Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bolatarsiz Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1989 grişliyim 3600 günüm var 2012 aralık ayında kalp %43 göz %5 ortalama %46 özürlü raporu verdiler vergi indirimi almadım nasıl emekli olacam.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Elinizdeki raporunuzla vergi indirimi için defterdarlığa başvurup http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html vergi indirimi hakkı kazandıktan sonra emeklilik için başvuru yapabilirsiniz. Vergi indirimi için çalışıyor olmak gerekir, çalışmıyorsanızda 10 ilâ 15 gün çalışıyor gösterilip başvuru yapabilirsiniz.

Üye
    bolatarsiz Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli iken işe girsek bir sakınca olrmu.emeklime ters bir tarafı bulunurmu.yada işçi bulma kurumu aracılığıyla işe grip ondan sora vergi indirimi alıp emekli olmammı dorudur yani işçi bulma kurumu aracılığı ile işe girmemmi gerekiyor acaba

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

İşkur gibi bir şart yok, dilediğiniz işe girebilirsiniz hiçbir sakıncası olmaz..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bir yakınınızın/arkadaşınızın yanında 10 gün kadar ssk lı çalışan görünmeniz yeterli bu işe girişten sonra 2 gün 3 gün iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alıp Vergi dairesi ''mükellef hizmetler birimine'' vergi indirim hakkı acin müracaat edebilirsiniz. Bu hakkı kazanır kazanmaz emekli olursunuz..

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çalışırken vergi indirimi aldıgımızda e-türkiye den emeklilik başvurusu yapılabilirmi?herhangi bir sıkıntı olurmu?(kıdem taz.vb.)

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Her halükarda sgk ya gitmeniz gerekli e-devletten yapılan işlemler ne kadar doğru olur bilemem.

Üye
    bolatarsiz Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar yazıyorum arkadaşlar durumum size ızah ediyorum bilenler yazsın.1989 girişim var askaerliği borçlanırsam 4000 güne yakın günüm olacak 2012 aralık ayında %46 özürlü raporu aldım.rapor aldığımda siğortalı değildim.vergi indirimi almadım.raporum sürekli kronik.şimdi işe girsem ssk bana özürlü işe girmişin diyebilirmi.ayrıca duyduğum kadarıyla özürlü halde işe girip vergi indirimi alıp emekli işlemleri için başvurulduğunda işe girene ve işyerine sssk savcılığa suç duyurusunda bulunuyor diyorlar.bende bunun için işçi bulma kurumuna kaydoldum özürlü kadrosunda işçi bulma kurumu aracılığıyla işe girmeye çalışıyorum.nasıl emekli olacambilği verirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Raporunuzla işe girmenizin hiç bir ilgisi yok. İster işe girin ister girmeyin, aynı şekilde raporunuzu beyan edip etmemek ve sakat statüsünde çalışıp çalışmamak da size kalmış bir şey.

Yani, sigortalı olmak, o esnada vergi indirimi için defterdarlığa başvurmak vs. gayet yasak bir yol. Tedirgin olacak bir şey yok.

Defterdarlıktan sakatlık indirimi elde ettiğinizde, 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim şartıını tamamladığınız için, erken Yaşlılık emekliliği için hemen sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilrisiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bolatarsiz Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1989 girişliyim.
    1968 dogumluyum
    askerlik borçlanması dahil 4000 civarı günüm var.
    raporumu 2012 aralık ayında % 46 özürlü olarak aldım. vergi indirimi almadım.
    askerliği borçlanırsam 1987 ye gidiyor.

rapor aldığımda siğortalı değildim. şu an özürlü olarak iş arıyorum. vergi indirimi almadan özürlü emeklilğinden faydalanabilir miyim. kaç gün ve ne zaman emekli olabilirim.

10-15 gün siğortalı görünüp vergi ibndirimi için başvurup indirim yazısı gelmeden işten ayrılsak bir sakınca olurmu.emekli olmak için illaki vergi indirimi olmsı mı lazım

bilğilendirirseniz sevinirim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

işe gir iş yerinde 2-3 gün sonra çalıştığına dair belge al vergi dairesine git müracaatını yap daha sonra 2-3 gün daha çalış ve işi bırakHiç bir sorun olmaz. Yalnız vergi indirim hakkı ile ilgili belgeleriniz 1-2 ay içerisinde çalıştığınız iş yerine gelecek takip etmeniz gerekli

önerimiz vergi indirim hakkı ile ilgili yazınız gelene kadar çalışın kaybedecek neyiniz var maaşınızı alırsınız.

Vergi indirim hakkı kazanmadan emekli olamazsınız: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

2008 oncesi - 1989 sigorta giriş ve % 46 raporla ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    bolatarsiz Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim özürlü raporumda % 43 kalp,% 5 göz ortalama % 46 olarak sürekli kronik yazılmış agır özürlü değildir çalıştırılamayacağı iş alanları yerinde ise öz bakımını yapar yazılmıştır.raporun arkasında ise sadece sosyal yardım işaretlenmiştir.bu raporla malülen emekli olunurmu.öz bakımını yapar demekle ne demek isteniyor.ağır işlerde çalışabilirmiyim.raporu 2012 aralık sonu aldım.ayrıca bir sorum daha var vergi indirim belgeleri ankaraya gönderilmiyormu raporu aldığımda çalışmıyordum beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim.

Üye
    derderbo Avatarı

Gerçek Adı
    erdem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu kardeşim adamlar sabahtan beri laf anlatıyorlar ancak sen bildiğini okuyorsunsa, sn.yöneticiler sabırla cvp veriyor.ilginç

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

bolatarsız,
    % 46 raporun ile malulen emekli olamazsın en az 60% ve üzeri olmalı ki malulen emekli olabilesin.
    *öz bakım kendi ihtiyacını giderebilendir.
    *Siz vergi indirim hakkı almadan emekli olamazsınız bakınız yukarıda açıklama yapılmış.

Üye
    bolatarsiz Avatarı

Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emekli oldum yardımcı olan arkadaşlara tşk ler

Sayfa 1 / 2 12 SonSon