Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4 Ocak 2014 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bayrakdar Mesajı Gör
    Selamlar31.12.2013 tarihinde. 01.09.2013 tarihi itibari ile emekli oldum.9475 gösterge 70 oran hisse tam 3450 gün üzerinden 2013icin 934 tl maaş çıktı.Bilgilendirme amaçlı paylaşıyorum.

Merhaba1962 doğumluyum.1979 9 ay SSK giriş 3450 gün ve borclanabilecegim 550 gün askerlik var.Geçirilmiş. 5 anjiyo 4 stend ve 1 bypass ameliyatı var.2011 12 ay daEn son 2013 1 ayda rahatsizlanip hastaneye yattım.Netice olarak EF min 0/0 20 olduğu ve bir sürü daha organ yetmezliği ile ilgili ekiptriz raporu verdiler.Bakırköy'de devlet hastanesinde malulluk icin saglik kuruluna girdim tabi SGK ya başvuru yaparak.Raporu vermediler ancak raporda görebildiğim ağır vücut yetmezliği idi.Hafta bası Kartal kosuyolu kalp has.kalp nakli icin kaydımı yaptılar.

Sorum :Malulen emekli olma şansım varmi ?
    Sonucu nasıl öğrenebilirim ?Emekli maaşım yaklaşık ne kadar olur ?
    Tabi hayırlısı ise emekli olablirsem.Cevaplarınız icin şimdiden sagolun

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bayrakdar geçmiş olsun bende bir kalp hastasıyım metobolik diğer hastalıklarla bereber yüzde 68 özürlüyüm formüllerden oranlardan konuşulmasına rağmen öğrenebildiğim kararın hastaneden alınan özür oranlarına pek bağlı olmadığı yada bağlı ise hastalıkların tipleri kısaca çok sağlıklı bilgilere ulaşamadım kıstas olarak ne kullandıklarını bilen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim ef 20 oldukça düşük bir oran özür oranıda yüsek olması lazım benim bir arkadaşım senin durumunda idi kalp nakli yapıldı kalp vücuda çok iyi uyum sağladı emeklililk başvurusunda yüzde 30 oranında özürle ret cevabı aldı yalnız metobolik hiç bir rahatsızlığı yoktu tekrar geçmiş olsun....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Malulen emeklilik de kabul edilebilir ama, keşke malulen emekliğe değil de, askerlik borçlanması yapıp priminizi 3600'e tamamlayarak erken Yaşlılık emeklilğine başvursaydınız. O zaman emekliliğiniz kesin olurdu.

Sonucu bekleyelim... Eğer başvurunuz malul olmadığınız gerekçesiyle reddedilirse, aşağıdaki prosedürle erken Yaşlılık emeklilğine başvurursunuz:

1- Bir işyerinde 10 gün sigortalı çalışan olun ve linizde bulunan % 40 üzeri raporla defterdarlığa sakatlık indirimi için başvurun: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

2- Elde edeceğiniz sakatlık indirimi size aşağıdaki tabloya göre erken Yaşlılık emeklilği hakkı da kazandıracak. Bunun için sigorta müdürlüğüne gidip başvuru yapmanız yeterli olacak. Prim gününüzün 3600'e tamamlanması için yeterli günü askerlik ile borçlanın...

2008 oncesi - Kalp hastasıyım. 3450 prim günüm var. Malulen emekli olabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, ben 07.03.2013 de emeklilik icin başvurdum.Bakırköy devlet has. EF ölçümü 0/0 25. Bağcılar SGK ya hastane raporum ekleri ile gitmiş.ancak halen gelişme yok.sonuc ne zaman belli olur?Süreç nasıl işliyor?birde malulluk emekli maaşı tahmini olarak ne kadardır.Not 1962 dogum. 1979 ilk ise giriş 3450 gün prim var.askerlik borçlanmadım.ama o sansimda var.Selamlar

SagolBende Kartal da kalp nakli icin tetkikler yapılıyor.

Sagolun Cevap almak gercekten sorun SGK da.

