Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkan48 Avatarı

Son Giriş
    28.12-2009
    Saat
    23:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    s.a.
    Benim ilk sigorta girişim 1.11.1994
    doğum tarihim 10.2.1978
    94 yılında 40 gün
    95 yılında 141 gün olmak üzere 181 gün sigorta girişim var.

01.09.2003 ten buyana tarım bağkuru yatırıyorum .Arada geçen süre boş.
    1998 yılında bipolar olduğumu öğrendim. Rahatsızlığım nedeniyle askerlik yapamadım ve askeri hastaneden rapor alarak muaf oldum.

1- erken emeklilikten yararlanabilir miyim?
    2- ne zaman erken emeklilik için başvurmalıyım? o zaman geldiğinde neler yapmam gerekiyor?
    3- arada geçen boş süredeki primlerimi ödeme imkanı veriliyor mu?
    4- sigortaya geçsem daha mı iyi olur?

teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bipolar için hangi oranda işgücü kabı verleceğine göre emeklilik süreniz de değişir. Mesela bugün %60 ve üzeri işgücü kaybınızın olduğunu belgeleyebiliyorsanız (ilk sigortalı olduğunuzda bu hastlığın olmadığını da veri olarak alırsak), 1800 gn priminiz varsa, 10 yıllık sigortalılık süreniz de zaten dolmuş olduğu için, Malulen emekli olabilirsiniz.

Sürekli gittiğiniz doktorunuza, sizin için yüzde kaç oranında işgücü kaybı oranı verileceğini sorun bence. Eğer malulen emeklilik olamayacaksa, ondan sonra yine işgücü kaybı oranınıza göre erken emeklilik koşularınızı konuşuruz bu başlıkta...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serkan48 Avatarı

Son Giriş
    28.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

resmi doktorum malulen emekli olamıyacağımı,rahatsızlığımın tedavi edilebilen olduğu için ama sürekli aynı oranda çalışma gücümün olamadığı için % 40-50 işgücü kaybı raporu alabileceğimi söylemişti.
    forumlarda okuduğum kadarıyla son 7 yılda hangi sgk da daha fazla prim yatırılmışsa o sgk dan erken emeklilik hakkının olduğunu öğrendim. bundan sonra ssk ya geçsem bana fayda sağlar mı?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Serkan48
    17 yıl 3920 güne tabisin
    senin 15 yıl olmuş yaklaşık olarakta 2100 günün var
    hemen ssk ya gecersen 5yıl 1 ay ssk lı olursan bunun 3.5 yılını mecburen olmam lazım
    2100+1820 :3920 gün yapar

vergi indirim hakkı kazanırsan 2009+5 yıl 1 ay: süreni dodurdugun gün emekli olabilirsin yaklaşık olarak 2014 yılında emekli olursun

Üye
    serkan48 Avatarı

Son Giriş
    28.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigortaya hemen geçip % 40 rapor alarak vergi indiriminden yararlanmak için müracaat ettiğimde, ödenecek olan sigorta primim ne kadar düşer?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Primin düşmez, maaşının aşağıdaki kısmı vergiden muaf tutulur. Bu da maaşında 30-100 TL arasında ortalama avantaj sağlar

2009 yılı için geçerli olan sakatlık indirimi tutarları:
    Birinci derece sakatlar için 670 YTL,
    İkinci derece sakatlar için 330 YTL,
    Üçüncü derece sakatlar için 160 YTL,
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...