Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    abi bunla ilgili bişeyden yaralanmacakmıyım bu torba yasadan:

Sigortalılık süreleri durdurulmuş olanlar
    Bağ-Kur’lular ve Tarım Bağ-Kur’lulardan tescilleri yapıldığı halde prim borçları nedeniyle daha önceki ilgili kanunları uyarınca sigortalılık süreleri durdurulmuş olanlardan torba yasanın yayımlandığı tarih itibarıyla ihya edilmemiş olanların kendileri veya hak sahipleri, maddenin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden ay başından itibaren üç ay içerisinde SGK’na müracaat ederek, durdurulan sigortalılık süreleri için ödeyecekleri prim tutarının, sigortalılık süreleri durdurulmamış gibi değerlendirilerek sosyal güvenlik mevzuatının ilgili hükümlerine göre hesaplanmasını talep edebilecekler.
    Hesaplanan borç aslının tamamının ilk taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde durdurulan süreler sigortalılık süresi olarak değerlendirilecek ve sosyal güvenlik mevzuatına göre ödeme tarihine kadar hesaplanan gecikme cezası ve gecikme zammı tahsil edilmeyecek. Hesaplanan borç aslının tamamının ilk taksit ödeme süresi içinde ödenmemesi halinde ihya işlemi geçerli sayılmayacak ve bu madde kapsamında ödenmiş olan tutarlar ilgilinin bu madde kapsamı haricinde başkaca prim borcunun bulunmaması kaydıyla faizsiz olarak iade edilecek.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Prim affından yararlanabilmek için sgk'Nın sana "Kamil bey xxx prim borcunuz var" demesi lazım. Eğer bu tür bir borç tahakkuk etmemişse, af kapsamında geriye dönük prim ödemek de mümkün olamaz demektir.

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi dün bagkura gitim yapilandirma yapabilmeniz için sicil vergi dairesi ve mal mudurlunden kayitim olup olmaid istediler varsa yapinadirmadna faydalabilrsin deedi taahku edne borcum gözukmuyo 5 yıldna fazla olanlar için borçlan silinmniş yârin tekra gitcem belgeleri yaptirdim 10 yıllık borçlanabilrimiyim artık sizce saygilar cevaplairn için tşkler şimdeideen

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

3359 gun borçlanma çıktı bugun itibari ile + 300 gunumd
    e vardi

slmlar bilgisi olanlar cevap yazarsa sevinirim
    1998 esnaf bagkuruna kaydim var 9 ay 29 günlük yatiridm ve bir da yatirmadım.
    torba ysadan faydalanarak bu gun gitim ve 3359 gun borçlanmaçıkartılar 26 bin ytl borcumu kapatri sikortalık süreme ekletirsem toplam 3359+300= 3659 gunum oluyor .nerde nasıl hangi yola emekli olabilrim h raporum var şu an elimde şimdide tşkler cevap veren arkadaşlara

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

02.03.1998 işe giriş tarih.... doğum tarih 1978 ...hizmet 300 yatirdim + şu an da bagkura gitim 3359 gun borç çıkartılar... esnaf bagkuryla girdim sonra isteğe bagliya geçmiş
    durmum nedir.. naısl ne şekildeemekli ne kadar güne yaşa ihtiyacım vardir saygilar cevaplariniz için şimdiden tşkler

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

4b isteğe bağlı sigoretam var yapilandirdim yapilanan borcumu ödedm an salıktan faydalanıp aylıp prim gelmeye başlarmi otamatık yoksa yapmam gerek bagkuru açtırmami gerek yapilandirmadna once terk gözukuyodu saygilar tşkler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

bagkur - 98 sigorta girişimden sonra rapor aldım. Emeklilik şartlarım nedir?

tablosuna göre emeklilik gün ve prim dolmuş ise başvuru yapın emeklilik için, sizi hastaneye sevk ettikelrinde gerekli oranı da alırsanız emekli edilirsiniz. bağkur'dan emeklilikte kurum sevkiyle rapor almak şart. elden aldığınız raporlar kabul edilmez.

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kamil seninle aynı durumdayız... telefoınla görüşmemiz mümkün mü ?

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

vuralh ana sayfada kamerali sohbet yazıyor oraya gel kardeş rahatrahat konuşuruz

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kamil42 kardeşim

Bugün SGK ile ve 170 sgk hattı ile yaptığım görüşme sonucu
    97/01 de SSK girişim. var ve pirim ödemişimi 97/03 aynıda bağkur girişim var ve 98/02 ayına kadar da isteğe ağlı ssk ödemelerim var toplamda 305 gün pirim ödemişim.

ödemelerin sonunda ssk ve bağkuru kapattım. örneğin 97/12/31 de bağkuru kapattığıma dair elimde yazı var ama her nedense sistemde bağkur kaydım bile yok. SGK personeli içeride borcun bulunmadığı ve primleri ödedikten sonra kendim kapattığım için geriye dönük yapılandırma yapamazsınız dediler. en iyi ihtimalle 1500 gün pirim ödersin emekli olabilirsin dendi... bu yapılandırmadan da faydalanamıyoruz anlaşılan..

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa abi çok uzun süre once4 san danişmiştim 5010 kanun 28 madeden emeklılık için şu an borçlandım borçlanma ile şu anki gunum 3980 işe griş 1998 raporum 68 ssg gitim emeklilık için 28 madedene yolayın dedeimsede ikna edemeidm mejurlari 25 madeden sevk etiler işe giridmde raporalmmıştım ama hastalım vardi durmumj hakında bişlgi vermsin pazartesi hastaneye gitcem Ufukkalp abi bayagi bi yardımcı oldu sendende fikir almak istiyorum mumkunse vaktını almacaksam şimdideen tşk
    ler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@kamil42
    Ben bi giriş yapayım da @OturanBoğa abin yine cevaplasın
    Bağkur bunu alışkanlık haline getirdi, mutlaka önce malullük için sevk ediyor, red gelince siz bu sefer raporumun 28.maddeden yeniden değerlendirilerek tarafıma yaşlılık aylığı bağlanması şeklinde dilekçe veriyorsunuz, bu kez 28. maddeden değerlendiriyorlar.

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ben şimdi 25 maddeden sevkedildim ya işe girmeden rapor almamıştım işe grişim 1998 rapor tarigihım 2010 da filan ilk rapor aldım.ama işe girmedne once rahatsızlıgım vardi. şimdi bu bagkur işe girmedne raporum olmadiiçin direk malumen emekli edermi sizce ... saygılar )

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@kamil42

Bence emekli etsinler de hangi statüde olurs aolsun Emekli olduktan sonra yeniden çalışmaya dair bir planınız yoksa, malulen emeki etmelerinde bir sakınca yok.

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    OturanBoğa abi etsinlerde nasıl etsler kabulum keşke etselere ama etmezler ki bakalım rapor filan tamam bagkura gelmexini bekliyom heyet işi biti 501025 giti hayırlısı bakalım bide forumdan baktım kadaıyla 3960 emekli olan görmedim hep 4320 le emekli herkes 330 gun laızm bana öle olursa daha 3990 gunum var şu an

OturanBoğaabi bi sorum olcaktı..bu 4 b tarim bagkurundan malumen emekli olunamazmı..son 7 ayım 4b tarim bagkuru.. 7 aydan öncekiler esnaf bagkurundan yatmişti ..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon