Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben ilçe milli eğitimde hizmetli olarak çalışmaktayım. bizim burada emeklilik işlerini yapan memura ne zaman emekli olacağımı sordum o da bilgisayarı açıp baktı. sonuç 60 yaşında yani 2047 yılında emekli olacaksın deyince aklım karıştı. ben 26 yaşında olup 5 buçuk seneye yakın sigortam var. 2 buçuk sene memurluk hizmetim var. benim bildiğim bizim gibi insanlar 15 sene çalışıp emekli oluyor. niye böyle bir sonuç çıktı anlamış değilim. neler yapabileceğim konusunda fikirlerinizi beyan ederseniz çok sevinirim. iyi çalışmalar...

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli kadrosunda çalışıyorsan bu demektir %40 oranında sakat raporun var ? senin yapman gereken gelirler idaresine gidip vergi muafiyeti almak için başvuru yapman gerekir tabi onlarda senden güncel olarak senin engelli %40 ve üstünde rapor almanı isteyecekler şayet aldığın taktirde onlarda senin işlemlerini başlatıp seni vergi muaafiyeti yaptığın için zamanı gelince engelli statüsünde emekli yaparlar....

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

evet ben engelli kadrosunda çalışmaktayım ve raporum yüzde 41. ben memurluğa atandığımda hizmet birleştirme yaptım. gelirler idaresine gidip vergi indirimi yaptırdım ve bu maaşımda 25-30 tl artış sağladı. sanırım bu işlem farklı ? peki bu işlemi yaptırdım diyelim. zamanı gelince emekli olmak mecburi mi yoksa çalışmaya devam edebilir miyim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik için 5510 sayılı yasanın 28. maddesine tabisiniz:

bagkur - MEB'de hizmetli olarak çalışıyorum. 60 yaşında emekli olacak mışım?

Emekli olup olmamak kişisel bir karardır. Kimse kimseyi zorla emekli edemez
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...