Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blueoasiss Avatarı

Gerçek Adı
    aydın akdoğan
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Size emeklilik ile ilgili bir sorum olacaktı.Adım Aydın Akdoğan

Doğum Tarihim:05.09.1978
    İlk Defa Sigortalı Olduğum Tarih:12.07.2002 (sigorta başlangıcından önce diyalize giriyordum ve özürlü raporum vardı)
    Ssk Prim Günlerimin Toplamı:2620 (askerlikten muaf tutuldum)
    Özürlü Kadrosundan Kamuda İşe Başladığım Tarih:04.08.2010 (960 günüm var memur olarak)
    Özürlü Raporum: % 51 (2006 dan önce % 80 olduğu halde kanun değişikliğinden sonra yeni rapor almak zorunda kaldım)
    Yukarıdaki şartlar altında ne zaman emekli olabilirim acaba?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aydın bey,
    5510 sayılı yasadan sonra memur olduğunuz için emekliliğiniz şu şekilde olacak,
    1 Ekim 2008 Sonrası Sakat Statüsünde İşe Giren Memurun Emekliliği

5510/madde 28

Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün.

Ayrıca kurumunuza müracaat ederek ssk günlerinizi hizmet birleştirmesi yapınız..

Hizmet birleştirmeden sonra sizde biliyorsunuz ki memurluk ahayatına giriş süresi geri çekiliyor bu konuda terettütlerim var ve halen emekli olan bir engelli kardeşimiz yok. Hizmet birleştirmesi sonucu 5510 sayılı kanunun çıktığı tarihten geri ye gider ise nasıl bir uygulama yapılacak bilemiyorum.

Üye
    blueoasiss Avatarı

Gerçek Adı
    aydın akdoğan
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim ilginiz için.