Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaklasık 5 ay önce malulen emeklılık için başvuruda bulundum.hastane raporu % 87 olarak tamamlandı ve heyete gırdım.ancak sgk tarafından iş gücü kaybının % 60 ını kaybetmedıgıme karar verıldıgıne dair yazı geldı ve yuksek saglık kurulunca yenıden degerlendırılmesı için itirazda bulunabılecegımi bıldırıyor.degerlı admın tecrube ve bılgılerınıze dayanarak itiraz harıcınde yapmam gereken ayrıyeten başka bır husus varmı önerebılecegınız?saygılar.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yapmanız gereken hemen itirazda bulunmak...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yüksek sağlık kurulu kararından sonra, eğer yine olumsuzsa, o red kararına karşı dava açmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

selam degerli yöneticiler.yüksek sağlık kurulundanda red cevabı geldi.hakem hastane talebindemı bulunayım ne yapacagımı şaşırdım.ayrıca 1 hafta önce daha önce aldıgım raporda ele alınmayan kronik bır hastalık (romatoıd artrıd)daha ortaya çıktı.yenıden kendı başıma hacettepeden özürlü raporu alma bşvurusunda bulundum.bu yenı raporda oran yukselırse işime yararmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

İtirazınızın ardından yine red gelmiş, bu durumda o red kararına karşı dava açmaktan başka yol kalmıyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şahsi başvurup alacagınız rapor malülen emeklilikte bir işe yaramaz kurum sevki ile alacagınız rapor gecerli olur sonuç alamaz iseniz yapacagınız tek şey kalıyor oda dava acmak malesef oda baya bir uzun süreç olur gene netice alamaz iseniz birinci dereceden vergi indirimi almayı deneyip erken emeklilige ugraşmanız gerekecek enkısa yolbu malülen emeklilikten sonra allah kolaylık versin

uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

allakasi ;birinci dereceden vergi indirimi almayı deneyip erken emeklilige ugraşmanız gerekecek demişsiniz bunun için ne yapmalıyım?su an ssklı çalışıyorum.başarılı olabılırmıyım bu yontemle malulen emeklılıkte.dava açsam tahmını sure ne kadar surer kazanabılırmıyım acaba!ne olur bır yol gösterın ayakta duramıyorum.çalışamıyorum yanı.

teşekkurler admın.davayı kazanamam diye düşünüyorum!yakın zamanda bu yolu denemiş olan bırısi görüşlerını paylaşırsa sevınırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bilemezsiniz... Bence bir avukatla görüşün. Şansınızı deneyin

uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

selam degerli yöneticiler.dava açabilmem için tanıdıgınız önerebilecegınız avukat adresi varmı ankkara merkezde?zira ben bugun 1 kişiyle görüştüm peşin 5000 tl istedi.özel mesajla ıletebilirmısınız varsa lutfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ankara'da bu konuda davaya bakan güvenilir bir avukat önerisi olan var mı?

uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

selam iyi gunler admin ,dava açabilmek için geçerli süre varmı?(örneğin ret kararı gelmesine muteakip 1 ay içinde dava açmalısın gibi)çünkü daha istedıgı parayı ayarlayamadımda?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

30 günlük bir süre kısıtlaması var diye biliyorum. Avukata sorun bence...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Tek hastalıktan yüzde 60 ve üzeri almalısınız. Birden fazla hastalıktan yüzde 87 aldıysanız kabul etmezler. Mahkeme için genelde 300-400 tl dosya masrafı olur başlangıçta. Avukatınız inşallah güvenilir biridir. Farklı avukatlarla görüşüp fiyat alsanız ve pazarlık yapsanız daha uygununu bulabilirsiniz. Maddi durumu olmayanlara devlet avukat tahsis ediyor ama sizin durumunuz acil sanırım. Allah yardımcınız olsun...

uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

teşekkürler dostempati.araştırıyorum bakalım hayırlısı

uzman 55
    Misafir Üye
    uzman 55 Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam %61 oranla 2. dereceden vergi indirimim onaylandı.ben bu şekilde 17 yıl 3860 gun şartı ile emeklilige başvuruda bulunabılırmıyım?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon