Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malulen emekli olabilmek için hangi hesaplama kullanılmakta? iş gücü kaybı oranı farklı özürün genel vücut oranı farklı deniyor iş gücü kaybı hesaplanırken birden fazla olan özrün en yüksek oranı esas alınır deniyor
    ben yüzde 68 özürlüyüm en yüksek oranım yüzde 50 ile kroner bypass ve komplikasyonlarında diğer leri 20 10 diye sıra ile gitmekte toplamı 90. unutulmuş poli nöropatiyi de ekletirsem yüzde yüz olur belki de geçer

tüm bu özürler bir birine geçik metobolik bir hastalık ve onun oluşturduğu hastalıklar. şimdi emeklilikte hangisi esas alınacaktır...

Üye
    halil30 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla benimde 68 raporum var ama ret cevabı geldi ve bende çok kötü olanlarada ret cevabı geldi malüllük bekleme bu devlet düşene birde kendisi vuruyor

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3ay önce özürlü kartı için müracat ettiğim de özür oranı yüzde 68 olan bir rapor aldım aynı hastaneye aynı tektiklerle malulen emeklilik için tekrar müracat ettim aynı tektikler üzerinden çok farklı sonuçlar verdiler resmi kağıtlarıda alarak kuruldan çıktım sonuç bir skandal asistan doktorlar sayesinde tıp tarihine geçtim konunun il sağlık müdürlüğüne iletirsem herhalde bu seferde bu adam olimpiyatlarada girer derler mevcut raporum malulen emeklilik için nasıl kullana bilirim raporda sürekli ibarelidir...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Malulen emeklilik söz konusu olduğunda elinizdeki raporu kullanamazsınız, kurum sevki şarttır. Ayrıca maluliyet cetveli'ne göre malul olmanız gerekir, rahatsızlığınız maluliyet cetveli 'ndeki şartlara uygun değilse vergi indirimiyle erken emekli olabilirsiniz.

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oranın nasıl hesaplandığı önemli tek kalemde 68 olsa sanırım sorun olmuyacak

raporumdaki teşhis ve tanılar maluliyet cetvelindeki teşhis tanılarla birebirdir işin skandal tarafı aynı teşhis ve tanıların aynı hastane aynı tektiklerle farklı yorumlanması kabaca tabirle şeker hastası birine a sen iyileşmişsin şekerin geçmiş denmez bende kalp yetmezleği bypass şeker kolestrol poli nöropati var hepside komplikasyon yapmış şekilde hepside medula sisteminden takip ediliyor işte saçmalık burada...

bülent bey maluliyet için hazırlanan roporlarda hastane yüzde değerlendirme yapıyormu yoksa tanıyı koyup sgk gönderip kararı onlaramı bırakıyorlar malulen emeklilik için başvurdum hastenerin hepsi başka telden doktarlar ayrı telden çalıyorlar özürlü raporundaki gibi yüzde yazılan meslekte iş kaybı oranını sgk kabul etmez diyorlar sözünü ettiğim hastanelerin ikiside devlet hastanesi hangisi doğrudur?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

malüliyet tespitinde oran yazmaz dogru söylemişler ben ikikere girdim oranyoktur teşhisi yazarlar ankara onay verirse 3/2 iş kaybı olduguna ozaman emekli eder

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Slm ,

15 yillik memurum ,

Bende gecen hafta icerisinde maluliyet icin universite hastanesine sevk edildim . . . Heyete sevk yazimda"BULUNDUGU GOREVI YAPIP YAPAMAYACAGI YAZIYORDU." Heyet sekreterligi rahatsizligimi sorup KARDIYOLOJI ve ENDOKRONOLIJI servislerine gonderdi . Daha sonrada raporunuzda oran yazmayacak . Gorevinizi yapip yapamayacaginizi belirtir ibare olacak ve bu raporu ilgili bolumden 3 dr onaylayacak dedi .

Üye
    tascam Avatarı

Gerçek Adı
    tayfun
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar,
    malulen emeklik cetveli ve oranlarını içeren linki verebilirmisiniz,teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maluliyet cetveli

% 60 ve üzeri rapor alıp red kararına karşı dava açmak için de: sakatlık oranı cetveli
    Ek bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...