Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veko Avatarı

Gerçek Adı
    Vehbi
    Son Giriş
    02.06-2013
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın forum kullanıcıları
    20 / 03 /1960 dogumluyum . Hesaplarıma göre ve daha başka bilirkişi tafsiyelerine göre emekliliğimi doldurduğumu ve hak ettiğimi düşünüyordum.Taki emeklilik işlemlerimin başlaması için müracat edene kadar.
    Uzunca bir müddet isteğe bağlı olarak prim ödedim fakat gerekcesini ve nedenini bilmediğim bir nedenle, isteğe bağlı ödemelerimi bundan sonra Bağkura ödemem gerektiği söylendi ve bende doğal olarak, isteğe bağlı prim ödemelerimi, Bağkura ödemeye başladım. Fakat daha sonra bağkurdan daha fazla ödeme yapmaya devam edersen, emeklilik tarihimin çok uzayabileceği söylendi ve bende 4 Nisan 2012 tarihinde bağkura isteğe bağlı prim ödemelerimi dilekçe vererek durdurdum. Bu arada bir kurumda çalışmaya başladım ve prim ödemelerim normal SSK üzerinden ödenmeye başlandı. Bu esnadada Askerlik hizmetimin borçlanma bedelinide ( 6018.00 tl ) Tc Ziraat bankasına ödedim..
    Sayın yetkili yukarıda yazdığım bilgilerin ışığında 5000 iş günümü tamamladığımı ve emeklilik hakkımı kazandığımı telakki ediyorum. Fakat SSK da emeklilik işlemlerim sırasında bana Bağkura daha fazla ödeme yaptığım ( ki bu fazla gün sayısı sadece 4 gündür ) için oraya 3.5 yıl daha ödeme yapmam gerektiği söylendi. Bu çok uzun bir süredir . Takdir edersinizki yanlışlıkla 1 prim ödemesi fazla yaptığım için için bağkurdan devam etmem adil ve doğru değildir, bu durum beni ve ailemi çok büyük ölçüde üzmüş ve mağdur etmiştir. Ben Bağkura dilekçemi vererek ödemelerimi durdurdum. Sadece çok küçük bir gün farkıyla bu haksızlığa maruz kalıyorum.
    Üstelik aynı zamanda yaş haddinden’de emekli olabilme koşullarımın olduğuda düşünülürse, Bağkurdan emekli olmak, benim için bir opsiyon olarak görünmüyor Sizden istirhamım bu yanlışlığın düzeltilmesi ve emeklilik hakkımın ya yaş haddinden yada normal 5000 iş günü neticesinde, yada yas haddinden teslim edilmesi için neler yapmalıyım
    Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir yerde 15 gün daha sigortalı çalışan statüsünde prim yatırdığınızda, ssk statüsünde emekli olursunuz. Size3.5 yıl diyen meemur bilmeden konuşmuş...

Kural şu: Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilik işlemi o statüde gerçekleşir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Başlığın Etiketleri