Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mert1971 Avatarı

Gerçek Adı
    merdan
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hekese merhaba siteye yeni üye oldum
    benim bir konuda bilgiye ihtiyacım var yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler
    ben bipolar+sol breksuz lezyonu elimden 09-2012 de verg indirimi ile emekli oldum kontrol muyene tarihim mayıs2013
    sgk ya gittim kontrol muyenemin olmadığını söyledler içimde şüphe kaldı bu durum ile ilgili bana yol gösrterirmisiniz. aynı durumu yaşayan arkadaş varmı
    teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

sgk kontrol şerhi koymamışsa vergi indiriminizin ve hatta raporunuzun süreli olması önemli değil, sgk yok diyorsa yoktur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Benim mantığım ve bilgim de Kısmet'İn yukarıda yazdığı şekilde... Emekli eden kurum SGK "kontrol yok" diyorsa, yoktur. Süreli vergi indirim belgesi ile emekli ederken size "şu tarihte vergi indiriminiz bitecek, bize gelmeli ve sevkimizle kontrol muayenesine giderek vergi indirim hakkınızı uzatmalısınız" demeliydiler. Demediler madem, bu durumda sizi bağlayan bir şey de olamaz.

Yine de bir tartışma: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ster-mi-3.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mert1971 Avatarı

Gerçek Adı
    merdan
    Son Giriş
    08.04-2014
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler. bu gün sgk ya gittim durumumu anlattım. kayıtlarına bakıp kontrol muayenemin olmadığını söylediler. roprum mayıs 2013 de bitiyor diğer kolaylıklardan yararlanmak için yeni rapor alsam durumumu etkilermi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SGK "kontrol yok" diyorsa, yoktur. Alınacak yeni rapor da etkilemez aslında... Ama emekliliğinize temel olan işgücü kaybınız ortadan kalkmışsa, o zaman işler değişebilir. Bu durumun ihbar vb. bir şekilde tespit edilmesi halinde, emekliliğinizin iptal edilmesi söz konusu olabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...