Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuriceyhun Avatarı

Son Giriş
    17.08-2015
    Saat
    14:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5877 gün bağkur 1289 gün ssk ve % 80 özürlü vergi indirimi ile 1/9/2010 da emekli oldum
    12/4/2013 itibariyle ömss 2013 ile teknik hizmet sınıfında mühendis olarak kamu kurumuna yerleştirildim.

1) 8/1 ile başladım,ssk ve bağkur günlerimin 3/4 ü kamu hizmetine aktarılacağı söylendi.böylece derece ve kademem kaça ve nezaman düşer?
    2)Daha önceki emekli maaşım 930 tl idi eğer kamudan emekli olursam nezaman olurum ve nekadar emekli maaşı alırım ( şu andaki brüt maaşım 3710 tl)

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:42
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

mühendis olarak özel sektörde harcanmışsınız.
    19-20 yıl arasında çalışmışlığınız var.(19 yıl 7 ay tahminen ssk ve bağkur)
    5,5 yıl çalışırsanız emekli sandığından emekli olursunuz.yalnız ssk maaşınızın kesilmesi halinde.
    dereceniz 8/1 den 4/3 veya 3/1 e düşer.
    bekarsanız 3000 tl.evli iseniz 3150 tl.civarında maaş alırsınız.emekli olduğunuzda da emekli maaşınız 930 tl.nin çok üzerinde olur.

çalışırken alacağınız maaşı 3.derecenin 1.kademesine göre tahmini olarak yazdım.

kamuda 10 yıl çalışırsanız(1.derece 4.kedemeden emekli olursanız)1800 tl.emekli maaşı alırsınız.

Üye
    nuriceyhun Avatarı

Son Giriş
    17.08-2015
    Saat
    14:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,galiba çok büyük bir hata yaptım.% 80 özürlü vergi indirimi belgemle 20 yıla yakın gün ile 1/9/2010 da ssk dan özürlü emekli oldum.2013 ömss puanıyla 12/4/2013 te 4/1(c) memur olarak göreve başladım,emekli maaşım kesildi. Halbuki %80 özürlü raporuyla malulen emekli olabiliyormuşum,dolayısiyle memur olarak göreve başlasamda emekli maaşım kesilmeyecekti.şimdi benim bunu düzeltme imkanım varmı? Lütfen bana bir yol gösterin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hay Allah! Böylesi bir durum nasıl düzeltilebilir, bilemedim. Atamanız olmadan emeklilik statünüzü malulen emeklilikten Yaşlılık emekliliğine aldıracak bir dilekçe verseniz, SGK işlemi yetiştirebilir mi acaba. Sormak lazım...

Emeklilik hesabına dair tartışma için: http://www.engelliler.biz/forum/emek...kliligi-7.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...