Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    levent1980 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 1998 de sigortalı oldum 2.600 günüm var ben malülen emeklilik için başvurdum v rapor aldın
    karar:bakıma muhtaçtır diye karar verdiler raporum adanaya gitti adana kabul etmedi
    etmemenedenide mevcut raporlarınızda belirtilen hastalık arızalarına göre çalışma gücünüzün en az `
    kaybetamiş durumda malul sayılmadığınız ben bu karar itiraz etmek istiyorum ne yapmam lazım dilelçe örneği varmı
    benim hastalığım myopati muskuler distrofi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Konunun sağlık yüksek kurulunca yeniden değerlendirilmesi talebiyle sigorta müdürlüğüne gidip bir dilekçe doldurun. Orada matbu bir dilekçe vardır...

Malul sayılmak için sgk'Nın aradığı kriter şu: Herediter, heredodejeneratif kökenli, ağır seyirli kas hastalıkları (Miyastenia gravis ve benzeri)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    levent1980 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2012 emeklilk için başvurdum %76 rapor verdiler karar: Bakıma muhtaçtır dediler. Adana ssk %60 geçmediğimi kanaat getirdi ve emekli etmediler.
    şimdi ne yapmam lazım itiraz hakkım varmış itraz birşeyi değiştirecekmi sigorta başlangıçım 1998 - 1980 doğuluyum 2600 günüm var.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Bülent beyin yazdığı yazıya göre hareket edin malülen emeklilik kırıterinide yazmış yeniden sigorta müdürlüyüne itirazını yapıcan.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

İtiraz edin tabii. Ve sonuç yine olumsuz olursa, % 60 ve üzeri raporunuza karşın sizi Malulen emekli etmeyen karara karşı dava açın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    levent1980 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi günler ben malulen emekli olmak için başvurdum kabul edildi.
    Aylık başlangıç : 01.01.2013
    aylık bağlama oranı : 70.00
    göstergesi : 9475
    bunlar yazıyor aylık tutarı ve birikmiş aylık tutarı boş
    acaba ben nekadar emekli maaşı alırım
    sigorta gün : 2503
    prim : 51.890,19
    teşekkürler

Üye
    levent1980 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben maluliyet için başvurdum adana kabul etmedi sonra ankaraya itiraz ettim ve emekli oldum emeklilik başlangıçı 01.01.2013
    daha bana yazı gelmedi fakat 4a emekli ödeme bilgilerine girdiğimde
    aylık tutarı : 0
    net aylık tutarı :219,09
    ek ödeme tutarı : 219,09
    birikmiş ödme : 0
    ben hiçbirşey anlamadım şimdi ben ne kadar maaş alıyorum ve birikmiş ne kadar para alacam

Üye
    ANGEL231982 Avatarı

Gerçek Adı
    MELEK
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sgknin avukatina ver.itiraz etsin 1 ay icinde yanit geliyor.benimde kabul edeilmemisti avukata verdik kabul efildi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Henüz maaşınız belli değil. Ek ödeme oradaki rakam. Bugün-yarın maaşınız da yazılır...

Bu arada itiraz sürecinize dair sıralı bilgi aktarırsanız, başkaları için de faydalı olacaktır...