Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UFUKATLAMAZ Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    24.04-2013
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kusura bakmayın ber bir şey sormak istiyorum bilen varsa lütfen cevaplasın

benim babam 50 gün kadar önce vefat etti fakat vefat etmeden önce malulen maaş bağlanması için sgk ya başvurmuştu. babama maaş bağlandığına dair yazı geldi fakat iki gün sonra rahmetli oldu ve malulen bağlanan maaşını alamadı.
    içerde birikmiş parasını varislerine ödenebilmesi için gerekli işlemleri yaptık. nisan ın 17 sinde postaneden ödeneceğine dair babam adına ödeme emri geldi. fakat postaneye gittiğimizde paranın gelmediğini söylediler. sgk ile yapılan görüşmede babamızın maliyeye borcu olmadığına dair bir yazı getirmemizi veraset ilişiğini kesmemizi istediler ondan sonra bu parayı alabileceğimizi beyan ettiler
    burda sgk daki memurlar ile yaptığım görüşmede buna gerek olmadığını beyan ediyorlar kırklareli sgk il müdürlüğü böyle bir yazı istediğini ancak bu şekilde babama bağlanan maaşın varislerine ödenebileceğini beyan ediyorlar
    iki sgk arasında farklı bir uygulama mı bulunuyor anlamış değilim maliyeye rahmetlinin borcu çıktı bu borcu yatıracak şu anda imkanımız yok zaten o parayı alsak maliyeyi zaten yatırmayı düşünüyoruz ama almadan nerden yatıracağız şaşırdık ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ufuk bey, bu konuda Ankara SGK'dan dilekçe ile görüş istediniz mi? Bence en doğrusu oradan bilgi almak.

Aklıma şöyle bir şey geliyor... Maliye'ye gidip borcu yapılandırın. Bunun ardından istenen yazıyı alıp SGK'ya teslim edin.. Olmaz mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UFUKATLAMAZ Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    24.04-2013
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir bankacıyım sgk da haliyle tanıdıklarım var onlara soruyorum onlar diyorki yaaa sgk nın böyle bir yazıyı talep etmesine gerek yok kişi yaşasaydı borcu var diye maaş mı bağlamayacaklardı diyor o yüzden kişinin hakkı olan parayı varislerine ödemesi gerekiyor onlar zaten varis olarak babalarının borcunu ödemekle yükümlü diyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladım. Usulen SGK'nın böyle bir şey istemeye hakkı yok diyorsunuz. Bunu bilmiyorum... Ama bizde kurumların inadını kırmak çok çok zordur! Onlarla uğraşmaktansa, istedikleri yazıyı -borcu yapılandırarak- alıp vermek daha kolay olabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...