MerhabaMalulen emeklilik icin başvurdum.kalp rahatsızlığım mevcut.EF 0/0 25 kurul ara karar vermiş daha gitmedim SGK ya .yarın gideceğim.ancak ara karar ne anlama geliyor ? Bilenlerden yardım ricası

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

%100 malül olursunuz fakat askerliği borçlanıp, yaşlılık için başvursanız daha iyi olur gibi.
    EVRE VI:

Fizik muayene ve ekokardiyografi ile kalp yetmezliği tanısı konulan, ejeksiyon fraksiyonu %30’un altında olan veya NYHA sınıf –III-IV hastalar 100

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar,Sürekli 0/0 100 raporu yeterli görmemişler.Üniversite hastanesinden sadece KARDİYOLOJİ den ek tetkik istemişler.Artık daha ne kadar bekleriz.Bilen varsa yardım.Birde SGK nin evrak takip sistemi değişmiş .yeni sistemi bilen varmi?saygılar

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eger malülen kabul etmezler ise oturan boga arkadaşımızın dedigi gibi biyerde calışan gözükerek vergi indirimine baş vurarak % 40 ve üzeri rapor alarak engelilere tanınan erken emekli baş vurusunda buluna bilirsiniz erken emeklilik malülen emeklilikten kolaydır biraz daha kurum malülen emeklilikte baya ugraştırır malülen emeklilik için askerlik ödemesi yapmanıza gerek yok 1800 gün pirim yeterli egerki kabul olmaz ise vergi indirimi ile 3600 günden emekli ola bilir siniz girişiniz eski, oldugu için 3450 piriminiz var ise 150 gün asker borclan ması yapmanız yeterli olur şayet vergi indirimi onaylanır sa

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ,

istanbul sgim ist.saglik kurulu maluliyet servisi'ne zimmetten çıkarıldı

ne anlamdadır ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    195
    Verilen Beğeniler
    85

Dosyanız size gönderilmek üzere o bölümden çıkarılmış..

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba İl saglik kurulunun istediği uni.hastanesi ek saglik raporumu incelemiş ve cevabı ilçe SGK müdürlüğüne göndermiş. Sonucu bilmiyorum ancak soramak istediğim eğer sonuc olumlu ise ki ilk kurul raporu 0/0 100 idi bu nunda öyle olması muhtemel,emekli olup olmadığıma ilçe SGK mı karar verir ve nasıl öğrenirim.cevaplariniz icin şimdiden sağolun,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Malulen emeklilikte SGK bölge sağlık kurulu karar verir.

Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 415 32 03-4-5-6

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 16.09.2013 istanbul sgim bağcılar sgm destek hizmetleri (giden evrak) servisi-3 elden sevk edilmek üzere işlendi
    2 17.09.2013 istanbul sgim bağcılar sgm destek hizmetleri (giden evrak) servisi-3 zimmetten çıkarıldı
    3 19.09.2013 istanbul sgim ist.böl.sağlık kurulu maluliyet servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
    4 19.09.2013 istanbul sgim ist.böl.sağlık kurulu maluliyet servisine zimmetten çıkarıldı
    5 04.10.2013 istanbul sgim bağcılar sgm destek hizmetleri (gelen evrak) servisi-2 elden sevk edilmek üzere işlendi6
    04.10.2013 istanbul sgim bağcılar sgm destek hizmetleri (gelen evrak) servisi-2

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hiç bir şey anlaşılmıyor maalesef. www.turkiye.gov.tr adresinde emekli maaşınızın ne kadar olduğuna dair bir yer var. Oraya bakın bakalım bir rakam işlenmiş mi, bir hareket var mı?

Üye
    Bayrakdar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sagolun, Bugun ilçe SGK yıl aradım cevap gelmiş 2.raporun sonucu oda tamam bu seferde ekokadiyografi çekimini istemişler son olarak.

Tabi gene Pendik yolları ta bakirkoy den.

Mrb.İST HUS BSK SGK da ne demek.malulen emeklilik icin istenen son evrakı ilçeye teslim ettim şimdi buraya yollamışlar HUS NE DEMEK.yardimlariniz rica

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    HUS ne demek ben de anlamadım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri