Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seyyar Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 23 yıllık memurum vergi indirimim var ver ind. süre yoktu emeklilik için mür. ettim. sgk yeni rapor istedi onuda hallettim. sgk emekliliğimde sakınca yok dedi bakanlığım şimdi beni emekli ediyor. kontroll muyenesi varmı yazıda yok. bu emeklilik işlemleri bitincemi belli olur. ve kontrol muayenesolursa ve rapor %40 altına düşerse yeniden memurluğa dönermiyim yoksa dolaylı yoldan işten atılmışmı olurum bana yardımcı olabilirmisiniz. not: % 42 İLE SAKATLIKTAN EMEKLİ OLUYORUM

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kurumunuz sizden gerekli belgeleri istemek için haber verecektir.

Üye
    seyyar Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın officer benim her evrak tamam yalnızca imza atacam şu an izindeyim izin dönüşü zamanım bitiyor tebliğ edip işim bitiyor kontrol muayenesi sonramı belli olacak

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

e-türkiye uygulamasından takip edebilirsiniz.

Üye
    seyyar Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonradan sakatlanan memurum sgk yeni rapor istedi %42 olarak onayladı ve emekliliğimde sakınca yoktur diye kurumuma yazı gönderdi şimdi emeklilik işlemlerim devam ediyor.
    Ancak kontrol muayenesi varmı belli değil hastane raporu yüzdelik olarak belirtmedi
    kontrol muayenesi olursa ne zaman haberim olur. Birde %42 40 altına düşerse memurluğa dönmem söz konusumu. Teşekkürler

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Slm ;
    Bende benzer durumdayım 15 yıllık memurum ve yüzde 60 vergi indirimim mevcut 16 yılımın dolmasını bekliyorum . Birkaç sorum olacaktı .

1- Hangi kurumdasınız ve başvuruyu nereye , nasıl yaptınız.
    2- Başvuru tarihinden sonraki süreç nasıl gelişti (dilekçenizden sonra hastane sevki için geçen süre ve onaylanma aşamalarındaki gelişmeler . . .)

Memurların erken emekliliği konusunda çok az forum başlığı var ve erken emekli olan 1-2 arkadaş mevcut . Paylaşmanızı rica ediyorum

Üye
    seyyar Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MEMURSANIZ KENDİ KURUMUNUZA BAŞVURACAKSINIZ. sgk memurun vergi indirim raporunuz kabul etmiyor.
    yeniden rapor istiyor. sorun burada değil sorun raporunuz süreklimi sürekli değilse hiç uğraşmayın.
    kontrol muayenesi sakat ,işlemler 4 5 7 8 ay sürebiliyor. 1 2 arkadaş emekli olmuş diyorsunuz kimler nasıl olmuşlar kontrol muayeneleri varmıydı bi öğrenirseniz. bende yararlanabilirim.

Üye
    seyyar Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arkadaşlar sayın oturan boğa öncelikle sizin bu konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorum. Sakatlıktan emekli olma hakkı kazandım emekli işlemlerim başladı
    kontrol muayenesinden söz ediliyor bunu nasıl öğrenecem sgk dan
    gelen ilk yazıda yalnızca %42 raporunz onaylandı emekliliğinizde sakınca
    yoktur denildi kontrolden falan bahsedilmiyor kontrola tabi olup olmadığıma
    daha sonra bildirecek sgk. Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kontrol muayenesi istendiğinde, bu bilgi size gönderilen SGK evrağında açık olarak yazar. Eğer bu şerh düşülmemişse evrakta, o zaman emeklilğinizde bir kontrol muayenesi istenmemiş demektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seyyar Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey bu gün 02.04.2013 sgk ı aradım kontrol muayenis şerh düşülmemiş fakat bu kontrol muayenesine çağrılmayacağım anlamına gelmezmiş bu durumda kontrole çağırılırsam dava açma hakkım olurmu şerh yoksa neye göre kontrole çağıracaklar
    birde %42 raporum 40 ın altına düşerse tekrar memurluğa dönme şansım varmı yoksa işler kötü teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teorik olarak herkesi her zaman kontrole çağırabilir sgk. Ama başta br kontrol yoksa ya da sahtecilik ihbarı ile bir denetleme yapılmayacaksa, sgk ekstra kontrol istemez...

Emekli olduktan sonra, emekliliğinize temel olan durumunuz değişmediği sürece, emekliliğiniz iptal edilmez. Edilirse, dava açar, hakkınızı korursunuz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...