Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veyselozaydin Avatarı

Gerçek Adı
    veyselozaydin
    Son Giriş
    27.08-2013
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam sevgili oturan boğa bir şey sormak istiyorum

ben % 62 ruhsal engelliyim özürlü memuriyet sınavını kazandım. 657 kanunun 105. maddesine göre uzun süre tedavi gerektiren hastalıklar sebebiyle hastaya 36 aya kadar izin verilir deniyor. benim geçmiştede 2 yıla yakın ssk lı çalışmışlığım var askerliğimide 18 ay yaptım. en son doktora gittiğimde doktor bana sana 36 aya kadar izin verecem dedi. hem hastalığımdan ötürü hem de ailemdeki ağır engelli 3 hasta bulunmasından dolayı. benden başka kimseleri yok.

sormak istediğim 7 ay oldu devlet memuruyum. temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim sınavlarınıda verdim geçmişte çalıştığım 2 yıl ve doktorun vereceği 3 yıl raporuda göz önüne alırsak bi de 7 aylık çalışmışlığımla beraber toplamda 1800 günlük primi aşmış oluyor. yani bana verilecek olan bu 36 aylık raporun sonunda malülen emekli olabilir miyim

bi ara sizin sitede yayınladığınız bi mahkeme kararı vardı yargıtayın bu malüleln emeklilikle ilgili hasta benim gibi yüzde atmışın üzerinde işe başlamış ancak ona sen malulen emekli olamazsın denmiş o da mahkemeye başvurmuş ve kazanmıştı siz yayınlamıştınız. onu bi kere daha yayınlayabilir misiniz emsal olması bakımından

rica etsem yardımcı olursanız çok sevinirim saygı ve de sevgierimle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kastettiğiniz mahkeme kararı şu sanırım: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Memur statüsünde malulen emekli olabilir misiniz, bilemiyorum. Ama en kötü olasılıkla istifa eder, ssk'LI olur, 10 yıl sigortalılık süreniz ve 1800 gününüz de tamamsa, ssk statüsünde malulen emekli olursunuz.
    Tabii, maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacağınızı varsayıyorum... Aksi halde yukarıdaki emsale göre dava süreci başlatmalısınız. Bunu da memurken yapın. Yıllarca sürebilecek bir dava boyunca işsiz/maaşssız kalmayın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    veyselozaydin Avatarı

Gerçek Adı
    veyselozaydin
    Son Giriş
    27.08-2013
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim bülent bey verdiğiniz bilgiler için ALLAH razı olsun..