 7.15 yıl oluyor.
    hesaplandığında 01.10.2008 tarihi öncesine gidiyor.

buraya kadar bir sorun yok. allahın izni ile sağlığımız elverdiğince çalışmaya devam edeceğiz. ama önemli olan emekli maaşı 01.10.2008 öncesine göre mi yoksa 01.10.2008 sonrasına göre mi düzenlenerek verilecek?

benim gibi durumda olanlar için bu durum sanki daha önemli gibi geldi. yanlış düşünüyorsam veya değişen bişey yoksa, beni bu konuda bilgili kişiler sorumu cevaplayabilirmi? (konuyu baştan sona okudum kaçırmadıysam benim gibi emekli maaşını soran olmamış.)

bu arada bilenler şu an mevcut emekli maaşı üzerinden örnekleme yaparsa daha anlaşılır olur sanıyorum. örnek: ''yukarıdaki şartlarına göre 01.10.2008 öncesine tabisin ve şu an bu şartlarda emekli olursan 2000 tl alırsın veya diğer şartlarda ve 01.10.2008 sonrasına tabisin. şu an bu şartlarda emekli olursan 1300 tl alırsın'' vb.

umarım pek karışık olmamıştır. sözün özü emekli maaşı açısından hak kaybımız var mı?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey merhaba,
    10 yıl fiili hizmet süresi derken tam olarak anlamadım.! Benim memuriyet başlangıç tarihim 10.05.2013.özel sektör 4.300 gunum mevcut düştüğümde 2001 yılına denk geliyor.ben kamuda 15 yılımı ve 5.400 günü 2016 yılında doldurmuş oluyorum.bu şartlarda emeklilik müracatı yapmamda herhangi bir sakınca var mı acaba? ''yoksa 2013 yılının ustune 10 yıl daha çalışıp oylemi emekli olacağım veya daha once emekli olursam memur statüsünde emekli olamayacağım anlamına mı gelir?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@neyzen86 ve @meister78, Bülent Hoca sorularınızı gayet net bir şekilde cevaplamış.

memuriyetten emekliliğin şartı 10 yıl memur statüsünde çalışmak...

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Çok Acil Cevaplarınızı beliyorum

Erken Emeklilik Başvurum, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesince düzenlenmiş olan 19.12.2014 ve 2967 sayılı Sağlık Kurulu Raporu, Kurumumuz Kocatepe Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezince incelenemesi sonucunda: Hakkınızda karar verilebilmesi amacıyla
    SGK Sağlık Kurulu tarafından, resmi bir devlet ünüversite hastanesinde muayene edilerek, ''ÖZÜRLÜ YÖNETMELİĞİNİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNE GÖRE'' yeni tarihli bir sağlık kurulu raporu istemesi, şeklinde karar vermilmiştir.

Ünüveste hastenesine başvurdum 3 ayrı rahatsızlıktan muayene oldum, Göğüs, Nöroloji ve Kardioloji bölümü olmak üzere,
    sırasıyla %70, %40 ve %20 oranlı 3 rapor verildi bu 3 raporun birleştirilip tek rapor haline getirilmesi gerektiği'ni düşünüyorum.
    bu iddamı sağlık kurulunada anlatmaya çalıştım ancak, Üniversite sağlık kurulu yetkilileri hayır buna gerek yok,
    SGK sizden durum bildirir raporu istemiş, SGK'nın istediği şekilde düzenledik sorun çıkmaz diyor.

SGK'dan bana gelen yazıyıekrar tekrar okuyorum durum bildirir diye bir ibare bulamıyorum aksine, hakkınızda karar verebilmek için ''yeni tarihli bir sağlık kurulu raporu istemesi'' şeklinde.

Benim yorumum bu 3 raporun birleştirilip tek rapor haline getirilmesi gerektiği'ni düşünüyorum ve hala ikna olmuş deyilim ve çok tedirginim.

Çünkü tekrar yanlışa düşerek bir 5 ay daha beklemeye tahamülüm yok sütten ağzı yanan yoğuordu üfleyerek yermiş benimki o hesap

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini aktararak bana ışık tutarlarsa çok makbule geçecek arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    01.10.2008 sonrası memur olanlar 1.350 TL minimum maaşı unutun. Yeni bir düzenleme olmazsa maalesef 700-800 TL civarı maaşlar bizleri bekliyor. Birçok kaynaktan araştırdım, sigortada yatan günler başlangıç tarihini geriye almıyor. Bu sebeple tek çıkar yolumuz bir düzenleme. Engelliler hariç bu yıkımı hissedecek ilk memur emeklileri yaklaşık 2030 civarı bu yıkımın etkisini görecek. Bu sebeple çok acil bu düzenlemeyi duyurmamız gerekiyor.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

@mssql

700-800 tl.olsa o da iyi.daha aşağı maaş bağlanacak.
    15 yıl üzerinden emekli olursanız.,aylık bağlama oranı ekm 2008 den sona girenlerde %30,2008 yılından önce girenlerde %65 olacak.şu an aldığınız maaştan aile yardımı,sakatlık indirimi,asgari geçim indirimini çıkartın.%30 unu alın.(15 yıl çalışan için )

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@algaNihat
    Tam emin olmamakla beraber ''yeni tarihli sağlık kurulu raporu'' ibaresinden ben de sizinle aynı manayı çıkarıyorum.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey, bu durumda ne yapmamı öneriyorsunuz? tekrar bir yanlış hamle yaparak 5 ay daha bekleyecek durumda deyilim.

ruhen ve manen iş yeriyle tüm bağlarımı kopartmış durumdayım izin rapor sona 5 ay idare ettik ama sona geldik gibi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Nihat kardeşim,sadece sizin gibi düşünüyorum ama tam olarak yanlış mı yapıyorlar emin değilim.
    Kurula elinizden geldiğince itiraz edip iknaya çalışmışsınız,başkaca ne yapılabiliir bilmiyorum.
    İsterseniz tekrar rapor isteyen Kocatepe Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezini arayarak durumunuzu anlatıp görüş alın.
    Onlar de düşündüğümüz doğrultuda cevap verirse kurula bunu söyleyerek ısrarcı olun,olmadı başhekime çıkın.
    Ama ısrar etmek için önce haklılığınızı teyit ettirin derim.
    İnşaallah herşey gönlünüzce gelişir.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ufukalp bey, Kurul aynı şekilde uygulamaları daha önce bir çok kez yaptığını hiç bir sorun çıkmadığını söylüyor, hatta bir kaç kişi teşekkür etmek için kendilerine pasta çikolota getirerek ziyarete bile geldiğini falan anlattı.

İlla'da rapor almakta ısrar edersem yeni bir dilekce yazmamı herşeye sıfırdan başlayıp hem zamanımın hemde paramın yazık olacağını söylüyor.

Bu akşam Bimer aracılığıyla SGK'dan bilgi istedim, pazartesi il sağlık müdürlüğüne danışacağım ve gerekirse telefon ettireceğim hayırlısı bakalım inşallah sonu iyi biter.
    Ufukalp kardeş herşey için çok çok teşekkür eder hayır geceler dilerim yüregine sağlık

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon