Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturan boga bey ben şimdi 25,10,1984 dogumluyum 2008de %40 sağlık kurulu rapor aldım aslı kayboldu cölyak ve Lh hormon eksıklıgınden askere gıdemedım raporum var.şimdi sorum 2001 yılında ankara N.m.N HASTANEDEN Obsesif-Kompulsif Bozukluk test koydular ve ben muhane ıcın rapora ekletmedım şimdi ssk olarak olarak calısmak tayım özel sektor de baslangıc tarıhım 01.2007 den vergıden ındırımım var.
    erken emeklilik malulen 1800 gunle %60 rapor almam ıcın neyapmalıyım hastalıgım dan calısamıyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sizde biliyorsunuz ki malulen emekli olmak için 10 yıl 1800 gün %60 ve üzeri raporunuz olması gerekli.Malulen emekli olabilmeniz için 10 yıl hizmetinizi tamamladıktan sonra SGK ya müracaat ederek malulen emekli olmak için müracaat edebilirsiniz.

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi anladım malulen emeklilik ıcın ı ama benım demek ıstedıgım dogustan olanlar bu yasadan yararlanmıyor ama calısamayacak durum da olanlar doktor karrarıyla olanlar ne yapmalı onu demekıstıyorum yanıtlarmsınız...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kurum kolay emekli etmiyor 1800 pirim 10 yıl şartı aran makta fakat calışamıyacak durumda iseniz 10 yıl şartıda aranmaz %60 rapor almanız birşey fark etmez malülen emekli olmanız için sgk nın 1800 doldurup şahsen müracat edip kurumun sevki ile rapor almanız vede ankaranın onayı gerek % 80 alıp malülen emekli olamayan arkadaşlarımız var hele birde rahatsızlığınız doğuştan ise dahada zor allah kolaylık versin

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allakası yani anlayacagın dogustan hastalıgım 2001de ankara hastenesı Lh hormen eksıklıgı veObsesif-Kompulsif bozukluk ve bır tanıdaha koydular adını unuttum raporda yazıyor 2005 tenumune hastnesı P verdı cölyak tanı yoktu ozaman 2022 maas ıcın ankaraya gıttı kabul etmedı ve 2008de egıtım arastırmaya sevk ettı ve%40 aldım sigorta baslangıcım 2007.01 egıtım arastırmada cölıak hastalık ta koydular 2004de askere gıdemedım rapor verdıler yanı anlayacagınız

01.10.2001 tarıhınde elektrıkcıde calısıyordum cıraklık okula gıdıyordum ve rahatsızlıgım oldu ve yukardakı hastalıklardan fazla calısamadım: sigotam yastan dolayı yatmadı:

cölyak+hiporat hipodizim+Lh hormon eksıklıgı+Obsesif-Kompulsif
    askerlik yapamadım keske yapsaydım. isterdım ama olmadı .

şimdi % 60 rapor alsam da olmuyormu? ilk işe girdigimden olan hastalık tarıhınden malul aylıgı baglanmaz ölemı. erken emeklilik ıcın 4040 ve 20yıl sarta bakarız sapredecez ozaman:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

SGK malulen emekli etmek için maluliyet cetveli'ne göre tek bir durumdan malul olmayı şart koşuyor. Yani, standart uygulama ile sizin malulen emekli olmanız mümkün değil.

Ancak sakatlık oranı cetveli'Ne göre % 60 ve üzeri rapor alıp, malulen emeklilik başvurunuz reddedildiğinde dava açabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan abı sımdı ben yenıden heyete gırsem %60 rapor aldımmı malul emekli olabılırım ama 1 hastlıkta yuzde 60 olcak . cölyak lı hastlar işlerde guluten yıyemıyor ve calısma gucu gıdıyor dikkat edemeyınce.

şimdi ne yapmalıyım oturan abı saten %40lık rapor vergi indiirım var ve sımdı %60 rapor alsamda sgk malul ıcın basvuracam ölemı yenıden vergı ındıırm alcammı? ve hangı sartlarda emekli olurum sayı n oturan boga abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emeklilik başvurunuz "durmunuz maluliyeti gerektirmiyor" diye reddedildiğinde, o red kararına karşı dava açacaksınız (bu sürecin vergi indirimi ile hiç bir ilgisi bulunmuyor)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boga abi anladım sımdı özel sektorde 1bucuk yıl calısıyorum gun sayım 900 vergı ındırım aldım ve 1800 gunu dolduruncamı hastenden muhane olup ` alırsam sizin dediginiz gibi sgk a varıp dilekcemle bırlıkte rapor ve gereklı dosyaları goturmelıyım ankara cevap verecek ve benı muhane ıcın doktor bu malulen emekli olabılrımı? yazısı gelırse emekli olcam ama ''RED'' gelırse sosyal guvenlık kurumu nu dava acacam'sizce karar ne olur mesela.

bu ay psikyatrıde kontrolum var doktorla konusacam bakalım ne dıyecek ve konulara yazacam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İnanın bilemiyorum. SGK malulen emeklilik konusunda acayip ketumdur. Şansınızı deneyeceksiniz...

