Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilker. kalem dedıklerınızı yapacam hayırlısı önce 1800 gun %60 yapacam sgk a varcam malul tespıtı ısteyecem onlar benı hastneye gonderecek ve raporum ankaraya gıdecek en gec 1 ay surer egerkı kaybetsemde yenı rapor sahıp olcam erken gunden gıne emeklı olurum

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem sgk bilgi edinmeye senın dedıgı n gıbı yazdım bu hastlaıklarımı yazdım ve 2007 de işe basladım malulen emekli olacagımı sgk dedı dogrumu? dedım cevap gelır. tabı %60 1800 +10yıl sıgorta lık gun dıye yazdım.hastalıgım arttı dıyede yazdım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bilgi için gönderilecek SGK cevabı açıklayıcı olmayacaktır. Bir anlamı da yok zaten. Malulen emeklilik için başvuru sürecini başlatıp sonucu görmekten başka bir yol yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boga abi sımdı dogru dıyonda ozaman da işi bırakmam gerekecek ve bırde olumsuz olursa?kalem dedigi gibi yapmam gerekmezmı? malul tespıtı yaptır demıstı bana sence ben sımdı malul için rapor alsamda aynı nasıl yapmam gerekır bana yardımcı olurmusunuz...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

İki seçeneğiniz var:

1- Malulen emeklilik için başvurmak (işten ayrılmanız şart).
    2- Maluliyetinizin tespiti için başvurmak (işten ayrılmanıza gerek yok). Maluliyetiniz sgk tarafından onanınca, o zaman malulen emeklilik için işten ayrılıp başvuru yapabiliyorsunuz.

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem kelebek oturan boga denedım ama malulen emeklilik için sgk bilgi edinme 2007den 2017 de doluyor dedı ve 927 gununuz var dıye imeil attı bugun 10yıl 1800 gun sartmıs ve burada askerlık yaptıysam ınermıs ama askerlık yapmadım. ve bırde ne olur ne olmaz dıye ankarada arkadas gıtmıs aynı sölemıs onlarda aynısını ıletmıs arkadas dedıgıne gore 2007 den 10yıl tamamlasın demıs ozaman basvursun demıs. ben kalem dedıgı gıbı yapacam malul ıcın tespiti isteyecem olursa . teşekkürler bakalım ne cıkacak oturan boga

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb sayin oturan boga ben 2008 de raporum %40colyak hiponadizim hiponad lh hormon eksiklik simdi calisiyom vergi muhafim opsif kompolsif bozukluk depresyon var ama muhane devvam ediyor astim bronjitte ayni simdi calisma guclugu cekiyom onceden malul kapsaminda 1den fazla hastaluk yoktu sim malul olmam icin ne yapapilirim ne gerekir

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yapmanı gereken 10 yıl 1800 primi tamamla yıp malüllük tespiti için hastaneye sevk almanız ayrıca malüllük tespiti için işten cıkmanıza gerek yok eger iş gücü kaybı 60 olarak onaylanırsa kurum size çıkışınızı alın gelindiye kagıt verir ben calışırken baş vurdum rapor olumlu cıkınca kurum emeklilik işlemleri için çıkışınızı alın gelindedi yani istifa edip kuruma başvurmanıza gerek yok karar olumlu çıkarsa çıkış verir siniz yapmanız gereken prim ve yılı tamamlayıp kuruma malüliyet tespiti için hastaneye sevk almanız

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allakasi malul aylik degisti resmi gazetede metapolizma bez hastaliklar varbenimki colyak metapolizma simdi opsif kompolsif bozukluk tedavi ediliyor 8ay oldu ilacla ozaman malul de gecmiyordu simdi geciyor dedim doktora taniyi rapora eklefeyim doktor az oran verirler dedi ne yapmaliyim isyerinde stres oluyor depresyon var pisikolosi de gozukuyom ankarada 2001yilinda yattim oradaki doktor soledi pisikologa gozuk yardimci olurmusunuz ilacla olmuyor.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yap manız gereken yukarda belirtigim gibi pirim ve yılı tamamlamak ve sevk almak ve kullandıgınız ilç raporları ve epikri gibi hastalıgınızı daha net tanımlıyacak belgelerle gitmeniz ve gerekli polikliniklere muayene olmanız yararınıza olur burdan kesin emekli eder diye bir netice veya başka birtavsiyede bulunamayız allah hakınız da hayırlısını versin

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ooo arkadaslar ona bakarsanız benım ıse ılk gırıs raporum %45 ve sadece servıkal selebral palys dıyeydı.
    şuan ıse %73 ve kardıyolojık problemım kbb lık % 60 ısıtme kaybım her ıkı kulak ıcın, fızık tedavıden %5 ve psıkıyatrıden %10 rahatsızlıkları eklendı ...
    2300 gun 11 yıl sgk lık surem olmasına ragmen ben bıle malulıyete basvuru yapamıyorum. artı yenı yasaya gorede hastalıgım genetık ve nörolojık yanı..
    gerısını sız dusunun artık

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cirkin kedi calisiyorsan hastaligin maniyse calismana ve isten onceyse olmaz ama isegisinde meydana geldiyse malul sayilacak hastaliklar var. Resmi gazetede yayinlandi 01.09.2013 genelge

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni yasaya göre ilk işe girdiğinde %60 oranının altında raporun varsa malulen emeklilik için başvuru yaptığında % 60 oranında rapor alabilirsen malulen emekli olabilirsin.

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

malulluk tespitı için başvuru yaptım . gelişen olayları burda sizinle paylaşacağim.
    attık kuyuya bır taş bakalım ne çıkacak bahtımıza
    işe giriş %45 giderek oran arttığı için 2002 %45 2007 %63 2011 %74 olarak geşişti . başvuru yapmadan önce eşim sgk ile görüştü . olma şansı var demişler .. şuan devlet hastanesine rapor tespiti için sevk ettiler.. haftaya heyete giricem..
    haydı hayırlısı

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayırlısı inşallah

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon