Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın arkadaşlar ÇİFÇİ BAĞKURUN dan emekli veya malülen emekli olan varmı (tarım işçisi değil ,çiftçi bağkuru)? varsa normal emekli ve MALÜLEN emekli nekadar ücret alır bazı arkadaşlar 120 tl söylüyor acaba gerçeklik payı nedir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

120 TL'yi bilmem ama, sahiden çok düşük olduğunu biliyorum...

Yalnız, unutmayın, malulen emeklilik söz konusu olduğunda en son hangi sigorta kapsamındaysa priminiz, emekliliğiniz de o statüde olur... Yani, malulen emeklilik başvurusundan önce birkaç ay ssk (4a) statüsünde sigortalı çalışırsanız ve sonra malulen emeklilik başvurusunda bulunursanız, ssk (4a) statüsünde malulen emekli edilirsiniz. Tahmin ediyorum bu durumda emekli maaşınız daha yüksek olur. Ben olsam bu taktiği denerdim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    migvars Avatarı

Gerçek Adı
    erdal
    Son Giriş
    23.12-2015
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba, bülent beyin dediği gibi çifçi bağkuru, ssk emeklisinden tabiki az.. ben erken emekliyim ssk dan 3920 gün ile yalnız, 2000 günü çifci bağkuru 1920 ssk bu durumda bile maaşım 670 tl yani az ...sadece çifci bağkuru olsaydı TAHMİNEN 500-550 arası BENCE... gerisi size kalmış saygılar