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan abı sizi yoruyorum kusra bakmayın ben sımdı söyle acıklayım ben 01.10.2001 yılında oto elek. cıde calısıyordum ve cıraklık okula gıdıyordum,primım yatmamıs hastalık sıgortası yatmıs, ama nedense gucum azaldı ve calısamaz duruma geldım 2001 yılında ank. numune hastende 1ay yattım. ve tanı konuldu>hiporat hipodizim+Lh hormon eksıklıgı 2005 yılında bu hastalıktan P heyet rapor aldım 2022 kapsamında gonderdım ve kabul edılmedı meram tıp hastanede %40 onaylandı ve 2007de işte 1yıl calıstım sgk sıtede 01.05.2004ten prim ve hızmet uygulama gecılmıstır. yazıyordu sılınmıs ve e devlet te yazıyor ondan sonra 2022 maası aldım. ve 2011de sımdı özel sektorde calısmaktayım. bunların faydası olurmu.hiporat hipodizim+Lh hormon eksıklıgı+cölyak sonradan farkettıgım ve pisikyatrıye gozukmedıgımden heyette hipObsesif-Kompulsif ıcın gozukmedıydım. bunların faydası olurmu

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Ömer demiş ki:

"şimdi anladım malulen emeklilik ıcın ı ama benım demek ıstedıgım dogustan olanlar bu yasadan yararlanmıyor ama calısamayacak durum da olanlar doktor karrarıyla olanlar ne yapmalı onu demekıstıyorum yanıtlarmsınız..."

Ömer çalışmaya başladıktan sonra rahatsızlanmışsan ya da rahatsızlıkların artmışsa ilgili mevzuat hukumlerine uygunsan malulen emekli edilirsin.
    Ama sen çalışmaya başlamadan önce bu hastalıklara sahip olduğun için SGK seni malulen emekli etmez.
    Red cevabına karşı dava açsan da sonuç değişmez.
    Çalışmadan önce bu hastalıkların varsa SGK o hastalıklarının işe girmeden önce mevcut oldugunu ispatlar ve bu delillere ulaşır.
    Bu durumda da dava açsan bile kaybedersin.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mazlum 1800 tamamla sgkya müracat et buradan kimse %100 olursun veya olamazsın diyemez kıs met işi biraz allah hakında hayırlısını versin

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ömer, Yukarıda da dediğim gibi ilk önce 1800 gün prim şartını yerine getir ve malulen emekli olmak için sgk ya müracaat et.Malule emekli olamaz isen yargı sürecini başlat yine malulen emekli talebin olumsuz olur ise, Önerimiz çalışmaya devam etmem zaten vergi indirim hakkı almışsın tek yapman gereken prim gün sayını tamamlayarak erken emekli olmak olacaktır. şu tablo işini görür 2008 oncesi - %40 raporla işe başladım, şimdi malulen emeklilik için başvurmak istiyorum..?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Officer, yaptığım yanlışa değinseydin ya ablam yazdıklarımı okuyup da millet yanlış bilgilenmesin benim yüzümden. Hay Allah, kafam!
    Ben de diyorum ki bu İlker Mazlum'un çalışmaya başlamadan önce hastalıkları olmasına rağmen neden bu konuyu es geçiyor, malulen emekliliğe de başvur diyor, diyorum.
    Sonra aklıma geldi

Mazlum sen İlker'in dediği gibi yap. ben bu konuda önemli bir konuyu atlamışım seni eksik yönlendirmişim. sen çalışmaya başlamadan önce bu hastalıklara sahipmişsin ama bu hastalıklar malul derecede olmadığı için sorun yok.
    işe başlamadan önce malul olduğu tespit edilenler malulen emekli edilmez.
    İLker'in dediklerini yap sen oldu mu? İlker bu konulara daha vakıftır, iyi bilir. Ona uy sen bu konularda.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon