Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    extra17 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim karaca
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    akciğer kanseriyim. sigorta girişim 2006.

malülen emekli olmak için enaz 10 yıllık ssk lı olmam gerektiğini söylediler.

1998 yılında pamukbank ta çalışırken pamukbankın kendi emekli sandığından sigortam vardı. bu sigortam ssk ya giriş tarihim olarak kabul edilemez mi. eğer edilirse emekli olabileceğim.

bir de kapatılan pamukbanktaki sigortamın takibini ve ssk ya devrini nasıl yapabilirim.

emekli olmamın bir yolu varmı bilge verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

98 sgortalılığınız emeklilikte sigorta başlangıcınız olarak kabul edilir. Eğer 1800 gün priminiz de varsa ve % 60 üzeri raporla malul sayılacak durumda iseniz, evet, malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    extra17 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim karaca
    Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akciğer ve beyin kanseriyim,sağlık kurulu başka birinin sürekli yardımına muhtaç olarak rapor verdi ve emekli oluyorum.Tam yüzdesini bilmiyorum ama sgk yetkililer % 90 ve üzeri işgöremezlik durumu olanlara verildiğini söylediler.En son çalıştığım iş yerinde raporlu olduğum günleri sayarsak 19 ay raporlu günlerim sayılmazsa 10 ay çalışma günüm var.Yasada kıdem tazminatı almak için en az 12 ay çalışmış olmak şartı aranıyor.Benim sormak istediğim bu durumda herhangi bir tazminat hakkım,alacağım bir toplu para veya devletten alacağım bir yardım varmı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşyeriniz raporlu olduğunuz tarihlerde sigorta primlerinizi yatırmışsa, işyerinizden kıdem tazminatı alabilirsiniz. Yatırmamış ve süre 12 aydan azsa, o zaman bir hak doğmamış demektir...