Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ishakcan Avatarı

Gerçek Adı
    ishakl can
    Son Giriş
    02.05-2013
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler ilker bey ben diyabet hastasıyım erken emekli olmak istiyorum.71 dogumluyum.6170 pirim günüm var. benim iki buçuk yaşında engelli kızım var.kızımın üzerinden vergi indirimi alıyorum.bu durumda erken emekli olabilirmiyim. ne yapmam gerekiyor. teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Kızınızın üzerinden erken emekli olamazsınız, ama;

diyabet için şu oranlar verilir:
    A- Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip IIDiabetes mellitus:% 20
    B- Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen,ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus:% 30
    C- Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus:% 40

% 40 ve üzeri oran ile 3. derece vergi indirimi alırsanız emekli olabilirsiniz.
    -staj değil- tam primden yatırılmış sigorta giriş tarihinizi ve son 2520 gün primin 1261'inin hangi statüden olduğunu yazarsanız emeklilik tarihinizi hesaplayabiliriz.

Üye
    ishakcan Avatarı

Gerçek Adı
    ishakl can
    Son Giriş
    02.05-2013
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilginiz için teşekkürler.kızımın üzerinden emekli olmak degilde erken emeklilikte aldıgım vergi indirimi engel teşkil edermi.sgk başlangıç tarihi 1990 asgari ücretten gösterilmiştir. son 16 ayda asgarinin üzerinde gösterilmiştir.tip 2 hastasıyım en düşük şeker ölçümü 200 250 4 senedir insülin kullanıyorum 3. derecede vergi indirimi ne oluyor eger emekli olabilirsem ne kadar maaş alırım ? bilgileriniz için teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 40 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

2008 oncesi - Diyabet hastasıyım. Erken emekli olabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...