Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halil01 Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1995 de 20 günlük birişgünüm var 2001 e kadar boşlugum var 2001 den 2006 kadar ful yattı 18 ay askerlik yapdım askerden sonra kas hastalına yakalandım 2006 kadar yatan sgk normal olarak 2066sanra yatan sgk özürlü olarak şuanda pırımim 3080 gün ben nezaman emeki ola bilirim kac işgunum olması lazım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sizin için 2 şekilde emeklilik düşünüle bilir.
    1-Malulen emeklilik
    2-Vergi indirim hakkı kazanıp erken emeklilik

1- Malulen emeklilik
    Malulen emekli olabilmek için en az 10 yıl ssk lı olmak , 1800 gün prim ödemek , 60% ve üzeri raporunuz olması gerekli..
    60% rapor alabiliyor iseniz, direk sgk ya malulen emekli olmak için müracaat edin ve rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edilin.

2-Vergi indirim hakkı alıp erken emeklilik
    Vergi indirim hakkı almak için çalışıyor olmak şart bir iş yerinde çalışıyor iseniz iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak Vergi dairesi ''mükellef hizmetler birimine'' vergi indirimi için müracaat edin ve yetkili hastaneye sevk alın.. Vergi indirim hakkı kazanır iseniz,Şu tablodan bakarak ne zaman emekli olacağınızı hesaplaya bilirsiniz.

2008 oncesi - 1995 sigorta girişim var. Kas hastasıyım. Ne zaman emekli olabilirim?

NOT: Malulen emeklilikte kurum sevki şarttır.Bireysel olarak alınan raporlar işe yaramaz..