Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar mrb,ilk ssk kaydım-mayıs 2004 çıkış-06/2009 4a hizmet sürem toplam 961gün.4b hizmet sürem 2 yıl 3ay 16 gün.tplamda 1796 gün.benim bildiğime göre 1800 güne 4 gün kaldı.malüle emeklilik için.%90 raporum var.bunan sonra ne yapmalıyım.kalan 4 günü hemen yatırıp başvuru yapabilirmiyim yoksa normal piim yatırma gününü mü beklemeliyim.yapmam gerekeleri yazarmısınız tşklr.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

İlk sigorta giriş tarihinizden sonra omurilik felçi olmuşsanız,
    Malulen emeklilik söz konusu olduğunda, en son yatırılan prim hangi statüde ise, emeklilik işlemi o statüde gerçekleştir. O nedenle, 1 ay kadar sigortalı çalışan statüsünde sigortalı olup SSK statüsünde emekli olmanız çok daha iyi olur.
    Omurilik felçli olduğunuza göre tekerlekli sandalyedeyseniz yani başkasının bakımına muhtaçlık varsa 10 yıl aranmaz, 1800 günle emekli olabilirsiniz.

Ancak ilk sigorta giriş tarihinizden önce rahatsızlanmışsanız, malulen emekli olamazsınız.
    Son 2520 gün primin 1261'i hangi statüde ise, o statüde emekli olunur.
    Bağkur'dan şu tabloya göre:
    bagkur - Omurilik felçliyim. Ne zaman ve nasıl emekli olabilirim?
    ssk'dan şu tabloya göre:
    2008 oncesi - Omurilik felçliyim. Ne zaman ve nasıl emekli olabilirim?
    emekli edilirsiniz.
    Ayrıca Bağkur'dan emekli olacak olursanız emeklilik zamanınınız geldiğinde yeniden hastaneye sevk edilirsiniz ve alacağınız orana göre emekli edilirsiniz. ssk'dan erken emekli olacak olursanız vergi indirimi almanız şart. Bir kez aldığınız takdirde emekli olurken yeniden rapor istenmez. Vergi indirimi almak içinde çalışıyor olmak şarttır.

Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ilk kayıttan sonra of lu oldum ve son 2 yıl üç aydır isteğe bağlı sigortamı yatırıyorum.4a dan 961 gün,4b den 2 yıl 3 ay 16 gün var.ve %90 raporum var.1800 dolmasına 4-5 gün kaldı ssk dan emekli olmam için ne yapmalıyım açıklarmısınız,tşk.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

En son yatırılan primin 4a'dan yatırılmış olması gerekiyor.

Üye
    hayata.sımsıkı Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    17.06-2013
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeş ben de işkazası geçirdim ama önce sürekli iş göremezlik gelirine baglan ondan sonra emekli ol hem iş göremezlik alırsın hemde emekli maaşını sürekliiş göremezlige baglandıktan sonra ve sonra emekli olunca çok olanın tamamını az olanın yarısını alırsın

Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha açık yazarmısınız anlayamadım çok olanın tamamı nedemek.sürekli iş göremezlik gelirine nasıl başvuruluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

turbo, seninki iş kazası değilse, Mustafa arkadşaımızın söylediği şey seninle ilgili değil demektir; yok say.

Yapman gereken, bir yerde 10 gün çalışan statüsünde sigortalı olmak ve sonra malulen emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapmak. Seni hastaneye sevk ederler ve malulen emekliliğin onanır
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

"Omurilik felçli olduğunuza göre tekerlekli sandalyedeyseniz yani başkasının bakımına muhtaçlık varsa 10 yıl aranmaz, 1800 günle emekli olabilirsiniz."

demişsiniz ama bu demek anlayamadım.. ben şimdi tekerlekli sandalyedeyim ve o şekilde çalışıyorum.. 1800 gün dolunca emekli mi olucam?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Özgür, sakatlanma ilk sigortalı olunan tarihten sonra olmuşsa, Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık da var ise, 1800 gün primle malulen emekli olunuyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu son pirimi çalışan görünerek ssk üzerinden yatırma işi kafamı karıştırdı,Alo 170 sgk danışma hattınnı aradım ve görevliye sordum,ve cevabı şöyle,ilk sigortalı olunduktan sonraki 3,5 yılda hangi statü pirimi fazla ise o statüden emekli olursun dedi.son primi ssk dan yatır flan demedi

bu arada bir arkadaşım 10 yıl kadar önce iş kazasında yüzük parmağını ve orta parmağının ilk eklemine kadar olan kısmını kaybetti iş göremezlik gelirinin gerektirdiği oranda rapor alabilirmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen emeklilikte en son prim hangi statüde ise, emeklilik işlemi de o statüde gerçekleşir. Bunu sakın kulak ardı etmeyin. Kimin ne dediğini umursamayın. Bu bilgi nettir.

Maalesef, orta parmağın ve yüzük parmağının üst eklemden amputasyonunda en çok % 5 oran veriliyor ve bu sürekli iş göremezlik geliri için yeterli değil. İşgücü kaybı oranı % 10 ve üzeri olmalı...

Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar 2 ay önce malulen emeklilik başvurusu yaptım. süreci nasıl nerden takip edebilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Raporda bir sorun yoksa (rapor alırken ürodinami, MR vb. bir tetkik yaptırıp dosyaya ekletmişsen), bugün-yarın www.turkiye.gov.tr 'ye emeklilik bilgileri düşer.

Üye
    turbo muro Avatarı

Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sağolsun alo 170 hattındaki sözde memurun yanlış bilgi vermesiyle emekliliğim bağkur statüsünden gerçekleşti,ilgili şahgsı burdan saygıyla anıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En son sigortalılık primi hangi statüde ise malulen emeklilik de o statüde gerçekleştirilir

Emekli maaşınıza dair bilgileri şu başlıkta paylaşırsanız çok yararlı olur: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Sayfa 1 / 2 12 SonSon