Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın:Hocam

Benim %80 özürlü raporum var.Bir işyerinde sgk ile çalışmaktayım.Aaba iş yerinden vergi indirim ücreti alırmıyım.Alır isem bu ücret ne kadar olur.Birde 20.07.2000 sgk girişliyim ve şaunda 3290 gün ödenmiş primim mevcut bu şartlarda ne zaman emekli olurum.Askerlik yapmadım.Birde sgk olmadan önce rahatsızlığım vardı,lakin çalışmama engel derecede fazla değildi.Sonradan hastalığım ilerledi.Aynı zamanda raporumu 2012 de aldım.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Defterdarlığa vergi indirimi almak için başvurup 1. derece hak kazanırsanız 2000 sigorta girişi ile 15 yıl 3600 günle 2015'te prim gününüzü 3600 güne tamamladığınızda emekliliğe hak kazanabilirsiniz. http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html Ayrıca rahatsızlığınızın ilerlediğini söylemişsiniz şu başlığıda inceleyebilirsiniz. : http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html sigorta girişinden önce % 60 ve üzeri oranda rahatsızlığınız olmadığını ispat edebiliyorsanız malulen emeklilik içinde başvuru yapabilirsiniz.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Vergi indirim hakkı kazanır isen Bence 2 yıl daha bekleyin ve erken emekli olun..

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın;Hocam

Ben ilkinde Bakırköy Dr.Sadı konuk hastanesinden %80 vergi indirim raporu aldım.3 ay sonra raporumu eksik belgelerden dolayı tekrar çıkarmamı istediler.Bu defad Şişli etfal Hastanesine gönderdiler ve oradad yapılan tahlil ve tetkikler sonucu raporum % 80 olarak tekrar verildi.Bunun üzerine raporum hastane tarafından deftedarlığa oradan da maliyeye gönderilip 3 veya 4 ay sonra iş yerine bilgi geleceğini söylediler.Benim sorum

1- İki defa % 80 olan raporumu Merkez sağlık kurulu düşürebilirmi.

2-SGK olmadan önceden rahatsızlığım vardı lakin beni rahatsız edecek derecede çok fazla değildi ,fakat zamanla ilerledikçe hastalığımın belirtileri yükselmeye başladı ve ozaman raporum yoktu 2012 de raporumu aldım şuan prim günüm 3260 ve 2000 sigorta girişim var malülen emekli olabilirmiyim.

Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1-Düşürülebilirde yükseltilebilirde bekleyip ögreneceksiniz.
    2-Evet malulen emekli olabilirsiniz ama süreç zorlu bence 2 yıl daha çalışın ve vergi indirim hakkı kazanır iseniz erken emekli olun ve büyük ihitmal ile kazanırsınız bu hakkı...

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın:Hocam

Benim sorum malülen emeklilik hakkında.

1-SGK olmadan önce küçükken geçirilen bir sakatlık veya hastalık durumunda SGK kişiyi malülen emekli edermi.Tabiki işe başlamadan önce geçirmiş olduğumuz sakatlık ve hastalık sonradan rahatsızlık ilerlemiş olduğunu düşünürsek,o zaman raporumuda yok işe girdikten sonra %60 ın üzerinde vergi raporu almış olursak o zaman ne yapmalıyız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlk sigortalı olunduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybının bulunmaması gerek. Bunu ıspat etme yükümlülüğü sigortalı kişinin, karar ise SGK'nındır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...